Wycieczki do Sharm-el-Sheikh

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Sharm El Sheikh Egipt, Riwiera Morza Czerwonego

Wczasy w Sharm-El-Sheikh bezspornie są jedną z najwspanialszych idei na wypoczynek w Egipcie. Turystyczne miasteczko utrzymuje się na skutek podróżników, więc dużo się stara aby usatysfakcjonować potrzeby nawet najbardziej wymaganych. Głębinowe życie Morza Czerwonego czeka na miłośników nurkowania, a pustynia opodal Sharm-El-Sheikh oczaruje przejazdem na wielbłądzie i  spędzaniem wieczoru obserwując gwiazdy z Beduinami. Kolejną pociechą są hoteli z prywatnymi plażami dla gorących fanów leżakowania pod słońcem  lub dla urlopowiczów z dziećmi. Wycieczka w Sharm El Sheikh sprawi, że zapomnisz o nudzie nawet wieczorami. Są ty kina, lodowiska i centrum rozrywki, gdzie można obejrzeć pokazy tańca brzucha.

Sharm-El-Sheikh składa się z pięciu głównych obszarów: Ras Um Sid, Naama Bay, Nabq Bay, Sharks Bay i Old Sharm. Naama Bay to największy obszar z kwitnącym życiem nocnym. Znajdzie tu kilka międzynarodowych restauracji oraz europejskich pubów i barów tematycznych, a także tradycyjne kawiarnie w stylu beduińskim sprzedające sziszę. Liczba pogodnych dni w Ras Um Sid jest największa. Całe wybrzeże pokryte piaskiem w jasnym kolorze złota. Hotele i restauracje gwarantują gosciom swoje leżaki i baldachimy na plaży, a nawet donoszą dotąd zamówione jedzenie, oby urlop w Sharm-El-Sheikh równał się pierwszej klasie. Aby poznać prawdziwy smak życia na Bliskim Wschodzie, wybierz się do starego Sharm po stronie portu, gdzie znajdziesz targowiska, na których możesz się targować, a także doskonale restauracje serwujące owoce morza. W Naqb Bay i Sharks Bay umieszczono bezlik hoteli z łagodnym spuszczenie do morza i uroczymi plażami.

Wycieczka w Sharm-El-Sheikh sprawi, że zapomnisz o nudzie nawet wieczorami. Są tu kina, lodowiska i centrum rozrywki, gdzie można obejrzeć pokazy tańca brzucha.

Aby poznać prawdziwy smak życia na Bliskim Wschodzie, wybierz się do Starego Sharmu po stronie portu, gdzie znajdziesz targowiska, na których możesz się targować a także doskonałe restauracje serwujące owoce morza.

sharm23.jpeg

Podwodne przygody

Wakacje w Sharm-El-Sheikh są znane jako jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, ponieważ ciepłe wody kurortu są idealne do snorkelingu i pływania. Park Narodowy Ras Mohammed to popularne miejsce do nurkowania, gdzie nurkowie mogą zobaczyć niesamowitą rafę koralową z ogromną różnorodnością ciekawego życia morskiego. Na rafach Thomas, Jackson, Gordon też zanurzają się wiele ludzi. Morze Czerwone jest również domem dla wielu wraków statków, w tym Thistlegorm, odpowiedniego dla bardziej doświadczonych nurków, gdzie nadal można zobaczyć zawartość tego statku z czasów II wojny światowej. Ceny wycieczek dostępne są na naszej stronie internetowej lub u naszych agentów.

Odkryj cuda pustyni

Wody wokół półwyspy to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków. Ale poszukiwacze adrenaliny, wpadające na wakacje do Egiptu, mogą wypożyczyć quady i ścigać się po wydmach, podczas gdy inni będą woleli pojechać jeepem do Dahab. Popularnym zajęciem jest również sandboarding.

Wycieczki w Sharm-El-Sheikh oferują wiele tradycyjnych aktywności. Aby uzyskać bardziej tradycyjne doświadczenie, można wynająć wielbłąda lub po prostu wybrać się na wędrówkę z beduińskim przewodnikiem. Wiele pustynnych safari oferuje możliwość zjedzenia posiłku z miejscowymi, obejrzenia pokazu tańca brzucha i jedzenia ognia, a następnie wyjścia na piasek i podziwiania cudów nocnego nieba. Atrakcje dostępne na terenie Sharm-El-Sheikh błyskotliwie doprowadzają do szału każdego wczasowicza.

Kanion Kolorowy z opalizującymi formacjami skalnymi i piaskiem jest obowiązkowym punktem zwiedzania, ale główną atrakcją jest oczywiście Góra Synaj, obok której jest chroniony UNESCO Klasztor Św.Katarzyny. Każda nasza oferta last minute Sharm-El-Sheikh choć i zaskoczy ceną, lecz i pozwoli osobiście zobaczyć każdy zakątek kurortu. 

sharm22.jpeg

Marzenie miłośnika plaży

Nasze biuro podróży jednoznacznie poleca Sharm-El-Sheikh na wakacje z jego białymi, piaszczystymi plażami, błękitnymi wodami i gorącym słońcem, które są po prostu doskonałym miejscem do opalania i relaksu. Upalny tropiczny klimat nieustannie dopasowuje pogodę, oby wypoczynek w Sharm-El-Sheikh zostawił po sobie słodki ślad. Nawet jesienią i wiosną temperatury wahają się od +26 do +32, co sprawia, że jest to świetne miejsce dla miłośników słońca. Wiele hoteli ma swój prywatny dostęp do plaży otoczonej palmami i oferuje bezpłatnie parasole i leżaki. Spokojna atmosfera i nadmorskie restauracje sprawiają, że w ciągu dnia są one bardzo popularne wśród rodzin. W nocy natomiast hotele ożywają muzyką na plażowych imprezach organizowanych przez lokalne kluby.

Mamy dla Ciebie wiele wspaniałych ofert last minute! Śmiało rezerwuj swój ulubiony hotel, a my zajmiemy się resztą!