Wycieczki do Egiptu

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Mnóstwo podróżników preferuje wakacje w Egipcie innym miejscom. Jaki jest sekret popularności kraju pradawnych piramid? Pytanie zawiera w sobie odpowiedź. Setki tysięcy obcokrajowców z roku na rok przybywa, aby zobaczyć fascynujące grobowce faraonów na płaskowyżu Giza. Ale tury do Egiptu są chodliwe nie tylko przez możliwość podziwiania tysiącletniego dziedzictwa. Kurorty na pobrzeżu Morza Czerwonego i Śródziemnego z wykwintnymi hotelami, znanymi z wygodnej koncepcji all inclusive, o każdej porze roku zapełniają się wczasowiczami z różnych zakątków świata.

Ośrodki wypoczynkowe: gdzie zmierzać na wakacje

Dzięki geograficznej pozycji kraju wyróżnia się mnóstwo miejsc, gdzie na wakacje można się zabrać zarówno samemu, jak i z rodziną. Egipt umiejscowiony jest w północno-wschodnim regionie Afryki, a część kraju leży na Półwyspie Synajskim w Azji. Zatem dostęp do dwóch mórz to pomyślna okoliczność dla Egiptu pozwalająca na rozwój kurortów jednocześnie na dwóch wybrzeżach: północnym i południowo-wschodnim.

egypt2.jpeg


Wczasy w Egipcie
w okresie kwiecień-listopad można zorganizować na terenach śródziemnomorskich kurortów. Do niedawna wakacje spędzali tu sami Egipcjanie, ale rokrocznie zjeżdża się coraz to więcej obcokrajowców, którym nierzadko się uśmiecha oferta last minute Egipt.

 • Aleksandria to potężne miasto portowe i centrum turystyczne z zabytkami gdzie okiem sięgnąć. Wśród pomników kultury: kolumna Pompejusza, Pałac Montazah, termy rzymskie i amfiteatr. W kurorcie zlokalizowano wieleset hoteli premium, m.in. Sheraton i Hilton, w których koszt zakwaterowania jest wystarczająco duży, za to dostępne są również umiarkowane noclegi. Najwybitniejsze plaże: Rushdie, Agami, Stanley i wiele innych.
 • Marsa Matruh wyróżnia się wysoką europejską obsługą i malowniczymi piaszczystymi plażami. Goście są przyjmowani w 3-5★ hotelach o różnych rodzajach wyżywienia. Na wycieczki w pobliżu kurortu nadają się katakumby Muzeum Rommla, świątynia Ramzesa II i ruiny twierdzy.
 • El Alamein słynie jako miejsce chwały aliantów od czasów II wojny światowej. Świadczą o tym pomniki i punkty do zwiedzania. W obecnych czasach jest to duży port i prężnie rozwijający się teren wypoczynkowy z mlecznobiałym piaskiem na plażach i dobrymi domami wycieczkowymi na każdy gust, w których ceny noclegów mile zaskakują Europejczyków.

wczasy w Egipcie

Transfery do hoteli w wymienionych kurortach są zwykle realizowane z lotniska stolicy, Kairu. Jeśli spoty śródziemnomorskie, dzięki niedawnym rządowym inwestycjom, dopiero zyskują na popularności, to
wyjazdy do Egiptu nad słynne Morze Czerwone są dobrą tradycją od kilkudziesięciu lat. Dorocznie ogrom naszych współziomków odkrywa kurorty na półwyspie Synaj oraz wschodnim wybrzeżu afrykańskiej części państwa.

