Wycieczki na Malediwy

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Malediwy: marzenie czy realia?

Białe plaże, błękitne wody i rafy koralowe - wakacje na Malediwach to raj bez wyjątku dla każdej osoby. Dla rodzin wyjazd na Malediwy jest idealny, ponieważ dużo malediwskich kurortów oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. A zakochane pary mogą spędzić niezapomniane, cudowne wakacje na osobnej, tropikalnej wyspie. Specjalnie dla Ciebie nasze biuro podróży “Pojedź z nami” przygotowało artykuł o wszystkim, co musisz wiedzieć w temacie wakacji na Malediwach. 

maldives1.jpeg

Jak dojechać? 

Malediwy znajdują się na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego w pobliżu Sri Lanki. Szereg wysp rozciąga się na łącznej powierzchni 293 km, co czyni Malediwy jednym z najbardziej rozproszonych geograficznie krajów na świecie.

Nasza firma oferuje wspaniałe oferty last minute. W każdej wycieczce po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Male na wyspie Hulula, spotkasz się z przewodnikiem i wraz z nim udasz się do wybranego kurortu wodnosamolotem. Jest to niesamowite doświadczenie, i stanowi część przygody na Malediwach.  

Czego można się spodziewać?

Wczasy na Malediwach oferują gościom piękne wille kryte strzechą, znajdujące się tuż przy plażach, w zacisznych dżunglach lub na palach w oceanie.

Goście mogą wybierać z szerokiej gamy opcji kulinarnych, od swobodnych posiłków przy plaży po pierwszorzędne dania fusion z całego świata. Pranie, kąpiele w soli morskiej lub spa oraz sporty wodne takie jak snorkeling, kajakarstwo i wiele innych są już w cenie!

Przed planowaniem wycieczki na Malediwy warto wiedzieć, że jak wiele innych tropikalnych miejsc, Malediwy mają dwa sezony. Wysoki Sezon na Malediwach trwa od grudnia do marca. Wtedy ośrodki wypoczynkowe mają większe obłożenie — co powoduje wyższe ceny lotów i hoteli. Od końca maja do początku grudnia trwa pora deszczowa. W tych miesiącach można spodziewać się deszczu, ale przeważnie jest to lekka mżawka, która szybko mija. O tej porze temperatury są jeszcze wysokie, więc nie powinno to zbytnio wpłynąć na Twoje wakacje, a dodatkowo możesz liczyć na tanie wakacje na Malediwach w tym czasie.

maldives2.jpeg

Kultura i zwyczaje

Warto zauważyć, że Malediwy są państwem muzułmańskim, dlatego podczas wizyty w tym kraju trzeba szanować jego tradycje. Wwozić alkoholu do kraju nie można. Cały alkohol zostanie skonfiskowany na lotnisku. Nie możesz rośnież przywieźć z sobą jakichkolwiek produktów wieprzowych.

Jeśli odwiedzasz jedną z lokalnych wysp, bądź przygotowany na skromny ubiór w miejscach publicznych. Ale to dotyczy tylko tych wysp, na których mieszkają miejscowi. Na wyspach wypoczynkowych Malediwów możesz nosić to, co lubisz.

Co jeść? 

Kuchnia Malediwów opiera się w dużej mierze na składnikach dostępnych w regionie, co oznacza, że owoce morza, kokos i skrobia są obecne w większości dań. Tuńczyk, wahoo i mahi mahi to tylko niektóre z ryb, które można znaleźć w menu na Malediwach.

Inne popularne dania na Malediwach to:

  • samosy — płaskie chlebki wypełnione solonymi ziemniakami i warzywami;
  • smażone bataty (Yams);
  • pikantne smażone ryby.

    Zachwyć się wyjątkowym pięknem i atmosferą wysp, które oferuje Ci wycieczka na Malediwy!