Wycieczki do Hammametu

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Hammamet

Wyrównane drobnym piaskiem piaszczyste plaże przylądku półwyspy Bon i wiejąca bryza znad turkusowej wody morza Śródziemnego kuszą turystów zewsząd na wycieczki do Hammametu. Same miasto obsadzone zielenią, lecz słynie z zapachów jaśminu i hibiskusa. Nowe okolicy Hammamet są dogodne dla najbardziej wymagających wczasowiczów - luksusowe hotele, bezkonkurencyjne restauracje i liczne sklepy. Nagminnie tutaj odpoczywają persony światowej sławy.

Klimat

Wczasy w Hammamet gwarantują wspaniałą pogodę, bo dzięki geograficznemu położeniu miasta ponad 300 dni w roku wyraźnie świeci słońce. Czerwiec - sierpień pasuje dla fanatyków upałów i ciepłej kąpieli, bo średnia temperatura zewnątrz ~ +35°C. Dla odpoczynku z mniej gryzącym słońcem pasuje druga połowa wiosny lub pierwsza połowa jesieni. W okres europejskiej zimy w Hammamet jest średnio +20°C. 

Co zwiedzić? 

  • Medyna - obmurowane stare miasto, w labiryncie którego ukryte budowy w tradycyjnym tunezyjskim stylu. Niektóre ulice są zacienione, by umożliwić spacery w upałach. 
  • Willa Sebastian - miejscowy centrum kultury. Na jego terenie co roku prowadzą Międzynarodowy Festiwal. 
  • Wielka Meczet, do której mogą wchodzić wyłącznie muzułmanie.
  • Brama Morza - udostępnia cudny widok na morskie wody.

Dla chętnych zwiedzić więcej wycieczki z Hammamet przypadną do serca. Wysoko notowane wyprawy do Sosy, medyna którego jest chroniona UNESCO, lub do Monastyr, starożytnego portu z mnóstwem miejsc do zwiedzania. Urlopowicze z dziećmi w kółko decydują się na rejs statkiem pirackim. Zachwycające krajobrazy Sahary przyciągają do zwiedzania lub przejażdżki jeepami. W dodatek wyjazd do El Djemu odkryje zachowaną kulturę rzymską w Afryce. 

Atrakcje

Dla miłośników aktywnego spędzania odpoczynku wakacje w Hammamet na bank będą korzystne. Na kurorcie oferują jazdę konną, golf, yachting i korty tenisowe. Aby dodać szału można zwiedzić kasyno. Hammamet też słynie z talasoterapii, bo nazwa miasta powstała od arabskiego słowa „hammam”, co oznacza „łaźnie”. Prócz plażowania zregenerować się można leczniczymi usługami SPA z morskim błotem.

Poszukując tanie wakacje w Tunezji, można zauważyć, że oblegana miejscowość Hammamet jest najbardziej rozchwytywanym kierunkiem odpoczynkowym w Tunezji. Powstaje to z niewątpliwie niskich kosztów wizyty wakacyjnej.