Wakacje na Teneryfie

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wakacje na wyspach Kanaryjskich blisko wybrzeża kontynentu afrykańskiego, w Oceanie Atlantyckim są spełnieniem marzeń tysięcy amatorów podróżowania. A faktycznie, czemuż te hiszpańskie kurorty powszechnie są na topie urlopowiczów? Unikatowy klimat i niesamowita natura archipelagu tworzą perfekcyjne warunki do leżakowania na plaży, lecz nie wyłącznie.

Wycieczka na Teneryfę podobna jest do mini wojażu po całym kontynencie.Tutaj znajdziesz  wybrzeża o łagodnym zejściu, lasy i góry z najwyższym wulkanem Pico del Teide oraz malownicze doliny. Nieważne gdzie osiedliłeś się na wyspie, warto obejrzeć ją w całości, dlatego że w żadnym miejscu nie spotkasz takiej różnorodności krajobrazów!

tenerife4.jpeg

Kiedy zwiedzić Teneryfę?

Oby wycieczka do Hiszpanii na Teneryfy udała się na maksa, warto dobrać dogodne terminy podróży. Specyficzne warunki pogodowe na wyspie spowodowane są afrykańską pustynią po jednej stronie i chłodnymi prądami oceanicznymi po drugiej. Wycieczki na Teneryfę do rezerwatów przyrody będą superkomfortowe nawet w środku lata. Natomiast aby podziwiać piękno kwitnącej wyspy, warto przyjechać tu w lutym-marcu. Teneryfa mianowana jest «Wyspą Wiecznej Wiosny», bowiem tu nigdy nie jest chłodno (za wyjątkiem wyżyn), a wyjątkowo skwarne dni nadarzają się dość rzadko.

Wakacje na Teneryfie z pływaniem w oceanie, głównie w południowej części wybrzeża, będą zawsze udane. Temperatura otoczenia w ciągu dnia zimą wynosi +21... +26 °С, a latem +24... +29 °С. Wody atlantyckie utrzymują temperaturę powyżej  +19 °С przez cały rok, a w czerwcu-październiku cieszą przyjemnymi  +23... +25 °С, dlatego w tym czasie jest najwięcej turystów na plażach.

Lot

Dla turystów z Europy wyjazd na Teneryfę to doskonały wariant wypoczynku na egzotycznej wyspie, a podróż do niej nie trwa zbyt długo. Długość przelotu z głównych portów lotniczych w Polsce, m.in. z Warszawy, Krakowa lub Katowic do węzłowego portu lotniczego Południowej Teneryfy czarterem bezpośrednim wynosi 5-6 godzin. To znacznie krócej, niż podróż do kurortów Sri Lanki bądź Malediwów.

tenerife2.jpeg

 

Obszary wypoczynkowe i plaże Teneryfy

Jeżeli jesteś zainteresowany wycieczką last minute do jednego z uzdrowisk wyspy, zapoznaj się najpierw z ich cechami charakterystycznymi:

 • Santa Cruz de Tenerife to kluczowe miasto na wyspie. Jest idealne na wycieczki, zakupy, karnawały i koncerty. W pobliżu mieści się złocista piaszczysta plaża Teresitas i park przyrody Anaga.
 • Las Americas to południowe, bardziej „młodzieżowe” osiedle. Kraina marzeń dla surferów i miłośników klubów nocnych, restauracji i shoppingu. Nieopodal umiejscowiony jest czołowy wodny park rozrywki na Teneryfie — Siam. Wybrzeże o łagodnym zejściu do morza. Duży wybór zakwaterowania.
 • Los Cristianos słynie z nieskazitelnych plaż, wpośród których króluje Playa de Las Vistas, toteż jest dedykowany na wakacje z dziećmi. Znalezienie niedrogiego hotelu prywatnego, jak i hotelu sieciowego z all inclusive nie stanowi problemu.
 • Costa Adeje to romantyczny kurort na południu, popularny wśród młodych par. Piękne tereny rekreacyjne nad morzem to El Beryl i El Duque. Szeroka oferta hoteli VIP i ekskluzywnych restauracji.
 • Los Gigantes leży w górach. Jednocześnie jest najcieplejszym miejscem na wzorowe zimowe wczasy na Teneryfie nad oceanem. Pobrzeże jest przeważnie skaliste. Dostępne są wille i hotele w różnych kategoriach, żeby się osiedlić.
 • Puerto de la Cruz to niesamowicie zielony i pradawny kurort w tej miejscowości. Plaża z wulkanicznym czarnym piaskiem przyciąga tutaj podróżników. Niedaleko zlokalizowany jest Park Papug. Europejczycy kochają ten kurort za prywatność i przytulne hotele z dobrą obsługą.

tenerife3.jpeg

Co obejrzeć?

Dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić Teneryfę w 2024 roku, eksperci biura podróży „Pojedź z nami” stworzyli krótką listę must visit. Odwiedzanie miejsc z naszej listy TOP-10 pomoże urozmaicić twoje kanaryjskie wakacje, doświadczyć niezapomnianych emocji i zrobić mnóstwo niesamowitych zdjęć!

 • Pico del Teide;
 • Smocze drzewo w miejscowości Icod de los Vinos;
 • osiedle Vilaflor;
 • sławetny zwierzyniec Loro Park;
 • długowiekowe piramidy w Guimar;
 • urocza wieś Masca w górach;
 • obserwatorium na Teide;
 • tematyczny aquapark Siam;
 • dziwaczny budynek Audytorium na Teneryfie;
 • zapowiednik Infierno.