Wycieczki do Egiptu z Katowic

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Polecane hotele w Egipcie

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Katowice — Egipt 

Republika Egipt się mieści na północy afrykańskiego kontynentu oraz częściowo w Azji. Choć większa przestrzeń kraju jest pustynią, ale rozrywki dla podróżujących odnajdzie się dużo. Starożytna kultura, bogactwo morskiego środowiska naturalnego, liczność atrakcji oraz kusząca wartość wycieczki do Egiptu z Katowic spełniają, że ten kraj pozostaje w gronie liderów rankingu najbardziej rozchwytywanych kierunków turystycznych. 

Dlaczego Egipt jest taki popularny?

Według naszych spostrzeżeń, coraz więcej ludzi gości się w republice Egipt. Zdatna strategia wzrastania się skupia na doskonaleniu jakości oferowanego serwisu i wzmacniania bezpieczeństwa turystów. Mocnym punktem kraju jest szeroka paleta hoteli all inclusive, których cena odznacza się od proponowanych na innych nadmorskich uzdrowiskach. Prywatne plaże, animatorzy dla najmłodszych oraz ciekawe zjeżdżalnie ułatwiają odpoczynek z rodziną, a aktywne atrakcji i imprezy do wschodu słońca zaciekawią młodzież.

Kolejną zaletą jest obszerny układ połączeń samolotowych i pracujące lokalne lotniska. Dzięki czemu loty na wakacje w Egipcie z Katowic są możliwe. Ponadto, wielką dogodność sprawia płomienne afrykańskie słońce, które ogrzewa krystalicznie błękitną wodę morza niezależnie od sezonu. Przeto afrykańską zimą można leżakować na złotym piachu wybrzeża z temperaturą od +20 °C.

Last minute Egipt z Katowic

Co zobaczyć?

Wczasy w Egipcie z Katowic umożliwiają osobiście zobaczyć:

  • Piramidy w Gizie — Mykerinosa, Chefrena i Cheopsa. Znane jako jeden z przetrwałych cudów świata. 
  • Wielki Sfinks — kamienny lew z głową człowieka leżący tuż obok piramid.
  • Luksor — werdyktem podróżnych, ma najwiecej wzbudzających zainteresowania miejsc do oglądania. Znana Świątynia Karnak znajduje się na Wschodnim brzegu miejscowości, a Dolina Królów - na Zachodnim.  
  • Aleksandria — miasto Kleopatry, centrum sztuki i literatury. Biblioteka i Muzeum Narodowy są najsłynniejszymi zabytkami.
Wakacje w Egipcie z Katowic

Kiedy najlepiej kupować tury?

Bytowanie w kraju faraonów generalnie nie ponosi dużych kosztów, jednak cena podlega niektórym czynnikom. Przykładowo - przy zniżaniu stopniu Celsjusza, od listopada do początku wiosny, wartość pakietów jest zasadniczo mniejsza niż w gorące miesiące. Wyjątek są terminy świąteczne. Oferty Egipt last minute z Katowic najlepiej łapać w lecie, tydzień przed terminem początku wycieczki.

Wycieczki do Egiptu z Katowic