Wycieczki do Czarnogóry

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Czarnogóra: młody kraj z bogatą historią

Rozmieszczona wzdłuż nadbrzeża morza Adriatyckiego, Czarnogóra przyciąga turystów swoimi ślicznymi, dawnymi miastami, przepięknymi plażami i oszałamiającą przyrodą. Wakacje w Czarnogórze, w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne na europejskiej scenie turystycznej. Jednocześnie zachowując przy tym swój urok i zostając praktycznie niezamieszkane.

Nasza agencja «Pojedź z nami» przygotowała artykuł o tym, dlaczego wczasy w Czarnogórze powinny być na pierwszym miejscu waszej listy.

montenegro2.jpeg

Lokalizacja

Czarnogóra jest rozmieszczona na oszałamiającym Adriatycznym nabrzeżu, gdzie turkusowe morskie wody opływają złote piaski. W kraju znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, takie jak bajeczna plaża Lucice w Petrovac, Drobni Pijesak na Riwierze Budvańskiej i Sutomore Beach, znajdująca się w miejscowości Bar.

Wyjazdy do Czarnogóry chwyci za duszę każdego. Piękne zatoki i jachty mienia się w promieniach słońca przypominając francuską Riwierę. Ale uroda Czarnogóry nie jest ograniczoną linią brzegową. Zarówno jak w okolicach miejscowości wypoczynkowych, tak i na terenie całego kraju się znajdzie niezliczona ilość ciekawych i uroczych miejsc do zwiedzania. 

Wycieczka do Czarnogóry pokaże wspaniały kraj pełen naturalnych i stworzonych przez człowieka cudów. Zobacz lodowcowe jeziora, kolosalne kaniony i lasy w górach Durmitor. Poznaj szmaragdowe rzeki i jezioro Skadar, które hipnotyzuje swoim pięknem.

Miasta też mają swój urok

  • Chroniona przez UNESCO Zatoka Kotorska 
  • Średniowieczne mury twierdzy w Budvie
  • Skalista wyspa Sveti Stefan
  • Małe portowe miasto Perast 
  • Miasto-kurort Herceg Novi

Ale nie tylko malownicze pejzaże i śródziemnomorski klimat sprawiają, że podróż do Czarnogóry jest taka ekscytująca. Potok nowych ekskluzywnych hoteli i restauracji wysokiej jakości przekształcił Czarnogórę na nową francuską Riwierę. Tu znajduje się słynny hotel, w którym kręcono sceny filmu o Jamesie Bondzie «Casino Royale». Pomijając jednak cały luksus, Czarnogóra pozostaje miejscem cichym. Podczas gdy francuska Riwiera jest przepełniona turystami, Czarnogóra zachowuje wolniejsze tempo życia.

wczasy w Сzarnogórze

Co jeszcze was może czekać podczas odpoczynku w Czarnogórze?

Jedna z lepszych cech odpoczynku w Czarnogórze polega na tym, że otrzymujecie ciałe piękno i luksus za mniejsze pieniądze, aniżeli w innych krajach. Urlop w Czarnogórze jest znacznie tańszy niż odpoczynek w Monako łup na południu Francji. Dodatkowo, będzie tutaj mniej tłumów - co może być dodatkowym atutem.

Pyszne jedzenie. Kuchnia czarnogórska to świetne połączenie śródziemnomorskich owoców morza, mięsa z grilla i słodyczy. Odczuwalny jest wpływ kuchni tureckiej i włoskiej, lecz kuchnia ma jaskrawie wyrażony czarnogórski koloryt. Do najlepszych potraw kuchni czarnogórskiej należą takie dania, jak:

  • Kofte — klopsiki w sosie pomidorowym
  • Djuvec — gulasz mięsno-warzywny
  • Punjena paprike — faszerowane papryki 
  • Kajmak
  • Priganice — deser 

Gdzie byście nie zawędrowali w Czarnogórze, znajdziecie pyszne lokalne jedzenie. W kraju powstają również pierwszorzędne wina, między innymi rewelacyjne czerwone czarnogórskie wino Vranac. Wyjazd do Czarnogóry to świetna okazja do spróbowania lokalnych win. Dla fanatyków próbowania lokalnych win podczas podróży, również zalecamy wakacje na Cyprze, gdzie od czasów antycznych też wytwarzają wina.

montenegro3.jpeg


Pogoda

Klimat Czarnogóry jest mieszany. W ciągu kilkugodzinnej podróży, Wash odpoczynek może zmienić formę z narciarstwa w górach, na przechadzkę po płazy. Klimat na nadbrzeżu jest śródziemnomorski, z średnią temperaturą +27 °C latem i +20 °C na jesieni i wiosną. W górach o wiele chłodniej, zimą pada śnieg, a temperatura spada do 0 °C. Na nadbrzeżu zima pozostaje łagodna ze średnią temperaturą +7 °C.

Chociaż lipiec i sierpień mogą być dość gorące, dobrym czasem dla wypoczynku w Czarnogórze będzie dowolny okres od maja do października. Zastanawiając się nad innymi krajami ulokowanymi nad morzem Adriatyckim, wycieczka do Włoch oferuje podobne warunki pogodowe. W miesiącach zimowych, północne regiony Czarnogóry oferują wiele atrakcji dla „białego szaleństwa”.

Biuro podróży “Pojedź z nami” proponuje dużo wariantów zarówno dla letniego, jak i zimowego odpoczynku w Czarnogórze.


Dojazd

Czarnogóra się mieści na terenie Unii Europejskiej. Odległość od Polski wynosi około 1500 km, które za 17-18h można pokonać autem, nie licząc do tego czasu jakichkolwiek przystanków. Wybrać się na wczasy w Czarnogórze samolotem będzie najlepszą decyzją. Średni czas lotu z polskich portów lotniczych do Podgoricy wynosi 1h. Dojechać z lotniska bezpośrednio do miejsca bytowania można autobusem.

wakacje w Сzarnogórze

Rekomendacje

Na wakacje przy cieplejszej pogodzie polecamy zatrzymać się w Zatoce Kotorskiej, która oferuje łatwy dostęp do wybrzeża, starożytnego weneckiego miasta Kotor i mnóstwo fantastycznych jednodniowych wycieczek. Po Czarnogórze najłatwiej poruszać się samochodem, który można wynająć, nawet w last minute.

Czarnogóra wyróżnia się swoim położeniem, kulturą, plażami i parkami, co czyni ją atrakcyjnym rodzinnym celem podróży o każdej porze roku. Decydując się na wypoczynek w Czarnogórze, warto wiedzieć, że Czarnogóra jest bezspornie zadziwiającym kierunkiem dla podróży o dowolnym terminie. Kraj ten może zapewnić letni odpoczynek nad morzem, jak i bogactwo tras narciarskich w zimowych, górskich kurortach.

Nasza agencja oferuje wyjątkowo korzystne ceny. Najbardziej cenione przez podróżników wakacje last minute Czarnogóra w kółko się pojawiają na naszej stronie internetowej. Zarezerwuj najdogodniejszą dla ciebie propozycję i poznaj ten świetny kraj razem z nami!