Wycieczki do Tunezji

Wizyta dozwolona. Do wjazdu wymagany jest test PCR wykonany nie później niż 72 godziny przed wyjazdem lub zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z tego wymogu. Więcej o warunkach wjazdu

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Polecane hotele Tunezja

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Tunezja

Gorące wczasy na wspaniałych plażach — z tego słynie Tunezja. Dogodne hoteli all-inclusive wabią ludzi zewsząd, a ich warunki i możliwe atrakcje zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Klimat

Planując wyjazd do Tunezji warto wejść w szczegóły warunków pogodowych w kraju. Na północnej części panuje śródziemnomorski klimat — gorące lato i ciepła z opadami zima. Na południu panuje klimat tropikalny — skwarne lato i przyjemna zima. W górskich rejonach klimaty mniej przyjazne — niższa temperatura, a nawet deszcz.

wakacje Tunezja

Pogoda w Tunezji absolutnie nie zawodzi — temperatura wody w morzu pozwala na kąpiel w każdy z 365 dni.

Wycieczka do Tunezji wiosną pozwoli zwiedzić wszystkie zakątki kraju w zwiewnych ubraniach. Do tego można miłować się przyrodą, gdy wszystko zaczyna się kwitnąć. Jesienią sprawdzają się wyprawy do pustyni — słońce wtedy mniej palące. W listopadzie w Tunezji odbywają się festiwale muzyczne.

Bezpieczeństwo

Przez nieskończoną popularność wśród podróżników wyjazdy do Tunezji są bezpieczne, tym więcej na kurortach. Jednak warto być bacznym — pilnować cenne rzeczy, nie nosić ogromne kwoty gotówki. Kieszonkowcy nie zmieniają zasad i uwielbiają zatłoczone turystami placówki. Obywatele kraju ciepło przyjmują gości.

W Tunezji należy respektować tunezyjską kulturę — zabrać ze swojej garderoby odpowiednie ubranie. Istnieje oficjalny zakaz opalania topless

wczasy w Tunezji

Gdzie się wybrać?

Faworyzowane kierunki na wczasy w Tunezji:

  • Sousse — popularny wśród Europejczyków tunezyjski kurort. Wśród krętych uliczek obmurowanej mediny kryją się chronione UNESCO zabytki. Z Ribatu się otworzy piękna panorama miasta, a na jego przestrzeni są warte uwagi muzeum. Dominująca kuchnia — arabska i osmańska. Dobrze wygospodarowane egzotyczne plaże nadają się by odpocząć z dziećmi. Wśród atrakcje — golf. 
  • Port El-Kantaoui — luksusowy nowoczesny kompleks. Cumują tutaj najdroższe jachty świata. Prócz tego jest park rozrywkowy. Plany tanio odpocząć w porcie El-Kantaoui poniosą fiasko. 
  • Hammamet — kolejny szybko rozchwytywany kierunek w Tunezji. Słynie z wielu pomników historycznych, chronionych przez UNESCO. Blisko miasta ciągną się najcudniejsze plaże z turkusową wodą oraz delikatnym zejściem do morza.  Wśród aktywnych atrakcje — golf, yachting, tenis lub jeep safari pustynią. Dla wyjazdu z najmłodszymi — rejs pirackim statkiem.
  • Djerba — najbardziej romantyczny zakątek kraju. Na plażach Playa Aghir i Playa Sidi Mahrez dominują doskonale warunki dla opalania się i wodnej rozrywki. W jej gronie — narty wodne, windsurfing, kajaki, snorkeling i nurkowanie. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się szeroka paleta hoteli, dla wczasowiczów których są przygotowane pola golfowe, korty tenisowe oraz centra SPA. Ceny bytowania przyjemnie zaskakują.
  • Monastyr — dobre miejsce dla aktywnych wakacji. Duży wybór wodnej zabawy i niemało zabytków stąpaniem architektury przyciągają coraz więcej obcokrajowców. Zalecamy zwiedzić Ribat Harthema, Mauzoleum Habiba Burgiby i Muzeum Islamu. Plaże pokryte delikatnym piaskiem z przezroczystą wodą kuszą na rodzinne tanie wakacje w Tunezji. 
  • Mahdia — niewielkie miasto z cudną mediną. Słynie z rybołówstwa i działalności produkcyjnej z jedwabiu. Atutem miejscowości jest Lazurowe morze i wspaniałe plaże. Polecamy zobaczyć — Skiga Kahla, Borj El Kebir, Wielka Meczet, Latarnia Morska.

Tunezja last minute oferty stałe pojawiają się na Pojedzznami.pl. Nie przegap okazji poznać tunezyjskie klimaty samemu!

wycieczki do Tunezji