Wakacje na Majorce

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Dawniej wczasy na Majorce spędzały wyłącznie królewskie rodziny wraz ze swoimi gośćmi. Obecnie sytuacja wygląda przeciwnie i Majorkę można określić jako przystępną cenowo destynację wypoczynkową. Co nie zmienia faktu, że członkowie hiszpańskiej królewskiej rodziny kontynuują tradycję dotychczas i co roku wybierają się tu na wakacje. Ta wyspa uważana jest jedną z najlepszych wysp wypoczynkowych w Europie.

Palma

Najpopularniejsze miasta na Majorce to Palma, Calvia, Alcudia, Soller. Natomiast najczęściej wakacje na Majorce zaczynają się w mieście Palma, ponieważ tam znajduje się lotnisko. To jedno z najstarszych miast na planecie, liczące ponad 2100 lat. Od lat 60. ubiegłego stulecia zaczęła się tu mocno rozwijać turystyka. Mimo dużej liczby dawnych dobrze zachowanych zabytków, sercem miasta jednak jest wybrzeże. Wycieczka na Majorce może się zacząć od obejrzenia przystani luksusowych jachtów, która zajmuje sporą część wybrzeża. Nieopodal znajduje się główna plaża Playa de Palma o długości 5 km. Ciężko będzie znaleźć przebieralnię na plaży, ponieważ nudyzm jest tu legalizowany i wszyscy zmieniają strój bezpośrednio na plaży bez skrępowania. Na to warto zwracać uwagę, wybierając hotel do wypoczynku: all inclusive z plażą prywatną czy publiczną.

majorka1.jpeg

Najlepsze atrakcje

Wakacje w Hiszpanii na Majorce przedstawiają szeroką paletę dostępnych dla turystów rozrywek. Zwolennicy aktywnego wypoczynku na Majorce docenią dobrze rozwiniętą infrastrukturę nurkowania, dostosowaną do różnych poziomów umiejętności. Istnieje możliwość wypożyczenia jachtu na dobę, żeby zbadać tereny dookoła wyspy. Ceny wynajmu są dosyć wysokie, za to w pamięci pozostaną bezcenne przeżycia.

Serpentyna górska “Trzy Marii” — kolejna bajeczna atrakcja Majorki. Widoki są niesamowite, wjazd na górę jest bardzo stromy, dlatego kierowcy jeżdżą powoli, ostrożnie i wypadki tu się zdarzają wyjątkowo rzadko.

Lokalne biuro podróży na pewno posiada ofertę wycieczki do słynnych głębokich Cuevas del Drach, czyli Smoczych Jaskiń. Są to półtorakilometrowe ścieżki, podziemne jeziora i nawet sala koncertowa. Muzycy grają tu na pływających łodziach.

Plaże 

Wyspa słynie z czystego białego piasku na plażach, dokładnie jak w reklamie z telewizji. Z racji tego odpoczynek na wyspie Majorka z dziećmi jest dobrym pomysłem. Wyspa liczy 200 plaż z linią brzegową o długości 550 km. Wszystkie bezpłatne. 

Majorczycy uważają zatoczkę Sa Calobra za najładniejszą i najbardziej romantyczną plażę. To jest kąpielisko otoczone skałami z kamienistym wybrzeżem. Nie znajdzie się tu restauracji i barów, ponieważ urok tej miejscowości polega na niesamowitej naturze. Mimo braku infrastruktury chętnych zobaczyć to miejsce i wykąpać się w trochę bardziej zimnej wodzie jest sporo.

majorka2.jpeg 

Kiedy przyjeżdżać

Majorkę odwiedza najwięcej turystów od maja do października. Z kolei niski sezon trwa od listopada do marca i wbrew pozorom ma swój urok. W tym okresie turyści planują wyjazd na Majorkę głównie w celu poznania prawdziwego kolorytu miejscowości i ludności zamieszkującej wyspę. Zaletą odpoczynku w tym okresie jest również brak tłumów. Odpoczynek na Majorce jest wyrafinowany i dość kosztowny. W związku z tym opłaca się skorzystać z oferty last minute w celu obniżenia jego kosztów. 

Kuchnia

Kuchnia majorkańska łączy w sobie katalońską, mauretańską i śródziemnomorską. Najczęściej gotuje się wieprzowinę, warzywa, dziczyznę i owoce morza. Dania doprawiane są z reguły czosnkiem, oliwą, papryką, ziołami i orzechami. Ensaimada — lokalny deser z ciasta i dżemu morelowego. Jeśli chodzi o napoje, popularnością się cieszą lokalne wina i Sangria.

Majorka to nie tylko fascynująca natura i niepowtarzalna architektura, gdyż nawet codzienne życie Majorczyków jest całą sztuką. Na urlop w tym kraju stać zamożnych celebrytów, jak również rodziny z ograniczonym budżetem. Raz w życiu warto tu się wybrać, żeby wypracować swoje własne zdanie o tym miejscu.