Wycieczki do Francji

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wakacje we Francji urzekają turystów swoją różnorodnością — od rozległego słonecznego Lazurowego wybrzeża do obsypanych śniegiem alpejskich masywów górnych. Wieloletnia historia kraju i jej zabytki zachwycają historyków, bezlik muzeum z wytworami najwybitniejszych twórców zaciągają miłośników sztuki, lokalna kuchnia jest rajem dla smakoszy, a dla fanów mody podróż do Francji będzie najlepszym wydarzeniem.

Klimat

Na południu kraju dominuje klimat podzwrotnikowy, który odznacza się łagodną zimą i upalnym latem. We wschodniej i północnej częściach kraju panuje klimat umiarkowany przejściowy, który cechuje się śnieżną i surową zimą oraz gorącym latem. Klimat umiarkowany oceaniczny obejmuje zachód kraju i odznacza się łagodną zimą, chłodnym latem i mnóstwem opadów. Choć warunki pogodowe kraju nie są idealne, wielu turystów marzą o odwiedzaniu Francji. Lecz ten kraj nie jest tani, dlatego wycieczka do Francji last minute jest dobrym rozwiązaniem. 

Wczasy we Francji

Kiedy warto kupować okazje «last minute»?

Niemal podróżników ochoczo polują na promocyjne oferty, ale najbardziej doświadczone wiedzą kiedy jest największa szansa złapać dobrą okazję. Generalnie, last minute wycieczki do Francji stałe się pojawiają na Pojedzznami. pl, ale o wiele więcej ich jest przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu wysokiego. Wszystko zależy od wybranego regionu, bo koniec wysokiego sezonu w Prowansji, to dopiero początek sezonu w Alpach. Dlatego więcej obniżonych w wartości pakietów wakacyjnych na Lazurowe wybrzeże są w period kwiecień-maj lub wrzesień-październik. Planując w tym rejonie urlop we Francji w letnie miesięcy, zalecamy skorzystać ze wcześniejszej rezerwacji. 

Natomiast obszary górskie cieszą się dużą ilością gości w okresie grudzień-marzec. Większość wyciągów w francuskich Alpach ruszają od listopada i działają do końca kwietnia. Także w trakcie rozpoczęcia i zakończenia zimowego sezonu wakacyjnego biura podróży oferują znakomite wczasy we Francji w obniżonych cenach. Rzeczywiście, w szczycie sezonu też się uda złapać dobre okazje, ale warto pamiętać, że zakup wycieczki w ostatniej chwili uwzględnia wyjazd w najbliższe kilka dni, więc trzeba być dyspozycyjnym i szybko podejmować decyzję. 

Wakacje we Francji

Popularne «last minute» kierunki

Wartość zniżki uwzględniającej się w promocjach «last minute» waha się od −20% do −70% od ceny normalnej, co robi sporą różnicę cenową. Dzięki podobnym promocjom można sobie pozwolić na odpoczynek w miejscu, na które wcześniej nie było stać. Poniżej przedstawiamy spis najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. 


Plażowanie

  • Saint Tropez — niegdyś wioska rybacka, dziś słynie z luksusowych warunków odpoczynku i jest ulubionym miejscem dla wielu światowych celebrytów. Pokryte złotym piaskiem wybrzeże doskonale pasuje dla zwolenników sportów wodnych oraz na rodzinne wyjazdy do Francji. 
  • Deauville — ulokowana w Normandii szykowna miejscowość turystyczna, która od lat gości zamożnych ludzi zewsząd. Wielka rozmaitość gatunków architektonicznych przykuwa uwagę odpoczywających. Wśród głównych atrakcje są wyścigi konne i amerykański festiwal filmowy. 
  • Monte Carlo — znajdująca na terenie Księcia Monako prestiżowa dzielnica wypoczynkowa. Ten kurort słynie z kasyn i bogactwa. Jest to prawdziwy raj dla fanów gier hazardowych oraz miłośników najdroższych samochodów świata. Lokalna plaża Lavrotto jest dobrze zagospodarowana i całkiem wyposażona. 
  • Biarritz — leżące tuż obok Pirenejów «miasto surferów». Ten zakątek Francji jest pełen atrakcji, niesamowitych widoków i wspaniałych plaż, dlatego od lat przyciąga wiele turystów i sławi się żywą atmosferą. 
  • Cannes — światowa stolica filmu i tętniący życiem luksusowy ośrodek wypoczynkowy na Lazurowym Wybrzeżu. Obliczem kurortu jest szeroka piaszczysta plaża, olśniewające krajobrazy oraz klimatyczna starówka. 
Wycieczka do Francji

Sporty zimowe

Zimowa wycieczka po Francji kojarzy się z czarującą panoramą Alp francuskich. Najstarszym w kraju ośrodkiem narciarskim jest Chamonix Mont Blanc. Kompleks Alpe d’Huez odznacza się największą w roku liczbą dni słonecznych, a dokładnie — 300 dni. Obszar Trzech Dolin, mianowicie Meribel, Courchevel i Belleville, jest znanym na całym świecie kompleksem narciarskim. Dla rodzinnej podróży zalecamy kurort Saint-Gervai. Ośrodek narciarski Tignes słynie z corocznie organizowanych szumnych imprez sylwestrowych. 

Wszystkie kurorty narciarskie naliczają kilkaset kilometrów tras o różnym poziomie zaawansowania, wyróżniają się świetną infrastrukturą i gwarantują świeży śnieg. Nowoczesne wygodne szlaki narciarskie są chętnie wybierane przez Europejczyków. Co więcej, wartość zimowiska we Francji jest niższa niż w Szwajcarii lub Austrii, a z «last minute» promocjami od agencji «Pojedź z nami» wyjazd bezwątpliwie będzie budżetowy!