Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Marzysz o beztroskich wakacjach na rajskiej wyspie wśród oceanu? Wycieczka na Zanzibar będzie trafnym wyborem! Czarujące turystyczne zakątki położonej w indyjskim oceanie tanzańskiej wyspy słyną z przecudnych białych plaż, błękitno-turkusowych wód, uroczych krajobrazów, idealnych warunków pogodowych i zachwycającego wyspiarskiego życia.

Warunki klimatowe 

Aby wymarzone wakacje na Zanzibarze zakarbowały się w pamięci jaskrawym słońcem i wspaniale rozgrzanym morzem, trzeba dobrać optymalne dla tego terminy. Zanzibar mieści się w strefie klimatu równikowego, który cechuje się suchym deszczowym sezonami. Trwałe i intensywne opady deszczu bezwątpliwie nie są najlepszymi warunkami pogodowymi dla wycieczki na Zanzibar, dlatego urlop najlepiej planować gdy będzie sucha pora, a dokładniej w period styczeń-luty lub czerwiec-październik. Wtedy średnia temperatura powietrza wynosi +30°C, a wody +25°C, co pozwala na blogi i pełny relaksu odpoczynek. 

Wycieczka na Zanzibar

Top-5 kurortów Zanzibaru

Każda z mieszczących się na terenie Zanzibaru miejscowości wypoczynkowych jest istnym rajem na ziemi. Rozkoszowane cudną naturą i niesamowitymi krajobrazami kurorty oferują bezlik zabawy dla swoich gości. W gronie najchętniej wybieranych na wczasy na Zanzibarze miejscowości są:

  • Nungwi — wspaniały wybór dla zwolenników aktywnych wakacji i dla rodzinnego odpoczynku. Pokryte drobnym białym piaskiem wybrzeże gwarantuje idealne warunki do kąpieli z najmłodszymi oraz do uprawiania sportów wodnych.
  • Kendwa — ulokowana zaledwie 3 km od Nungwi miejscowość turystyczna. W porównaniu do sąsiedzkiego kurortu, Kendwa oferuje ciszę i mniejszą liczbę turystów, ale raz na rok, podczas znanego wśród miłośników muzyki festiwalu «Full Moon Party, panująca tutaj spokojna atmosfera nieco się zmienia.
  • Paje — wyjazd na Zanzibar do tej wioski turystycznej jest najlepszym wyborem dla fanów kitesurfingu. Tutaj się znajdują rozmaite szkoły kitesurfing i wypożyczalnie sprzętu, co czyni ten kurort jako najlepszy zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących kitesurferów. 
  • Matemwe — uroczy zakątek Zanzibaru, który przyciąga turystów możliwością poznać wyspiarskie życie oraz tradycji. Co więcej, znajduje się tutaj ogromny wybór domków i bungalow, cena których przyjemnie podziwia.
  • Jambiani — usytuowana niewielkimi hotelikami wioska wypoczynkowa, na której panuje wyjątkowa cisza i rytm życia. 

Co zobaczyć na Zanzibarze 

Na terenie należącej do Tanzanii wyspy znajdują się kilka ciekawych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić gdy chcemy spędzić urlop na Zanzibarze. Przede wszystkim radzimy się wybrać na wycieczkę do stolicy Zanzibaru, a dokładniej na wędrówkę chronioną UNESCO historyczną dzielnicę miasta — Stone Town. Stąd zalecamy się przepłynąć drewnianą łódką na Prison Island, na którym można podziwiać się cudnym rafom koralowym i miejscowych zwierząt. Zanzibar jest ojczyzną aromatycznych przypraw, więc ciekawą atrakcją będzie wizyta na farmę przypraw. 

Wakacje na Zanzibarze

Poradnik turystyczny 

Biuro podróży «Pojedź z nami» przedstawia kilka niezbędnych informacji, które pomogą lepiej się przygotować do podróży. 

  • Oficjalna waluta — szyling tunezyjski (TSH).
  • Czas bezpośredniego połączenia lotniczego z polskich lotnisk na Zanzibar stanowi 10,5h.
  • Dostępne opcje przemieszczenia dla turystów — autobus lub taksówka. 
  • Zakaz spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. 
  • Poza hotelem warto zakładać ubrania, które zakrywają barki i kolana.

Gdy interesują Cię egzotyczne destynacji, bądź to podróż na Zanzibar czy wycieczki do Kenii, nasi specjaliści pomogą Ci zaplanować najlepsze wakacji!

Wczasy na Zanzibarze