Wakacje na Teneryfie

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Polecane hotele Hiszpania

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wakacje na wyspach Kanaryjskich blisko wybrzeża kontynentu afrykańskiego, w Oceanie Atlantyckim są spełnieniem marzeń tysięcy amatorów podróżowania. A faktycznie, czemuż te hiszpańskie kurorty powszechnie są na topie urlopowiczów? Unikatowy klimat i niesamowita natura archipelagu tworzą perfekcyjne warunki do leżakowania na plaży, lecz nie wyłącznie.

Wycieczka na Teneryfę podobna jest do mini wojażu po całym kontynencie.Tutaj znajdziesz  wybrzeża o łagodnym zejściu, lasy i góry z najwyższym wulkanem Pico del Teide oraz malownicze doliny. Nieważne gdzie osiedliłeś się na wyspie, warto obejrzeć ją w całości, dlatego że w żadnym miejscu nie spotkasz takiej różnorodności krajobrazów!

tenerife4.jpeg

Kiedy zwiedzić Teneryfę?

Specyficzne warunki pogodowe na wyspie spowodowane są afrykańską pustynią po jednej stronie i chłodnymi prądami oceanicznymi po drugiej. Wycieczki na Teneryfę do rezerwatów przyrody będą superkomfortowe nawet w środku lata. Natomiast aby podziwiać piękno kwitnącej wyspy, warto przyjechać tu w lutym-marcu. Teneryfa mianowana jest „Wyspą Wiecznej Wiosny”, bowiem tu nigdy nie jest chłodno (za wyjątkiem wyżyn), a wyjątkowo skwarne dni nadarzają się dość rzadko.

Wakacje na Teneryfie z pływaniem w oceanie, głównie w południowej części wybrzeża, będą zawsze udane. Temperatura otoczenia w ciągu dnia zimą wynosi +21... +26 °С, a latem +24... +29 °С. Wody atlantyckie utrzymują temperaturę powyżej  +19 °С przez cały rok, a w czerwcu-październiku cieszą przyjemnymi  +23... +25 °С, dlatego w tym czasie jest najwięcej turystów na plażach.

Lot

Dla turystów z Europy wyjazd na Teneryfę to doskonały wariant wypoczynku na egzotycznej wyspie, a podróż do niej nie trwa zbyt długo. Długość przelotu z głównych portów lotniczych w Polsce, m.in. z Warszawy, Krakowa lub Katowic do węzłowego portu lotniczego Południowej Teneryfy czarterem bezpośrednim wynosi 5-6 godzin. To znacznie krócej, niż podróż do kurortów Sri Lanki bądź Malediwów.

tenerife2.jpeg

 

Obszary wypoczynkowe i plaże Teneryfy

Jeżeli jesteś zainteresowany wycieczką last minute do jednego z uzdrowisk wyspy, zapoznaj się najpierw z ich cechami charakterystycznymi:

 • Santa Cruz de Tenerife to kluczowe miasto na wyspie. Jest idealne na wycieczki, zakupy, karnawały i koncerty. W pobliżu mieści się złocista piaszczysta plaża Teresitas i park przyrody Anaga.
 • Las Americas to południowe, bardziej „młodzieżowe” osiedle. Kraina marzeń dla surferów i miłośników klubów nocnych, restauracji i shoppingu. Nieopodal umiejscowiony jest czołowy wodny park rozrywki na Teneryfie — Siam. Wybrzeże o łagodnym zejściu do morza. Duży wybór zakwaterowania.
 • Los Cristianos słynie z nieskazitelnych plaż, wpośród których króluje Playa de Las Vistas, toteż jest dedykowany na wakacje z dziećmi. Znalezienie niedrogiego hotelu prywatnego, jak i hotelu sieciowego z all inclusive nie stanowi problemu.
 • Costa Adeje to romantyczny kurort na południu, popularny wśród młodych par. Piękne tereny rekreacyjne nad morzem to El Beryl i El Duque. Szeroka oferta hoteli VIP i ekskluzywnych restauracji.
 • Los Gigantes leży w górach. Jednocześnie jest najcieplejszym miejscem na wzorowe zimowe wczasy na Teneryfie nad oceanem. Pobrzeże jest przeważnie skaliste. Dostępne są wille i hotele w różnych kategoriach, żeby się osiedlić.
 • Puerto de la Cruz to niesamowicie zielony i pradawny kurort w tej miejscowości. Plaża z wulkanicznym czarnym piaskiem przyciąga tutaj podróżników. Niedaleko zlokalizowany jest Park Papug. Europejczycy kochają ten kurort za prywatność i przytulne hotele z dobrą obsługą.

tenerife3.jpeg

Co obejrzeć?

Dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić Teneryfę w 2023 roku, eksperci biura podróży „Pojedź z nami” stworzyli krótką listę must visit. Odwiedzanie miejsc z naszej listy TOP-10 pomoże urozmaicić twoje kanaryjskie wakacje, doświadczyć niezapomnianych emocji i zrobić mnóstwo niesamowitych zdjęć!

 • Pico del Teide;
 • Smocze drzewo w miejscowości Icod de los Vinos;
 • osiedle Vilaflor;
 • sławetny zwierzyniec Loro Park;
 • długowiekowe piramidy w Guimar;
 • urocza wieś Masca w górach;
 • obserwatorium na Teide;
 • tematyczny aquapark Siam;
 • dziwaczny budynek Audytorium na Teneryfie;
 • zapowiednik Infierno.