Wycieczki do Włoch

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Dlaczego podróżujący tak mocno kochają Włochy?

Wakacje we Włoszech to okazja do odwiedzenia jednego z najładniejszych krajów Europy o bogatej przeszłości i starożytnej oryginalnej kulturze. Przyrodę kraju, jego miasta i zabytki, góry i morza można opisywać w nieskończoność. Niezbędna będzie tylko niezliczona ilość entuzjastycznych słów!

Nie da się dokładnie policzyć ilu turystów odwiedza ten kraj w ciągu roku. Tania wycieczka do Włoch samolotem jest bardzo lubiana przez miliony podróżników zewsząd. Obywatele Polski również nie są wyjątkiem. Główne zalety włoskich wakacji to:

 • wjazd do Włoch dla Polaków nie wymaga wizy;
 • ogromny wybór resortów z różnymi kategoriami zakwaterowania: od tanich hosteli po luksusowe wille i pięciogwiazdkowe hotele VIP;
 • wspaniała infrastruktura, połączenia, usługi transportowe i obsługa;
 • krótki lot samolotem z dowolnego lotniska międzynarodowego w Polsce (2-3 godziny).

Oczywiście doświadczony podróżnik z pewnością będzie mógł poszerzyć tę listę o kilkadziesiąt punktów!

italy2.jpeg

 

Kiedy najlepiej odwiedzić Włochy?

Państwo, położone na Półwyspie Apenińskim i pobliskich dużych wyspach, serdecznie wita zagranicznych gości o każdej porze roku. Wycieczka po Włoszech niewątpliwie będzie taka, jak chcesz!

Rzym, Wenecja, Florencja, Mediolan to legendarne włoskie miasta, które nie wymagają dodatkowej popularyzacji. Są odwiedzane przez cały rok. Jedni marzy o dotknięciu majestatycznego rzymskiego Koloseum, drudzy o przepłynięciu gondolą wąskimi kanałami weneckimi, trzeci o zobaczeniu mostu Ponte Vecchio we Florencji, a inni o zrobieniu zakupów w mediolańskich butikach!

Zimą narciarze przyjeżdżają do alpejskich ośrodków narciarskich na północy kraju. Wczasy we Włoszech w okresie grudzień-marzec w Bormio, Livigno, Val di Fassa i innych ośrodkach narciarskich podobają się zarówno początkującym narciarzom i snowboardzistom, jak i miłośnikom freeride'u.

W okresie kwietniowo-październikowym, kiedy dzienna temperatura powietrza dochodzi do +28 °C na wybrzeżach włoskich pięciu mórz, do kurortów tego kraju przyjeżdżają miłośnicy wypoczynku na przepięknych plażach. Tanie wycieczki do Włoch można „upolować” na początku i na końcu sezonu. Po to należy śledzić ofertę wycieczek last minute na stronie pojedzznami.pl w odpowiednich działach.

italy3.jpeg

 

Gdzie wypocząć we Włoszech nad morzem?

Oczywiste, że w kraju otoczonym morzami ogromna liczba zakątków wypoczynkowych  jest ukierunkowana na wakacje plażowe. Cena wycieczki na dowolne z włoskich wybrzeży w dużym stopniu zależy od wybranej lokalizacji, okresu pobytu, długości podróży, rodzaju wyżywienia i zakwaterowania.

Najlepsze obszary wypoczynkowe można podzielić na kontynentalne i wyspiarskie. Wśród pierwszych biuro podróży „Pojedź z nami” najczęściej oferuje podróżnym poniższe kurorty:

 • Sorrento
 • Rimini
 • Tropea
 • Positano
 • Amalfi
 • Senigallia
 • Otranto
 • Maratea

Ta lista zawiera zarówno przytulne i romantyczne kurorty na wyluzowany odpoczynek , jak i dość ożywione miejsca dla młodzieży. Dzięki rozmaitości miejscowości wypoczynkowych, wyjazd do Włoch ma wiele zwolenników.

Ceny wakacji na popularnych kurortach Włoch

Miejscowość wypoczynkowa/ oferta wakacyjna3 dni/2 nocy5 dni/4 nocy7 dni/6 nocy9 dni/8 nocy
Rzymod 1265 zł/osod 2370 zł/odod 3380 zł/osod 4350 zł/os
Riminiod 1200 zł/osod 2000 zł/osod 2900 zł/osod 3750 zł/os
Sycyliaod 1840 zł/osod 1850 zł/osod 2450 zł/osod 3350 zł/os

*Podane ceny są aktualnie w dniu i mogą ulec zmianie

Wśród kurortów wyspiarskich nasza piątka w 2024 r. ukształtowała się tak:

 • Mondello (wyspa Sycylia)
 • Capri (wyspa Capri)
 • Cefalu (wyspa Sycylia)
 • Costa Smeralda (wyspa Sardynia)
 • Ischia Porto (wyspa Ischia)
Wycieczka do Włoch

Co zwiedzić we Włoszech?

Włochy na wakacje — to prawdziwy raj dla fanów historii i dawnej architektury, bo żaden inny kraj nie posiada takiej ilości zapierających dech zabytków. Na terenie kraju znajdują się około 60 chronionych UNESCO reliktów antyczności, a określić kompletną listę pomników wcale nierealnie. Dlatego dobraliśmy najchętniej wybierane podróżnikami na tanie Wczasy we Włoszech destynacji.
Przede wszystkim, warto zwiedzić Rzym, oby na własne oczy zobaczyć fantastyczne zabytki dawnego imperium, a dokładnie Koloseum, Watykan, Fontanna di Trevi oraz liczne bazyliki. Słynąca ze wspaniałych kanałów Wenecja nie bez powodu jest utytułowana najładniejszym zakątkiem świata. Niesamowitego uroku miastu dodają liczne pałace i mosty, wśród których najbardziej znanymi są Basilica San Marco, most Rialto oraz i Pałac Dożów. Do tego, oferty last minute Włochy do Wenecji często się widnieją na stronach biur podróży.
Warte uwagi również gotycka katedra Duomo w Mediolanie, Krzywa Wieża w Pizie oraz charakterystyczną katedrę Santa Maria de Fiore we Florencji. Wiele z włoskich zabytków zachowały się do czasów obecnych w bardzo dobrym stanie. Sprawdź zakładkę tanie wczasy we Włoszech i wybierz pasującą dla ciebie ofertę!

Wjazd do włoch