Wycieczki do Egiptu z Poznania

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wczasy w Egipcie z Poznania bezwątpliwie są cudownym wyborem dla spragnionych słońca i ciepłego morza urlopowiczów. Wspaniale zagospodarowane plaże, niesamowite widoki, rozkoszne hotele, gościnne obywatele i ciekawe atrakcje — przeto coraz więcej podróżników zewsząd odwiedza kraj faraonów.

Najlepszy czas dla wyjazdu

Planować podróż do Egiptu z Poznania najlepiej w period październik-grudzień lub w maju. Dlaczego nie w sezon wakacyjny? Dominujący na terenie kraju pustynny klimat wyróżnia się strasznie gorącym latem i ciepłą zimą. W okresie czerwiec-lipiec temperatura powietrza jest przerażającą — nieraz sięga powyżej +40°C. Już pod koniec września temperatury się obniżają, a od drugiej połowy października do początku stycznia średnia temperatura powietrza wynosi +25°C ... +29°C. 

Styczeń i luty są najchłodniejszymi miesiącami — słupek rtęci sięga do +20°C ... +22°C. Wiosną znowu wraca ciepło, ale w marcu i kwietniu wieje dokuczliwy pustynny wiatr chamsin. w maju temperatura stanowi +26°C i panują doskonale dla odpoczynku warunki klimatyczne.


Najlepsze kurorty 

  • Hurghada — mieszczący na wschodnim wybrzeżu popularny obszar wypoczynkowy, który wyśmienicie pasuje na rodzinny wyjazd do Egiptu z Poznania. Główną zaletą kurortu są gigantyczne piaszczyste plaże z płytkim zejściem do turkusowych wód morza. Ponadto, Hurghada słynie z ogromnego wyboru przyjaznych dzieciom resortów z przepięknymi aquaparkami i licznymi atrakcjami dla maluchów. Gdy dzieciaki będą pod opieką doświadczonych animatorów, można powalczyć z falami i wiatrem podczas windsurfingu lub zwiedzić podwójny świat podczas nurkowania.
  • Safaga — leżące blisko Hurghady uzdrowisko. Choć tury do Egiptu z Poznania do dawnej wioski rybackiej Safaga pojawiły się niedawno, ale wzbudziły sympatię wielu podróżników. Ich przyciąga rozległa linia brzegowa miasta, która jest pokryta unikatowym piaskiem z leczniczymi właściwościami, urokliwy krajobraz gór, i, w porównaniu do sąsiedzkiej Hurghady, panująca na kurorcie kameralna atmosfera.
  • Makadi Bay — również leżąca blisko Hurghady miejscowość wypoczynkowa, która jest bezkonkurencyjną destynacją dla zwolenników cichych i spokojnych wczasów. Tem kurort kusi turystów przyjazną atmosferą i luksusowymi resortami. Fanom aktywnego odpoczynku w Makadi Bay można zająć się windsurfingiem, nurkowaniem lub pojeździć na nartach wodnych, a dla chętnych całkowicie się odprężyć zalecamy wizytę do centrum SPA.
  • Sharm El Sheikh — leżący na półwyspie Synaj, popularny region wypoczynkowy, który przypadnie do gustu każdemu. Na wakacje w Egipcie z Poznania w Sharm El Sheikh przyjeżdża dużo miłośników nurkowania, ponieważ blisko kurortu znajduje się rezerwat Ras Muhammad z niesamowitą rafą koralową. Pełna zapału dzielnica kwartał Naama Bay jest usytuowana rozmaitymi barami i klubami, gdzie imprezy trwają do rana.
  • Marsa Alam — najnowszy i najmniej znany turystom kurort. Wycieczki do Egiptu z Poznania do Marsa Alam pozwolą na beztroski odpoczynek w ekskluzywnych resortach wśród dzikiej przyrody. Ten wyjątkowy zakątek Egiptu słynie z kameralnej atmosfery i najcudowniejszej rafy koralowej. W pobliżu kurorty zalecamy zwiedzić Dolphin House, Kanion Wadi Hammamat i rezerwat Wadi El Gemal.
  • Dahab — niewielka wioska turystyczna, która oferuje najlepsze wczasy dla zwolenników aktywnego odpoczynku. Tutaj często wieją wiatry, co pozwala na bardziej zaawansowane uprawianie windsurfingu, żeglarstwa i surfingu. Ponadto, nieopodal kurortu mieści się głębia Blue Hole, która zachwyca profesjonalnych nurków.

Co zwiedzić 

Urlop w Egipcie z Poznania większości z turystów kojarzy się z leniwym wylegiwaniem na plaży i spędzaniem czasu na terenie ośrodku wypoczynkowego. Lecz w Egipcie są inne atrakcje turystyczne, zwłaszcza bezlik tajemniczych i wartych uwagi obiektów historycznych. Wśród «must see» miejsc wyróżniamy:

  • Kair;
  • Piramidy w Gizie;
  • Świątynia w Karnaku i Dolina Królów w starożytnym Luksorze;
  • Biblioteka Aleksandryjska w antycznej Aleksandrii. 

«Pojedź z nami» — to twój najlepszy wybór na nasycone relaksem i afrykańskim słońcem wakacje!