Wycieczki do Bułgarii

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Polecane hotele Bułgaria

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Komu Bułgaria przypadnie do serca?

Dobroduszność bułgarskich ośrodków wypoczynkowych jest doskonale znana w Europie. Wakacje w Bułgarii są znakomite na wypoczynek z dziećmi, na wczasy w gronie rodziny i na romantyczną wycieczkę we dwoje. Wielu uczniów z Europy Wschodniej przyjeżdża na pobyty wypoczynkowe dzieci, które oferują ciekawy program animacyjny. Rodziny preferują kompleksy hotelowe z systemem all inclusive. A zakochane pary wybierają luksusowe wille w zacisznych zakątkach wybrzeża. Bułgaria na wakacje to jedno z najbardziej uniwersalnych i bliskich miejsc dla naszych współziomków. Dlatego odwiedzanie lokalnych kurortów zaciekawi nie tylko wymienione kategorie podróżnych!

bulgaria2.jpeg

Trochę więcej o kraju

Państwo o bogatej starożytnej historii, oryginalnej kulturze, rozmaitej przyrodzie i zadbanych plażach z pewnością zachwyci każdego turystę.

Pierwsze osady przodków współczesnych Bułgarów pojawiły się we wspomnianym regionie Półwyspu Bałkańskiego ponad 6 tysięcy lat temu. Co więcej, na terenie kraju zachowały się zabytki architektury minionych epok, od helleńskiej do późnej osmańskiej. Ruiny starożytnych greckich amfiteatrów, prawosławnych soborów i islamskich meczetów można zobaczyć w różnych częściach kraju: Sofii, Płowdiwie, Warnie… Żywe wrażenia dostarczy wycieczka do Bułgarii w celu krajoznawczym — przynajmniej raz warto odwiedzić Monastyr Rilski, unikalne miasto na półwyspie Nesebyr i kościół Boyana.

Turystyka w Bułgarii może być odmienna. Także uzdrowiskowa. Działają tu kąpieliska termalne i mineralne, między innymi Saparewa Banja, Welingrad, Dewin. Zimą wycieczki do Bułgarii w ośrodkach narciarskich Bansko, Pamporowo czy Borowec wykupują miłośnicy snowboardu i narciarstwa.

Jednak głównym turystycznym „magnesem” jest pobrzeże Morza Czarnego! Tutaj zgromadzone najwybitniejsze kurorty Bułgarii do plażowych wakacji.

bulgaria4.jpeg

Bułgarskie wczasowiska: gdzie wyprawić się na wakacje w lecie?

Eksperci firmy „Pojedź z nami” przygotowali krótki przewodnik po głównych kurortach Riwiery Bułgarskiej, aby ułatwiło to dobranie odpowiedniego miejsca na wakacje.

 • Kurort Albena ma miejsce w północnej części wybrzeża. Znany jako rozwinięty kurort dla dzieci z łagodnie opadającymi piaszczystymi plażami i różnymi formami rozrywki, od szkół nurkowania po parki wodne. Wczasy w Bułgarii można tu zorganizować w niedrogim, jak również w ekskluzywnym kompleksie hotelowym.
 • Słoneczny Brzeg to idealnie pasująca nazwa do tego kurortu, gdyż w wysokim sezonie, od czerwca do września, tutaj niemalże nie pada. Znany jako ludne centrum rekreacji dla młodzieży z barami, dyskotekami i restauracjami. Większość 3-5 ★ hoteli ma własne piaszczyste plaże.
 • Złote Piaski. Umiejscowiona na terytorium rezerwatu przyrody miejscowość ta wyróżnia się długą linią brzegową (około 4 km), pokrytą piaskiem, oraz źródłami mineralnymi. Tutaj są ośrodki rodzinne, pensjonaty balneologiczne i tanie noclegi dla turystów.
 • Sweti Włas to kurort, w którym twój urlop w Bułgarii zleci spokojnie i ustronnie. Żeglarstwo i przeróżne sporty wodne są mega popularne. Latem nadchodzą wielorakie festiwale etniczne, otwarte są bary i dyskoteki. Baza hotelowa to niewygórowane, ale wygodne „czwórki”.
 • Elenite to niewielki zielony teren wypoczynkowy. Wyjazd do Bułgarii z maleństwem i zakwaterowanie w jednym z nowoczesnych tutejszych hoteli to doskonałe rozwiązanie na udane wczasy all inclusive.
 • Starożytne miasto Sozopol jest idealnym do połączenia plażowania i zwiedzania. Tutaj skoncentrowano ogrom kompleksów hotelowych od 2 do 4 ★, pięciogwiazdkowe są rzadko spotykane.

bulgaria6.jpeg

Odpoczywaj w Bułgarii z dziećmi

Wyjazdy do Bułgarii są nadzwyczaj popularne wśród rodzin z dziećmi o różnym wieku. Na terenach nadmorskich od dziesięcioleci działają rodzinne pensjonaty i kolonie dla dzieci, gdzie w sezonie letnim wypoczywają dzieciaki, młodzież szkolna oraz studenci. W trakcie wakacji latem dla młodych podróżników w różnym wieku są organizowane ciekawe programy rozrywkowe na terenach hoteli, oraz oryginalne trasy turystyczne.

Skoro wybierasz wczasy w Bułgarii dla pociechy miej na uwadze te atrakcje:

 • parki wodne Aqua Paradise (Nesebar) i Aquapolis (Złote Piaski) z ogromną ilością zjeżdżalni i karuzeli;
 • zamek rycerski Ravadinovo (Sozopol) to współczesne dzieło bułgarskiego mistrza G. Tumpalova, uderzające wielkością i podobieństwem do średniowiecznych oryginałów;
 • Seaside Park w Warnie zawiera w sobie zoo, delfinarium i inne miejsca rozrywki dla dzieci, np. „Miasteczko dziecięce” z parkiem linowym, huśtawkami i skokami na bungee;
 • luna park Sunny Beach (Słoneczny Brzeg) z wieloma ekstremalnymi atrakcjami, torem wyścigowym i karuzelami dla najmłodszych;
 • ogród botaniczny (Bałczik), w którym prezentowane są unikalne gatunki roślin, wśród których metasekwoja. Tutaj można spacerować cały dzień w cieniu egzotycznych drzew, błąkać się wśród kaktusów i kwitnących tropikalnych krzewów.

Również w bułgarskich kurortach przeprowadzane są ekskursje dla dzieci po prostych szlakach trekkingowych w górach, dyskoteki oraz imprezy na łodziach morskich, wycieczki do muzeów, starożytnych katedr i rezerwatów przyrody.