Wycieczki do Albanii

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Po co masz wyjechać w albańską podróż?

Albania na wakacje nadmorskie zyskała na popularności względnie niedawno. Długofalowe „wykluczenie” związane jest wyłącznie z konserwatywną polityką władz państwa. Oczywiście morza (Adriatyckie i Jońskie) i miejscowości wypoczynkowe na wybrzeżach Albanii istniały od zawsze. Aktualnie dane tereny rekreacyjne uzyskały możliwość wzrostu i rozwoju dzięki aktywnym wizytom turystów zagranicznych.

Wycieczka do Albanii przyciąga podróżników z kilku powodów:

 • położenie na południowym wschodzie Europy, co obiecuje wygodny lot i brak jet lag;
 • duży wybór ośrodków wypoczynkowych i nowo wybudowanych hoteli;
 • czystość plaż i wód morskich;
 • w bród atrakcyjnych miejsc do zwiedzania i rezerwatów przyrody;
 • stosunkowo niskie ceny wycieczek.

Szereg czynników przemawiających za wyjazdem do Albanii powiększa się rokrocznie, gdyż współczesne władze państwa inwestują duże pieniądze w poprawę warunków turystycznych. Stąd można prorokować, że już wkrótce kurorty Albanii będą konkurować z czarnogórskimi i greckimi terenami rekreacyjnymi. Lecz może wczasy na albańskich kurortach będą chętniej wybierane niż wycieczki do Francji!

albania5.jpeg

Jak może wyglądać urlop w Albanii?

Wczasy w Albanii od majówki do połowy września to znakomita opcja na plażowe odprężenie. To najcieplejszy czas, gdy średnia temperatura powietrza na przybrzeżu wynosi +25 ... +30 °С w dzień. Wody Adriatyku i północnego śródziemnomorza nagrzewają się do +26°C.

Od października w okolicach nadmorskich panuje pora deszczowa. Śnieg zimą pada tylko na obszarach górskich w północnej części kraju. Na wycieczki i spacery warto wybrać wiosnę lub święta bożonarodzeniowe, aby urlop w Albanii wydał się kolorytowy, jaskrawy i pełen przyjemnych wydarzeń.

Kurorty Albanii: gdzie jechać?

Mimo że wielkość tego państwa na mapie zdaje się stosunkowo mała, długość jego nadmorskiego pasa wynosi ponad 360 km, czyli o kilkadziesiąt kilometrów więcej niż sąsiednia Czarnogóra. Podróż do Albanii wiąże się z wyborem kurortów, wśród których podróżni wyróżniają:

 • Durres to najpopularniejsze miasto nad Adriatykiem. Zainteresowanie Durres wśród turystów tłumaczy się bliskością jedynego w kraju stołecznego węzła lotniczego, rozbudowaną bazą hotelową i wygodnymi dla maluchów piaszczystymi plażami. Osiedle zostało tu założone w I tysiącleciu p.n.e. dlatego pomniki starożytnej architektury sprawiają, że Durres jest atrakcyjnym miejscem na wycieczki.
 • Wlora jest głównym portem i kurortem nad brzegiem Zatoki Adriatyckiej. Infrastruktura turystyczna jest zaawansowana. Na gości czekają sklepy, etniczne tawerny, centra rozrywki, hotele od 2 do 5★ i zadbane plaże żwirowe. Wakacje w Albanii we Wlorze mogą być wzbogacone o zwiedzanie muzeów miejskich, starożytnych twierdz i świątyń.
 • Saranda jest wzorowa na wczasy młodzieżowe. Wzdłuż linii brzegowej Morza Jońskiego czekają na Ciebie hotele do wyboru, do koloru, od tanich po pensjonaty VIP z koncepcją all inclusive. Miasto przepełnione jest dyskotekami, klubami i barami, a na jego zacisznych obrzeżach znajdują się wygodne resorty dla rodzin z dziećmi. Plaże są kamieniste i żwirowe.
 • Ksamil to mały kurort na skrajnym południu Albanii, który zasłynął białym piaskiem na plażach i parkami przyrody w jego okolicach. Noclegi w nadmorskich hotelach w wysokim sezonie są odrobinę wygórowane, zaś da się oszczędzić, jeśli wykupisz wycieczkę last minute.
 • Shengjin to kurort w północnej części albańskiego wybrzeża Adriatyku. Podróżnych przyciąga tutaj połączenie piaszczystych plaż, czystego morza i lasów iglastych, które nasycają powietrze przyjemnym leczniczym aromatem. Infrastruktura kurortu prężnie się rozrasta, raz po raz powstają nowe domy wycieczkowe i restauracje z ekskluzywną kuchnią śródziemnomorską.

gjirokaster-albania.jpeg

Rozrywka i wycieczki po Albanii

Dla znacznej części pasjonatów podróży, którzy wykupują wycieczki stacjonarnie lub na stronie Pojedzznami.pl, wyjazd do Albanii to nie jedynie lekkomyślny relaks na plaży. W trakcie jedno- lub dwutygodniowego pobytu można obejrzeć najlepsze zabytki urokliwego państwa bałkańskiego i odkryć dla siebie preferowaną rozrywkę.

Wśród must see w Albanii:

 • twierdza Gjirokastra. Cytadela zbudowana w XII wieku, gdzie w dobie obecnej organizowane są etnofestiwale;
 • „Błękitne Oko”. Wyjątkowe głębokie źródło w górach na południu Albanii o stałej temperaturze wody +13 °C;
 • Park Narodowy Butrint. Miejsce z ruinami starożytnego helleńskiego miasta nad jeziorem Butrint;
 • Zamek w Beracie. Średniowieczna budowla obronna, która przetrwała do dziś;
 • Jezioro Szkoderskie - największe i najbardziej malownicze jezioro na Bałkanach.
Nasze biuro podróży chętnie pomoże w zorganizowaniu ciekawego programu wypoczynku. W Albanii polecamy spróbować nurkowania, raftingu, parasailingu, rejsów statkiem na wyspy, zwiedzania koncertów muzycznych i muzeów.