Hotele w Egipcie

Sortuj:

Polecane hotele w Egipcie

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Filtry
Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Egipt jest całoroczną destynacją wypoczynkową. Gospodarka kraju zbudowana jest na turystyce. Egipcjanie starają się zapewnić wysoki poziom całej infrastruktury wypoczynkowej. Wszystkie światowe sieci hotelowe są przedstawione w tym kraju. Koncepcja egipskiego all inclusive różni się w poszczególnych hotelach, a zatem w trakcie rezerwacji wycieczki trzeba doprecyzować szczegóły oferty.

Przed wyborem hotelu należy określić region wypoczynku. Turyści lądują na jednym z dwóch lotnisk: w Szarm El-Szejku lub w Hurghadzie. Do Hurghady przypisane są takie obszary wypoczynkowe: El Gouna, Makadi, Hurghada, Soma Bay, Marsa Alam, El Quseir. Hurghada jest destynacją rodzinną o niższych kosztach wypoczynku.

egypt-hotel2.jpeg 

Natomiast Szarm El-Szejk mianowany jest jako najbardziej prestiżowy i drogi obszar wakacyjny. Tutaj też zlokalizowane są najnowsze hotele w Egipcie - kurorty Soma Bay oraz Al-Kusajr. Do dyspozycji gości są następujące atrakcje: nurkowanie, minigolf kluby, motocykle wodne, skoki ze spadochronem oraz wycieczki objazdowe. Ponadto wiele hoteli dysponuje własnymi centrami wellness. A dla poszukujących relaksu po aktywnym wypoczynku książka przy basenie będzie zbawieniem.

W przyswajaniu gwiazdek hotelom Ministerstwo Turystyki Egiptu nie ma jednoznacznych przejrzystych zasad. Ten podział jest raczej subiektywny. Stąd swój wybór hotelu na wakacje najrozsądniej będzie opierać na rankingach i opiniach doświadczonych turystów. Za najlepsze hotele w Egipcie uważa się pięciogwiazdkowe kompleksy Rixos Premium Seagate oraz Reef Oasis Blue Bay Resort. Pierwszy jest jak najbardziej dostosowany do odpoczynku z maluchami, w drugim zaś nie ma zorganizowanej opieki nad dziećmi. Obydwa posiadają prywatne tereny i udogodnienia do nurkowania.

Najładniejszy hotel w Egipcie to Steigenberger Al Dau Beach, resort klasy premium w Hurghadzie. Z hotelu otwiera się spektakularny widok na morze i umiejscowiony jest blisko promenady turystycznej. Dysponuje 3 basenami, SPA oraz własną 400 metrową piaszczystą plażą. Ten ośrodek wyróżnia się na tle innych egipskich hoteli minimalistycznym wyglądem i niemiecką perfekcją.

Jeśli planujesz wybrać się na dłuższy pobyt do Kairu lub zwiedzić piramidy w Gizie do Twojej dyspozycji będą najczęściej rezerwowane hotele w Egipcie: Pyramisa Cairo i Fairmont Nile City 5★, które najbardziej pasują rodzinom z dziećmi. Natomiast jednym z najlepszych hoteli dla dorosłych bądź do wyjazdów biznesowych będzie pięciogwiazdkowy Le Meridien Pyramids.

egypt-hotel1.jpeg

W trakcie wyboru hotelu w Egipcie warto się kierować kilkoma zasadami. Nie warto skłaniać się do najtańszej oferty, sugerujemy zaś wybierać hotel według popularności. Polecane hotele w Egipcie nad morzem to Sierra Resort 5★ i Siva Sharm 5★. One są dobre dla odpoczynku rodzinnego. 

Zaletą wypoczynku w Egipcie jest stabilny klimat przez cały rok i czyste Morze Czerwone, woda w którym całkowicie odnawia się co 15 lat. Dzięki tej sposobności jest ono definiowane jako jedno z najczystszych na planecie. 

Reasumując: dostępne ceny, stabilny klimat, duża ilość zabytków i atrakcji, bliska lokalizacja — te czynniki sprawiają, że podróżnicy przyjeżdżają tu na wypoczynek, i chętnie wracają do tego kraju w kolejnych latach.