 • Szarm el-Szejk to niezwykle popularna miejscowość wypoczynkowa. Mieszkańcy dają z siebie wszystko, aby Twój urlop w Egipcie był godny pozazdroszczenia. Wzdłuż pasa nadmorskiego Szarm zlokalizowane są kompleksy hotelowe od 3 do 5★ z koncepcją all inclusive. Obfitość koralowców w wodach przybrzeżnych jest idealna do snorkelingu i nurkowania, a piaszczyste plaże i wygodne pontony umożliwiają plażowanie i pływanie nawet z małymi dziećmi. W okolicy spotkasz rozmaitość restauracji, sklepów i marketów, a także rozrywki, m.in. aquaparki, centra handlowe, delfinarium.
 • Hurghada znajduje się na afrykańskim nadbrzeżu Morza Czerwonego. Wycieczka do Egiptu do jednego z popularnych hoteli w kurorcie jest dobrze przemyślana na wakacje w gronie rodziny. Plaże w Hurghadzie mają łagodne i poręczne zejście z drobnym piaskiem, , co jest dogodnym dla zabawy z dzieckiem. Dlatego urlopowicze z maleństwem błyskawicznie rozchwytują oferty. Jako rozrywka dostępne są rejsy statkiem, wyjazdy na pustynię i dłuższe wycieczki do Luksoru, Asuanu lub Kairu.
 • Marsa Alam to całkiem nowoczesny kurort w południowej części wybrzeża kontynentalnego. Stosunkowo niedawno tour z Polski do tego obszaru stał się realny. Z tej racji on nie jest nadmiernie przesycony napływem zagranicznych podróżników, hotele są nowe, a plaże czyste i wygodne. W obrębie jest multum miejscówek do nurkowania, gdzie można obserwować różnorodność koralowców oraz dziesiątki gatunków zwierząt morskich.
 • Dahab to ulubione kąpielisko dla nurków na Synaju. Choć oferta hotelowa jest tu nieliczna, zaś różnorodna — od niedrogich kempingów po luksusowe „piątki”. Głównym miejscem zanurzania się ze sprzętem i bez niego jest Blue Hole. To niesamowita naturalna rozpadlina, około 130 m głębokości, otoczona rafą koralową. Wyjazd do Egiptu w Dahab dostarczy żywych wrażeń miłośnikom sportów ekstremalnych.
 • Taba jest północnym kurortem nadmorskim Synaju, sąsiadującym z Izraelem. Miejscowość to od dawna jest admirowana przez nurków. Ponadto ta część przybrzeża Zatoki Akaba jest wybierana za ciekawy program zwiedzania. Jeśli Tobie się poszczęści odwiedzić Egipt z Polski i zatrzymasz się w jednym z hoteli Taba 4-5★, polecamy wybrać się na 1-2 dniowe wycieczki do sąsiednich krajów Jordanii i Izraela.

egypt3.jpeg

Co zwiedzić ?

 • Giza — pozadyskusyjnie must see miasto w Egipcie. Na jego terytorium osobiście można zobaczyć trzy piramidy — największą Cheopsa, Chefrena i najmniejszą Mykerinosa. Zwiedzanie jednego z 7-u cudów Świata dopełni wypoczynek całym szeregiem wrażeń. 
 • Luksor, zgodnie z opinią naszych konsumentów, ma masę ciekawych pomników kultury antycznej kraju. Wśród nich Świątynia Karnak, Dolina Królów, Kolosy Memnona i Świątynia Hatszepsut. Otóż układając podróż do Egiptu warto znaleźć chwile dla Luksforu. 
 • Kair — «beżowe» miasto w obrębie Nilu. Muzeum Egipski, bazar Khan el-Khalili, brama Bab Zuweila i nasycone ulicy islamskiego dystryktu — bogata rozmaitość historii, w którą warto zagłębić się, oby wypoczynek w Egipcie był warty pamięci.

Pory roku: kiedy odwiedzać Egipt

Jak już odnotowaliśmy, sezon kąpielowy egipskiego śródziemnomorza jest prawie identyczny do tureckiego. Analogicznie jak w Alanyi, Aleksandria i Marsa Matruh przyjmują gości-plażowiczów od ostatnich kwietniowych dni do październikowego ochłodzenia. Średni poziom temperatury powietrza w okresie letnim w ciągu dnia rzadko przekracza +30 °C. A najwyższych temperatur morze sięga w lipcu-sierpniu + 25 ... + 27 °С.

Wycieczki do Egiptu nad łagodne Morze Czerwone są na czasie na okrągło. Klimat zwrotnikowy tego pobrzeża zasadniczo różni się od śródziemnomorskiego. Komfortowe temperatury otoczenia na wakacje w Hurghadzie i Szarm el-Szejk ukształtowane są od kwietnia do czerwca oraz od połowy września do końca listopada. W tymże czasie woda jest cieplutka do +27 °С, zupełnie nie ma wiatrów i nie pada.

wyjazdy do Egiptu

Zimą w kurortach Synaju jest mniej wietrzne niż na kontynencie. W okresie grudzień-luty Morze Czerwone ostyga do +22 ... +23 °С. Podróżni zazwyczaj proszą biuro podróży «Pojedź z nami» o ofertę wycieczki świątecznej, aby pozwiedzać legendarne egipskie zabytki w okresie bożonarodzeniowym.

Temperatura powietrza na wybrzeżu latem osiąga ekstremalne poziomy +40 °C i więcej. Jeśli upały Cię nie przerażają, to wycieczki do Egiptu w lipcu-sierpniu mogą wypalić. Główkując co zabrać ze sobą na wyjazd — oczywiście smarowidło z dostatecznym filtrem SPF, nakrycie głowy oraz koralowce. Ponadto na terenie hoteli zwykle dbają o komfort gości. Klimatyzowane pomieszczenia, fontanny i baseny pomogą ochłodzić się w najgorętsze popołudnie.