Wycieczki do Dżerba

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Dżerba — tunezyjska egzotyka

Wiele spragnionych słońca i leniwego wypoczynku turystów chcą spędzić swój urlop w Dżerba. Ta największa tunezyjska wyspa kusi dogodnym klimatem, bogactwem atrakcji turystycznej, zapierającymi dech pejzażami i otaczającymi cały ląd, pięknymi plażami. Co więcej, każdy podróżnik tutaj znajdzie wyjątkową dla siebie rozrywkę!

Warunki klimatyczne

Dżerba leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, dlatego tutaj w ciągu roku są powyżej 300 bezchmurnych i pełnych słońca dni. Również ten kurort jest otoczony ciepłym Morzem Śródziemnym, które zimą się rozgrzewa do +18°C, a latem do +26°C. Wyjazd do Dżerba najlepiej planować w okresie od początku czerwca do końca września, bo wtedy temperatura powietrzna sięga do +40°C. Choć ten period odznacza się spiekotą, ale plusem są morskie bryzy, które delikatnie schładzając upały. Oprócz tego, w okres zimowy Dżerba jest najcieplejszym miejscem w Tunezji, więc śmiało można uciec tu przed europejskim chłodem. 


Którą plażę wybrać?

Główną atrakcją dla spędzających wakacje w Dżerbie turystów jest długie, piaszczyste wybrzeże, na którym znajduje się bezlik niesamowitych plaż. W gronie najcudniejszych są:

  • plaża Sidi Yati;
  • plaża Midoun;
  • plaża La Seguia;
  • plaża Ras Rmal;
  • plaża Sidi J’mour;
  • plaża Lella Hadhria;
  • plaża Houmt Souk;
  • plaża Aghir.

Czym się zająć na Dżerbie? 

Dżerba, mimo że urzeka turystów pięknymi plażami i komfortowymi resortami, ma wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Planując podróż do Dżerba, zalecamy odwiedzić stolicę tego regionu — Houmt Souk. Tutaj można zobaczyć starożytną twierdzę Borj el Kebir, Meczet Turków, Muzeum Sztuki Ludowej i Meczet Nieznajomych, a także kupić lokalne specjały na bazarze. Tuż w okolicach stolicy, w rejonie Ar-Rijad, znajduje się najstarsza w Tunezji synagoga El Ghriba i Djerbahood, w którym są mnóstwo kolorowych murali w stylu street art. 

Wartą uwagę również jest słynąca z garncarstwa wioska Guellala, w której kryją się Musée de Guellala i jaskinia Ali Berbera. Wycieczka do Dżerba to dobra okazja, żeby zobaczyć ruiny fenickiego miasta Meninx. W poblizu Dżerby ulokowane są kilka atrakcyjnych miejsc. Zalecamy wybrać się na wycieczkę do regionu Medenine, w którym są wiekowe spichlerze oraz ogromny rezerwat Jebil, lub do miasta Matmate, w którym nadal mieszkają plemiona berberyjskie oraz był kręcony film «Gwiezdne Wojny».


Rozrywka dla dzieciaków 

Wczasy w Dżerba są trafnym pomysłem dla rodzinnego wyjazdu. Najmłodsze turyści będą wspaniale się bawić na uroczyć plażach, nieustannie budując zamki z miałkiego piasku lub pluszcząc się w przeźroczysto-niebieskim morze. Oprócz tego, dzieciaków z pewnością się zainteresuje wizytą do Djerba Explore Park, podczas której można zwiedzić największą farmę krokodylów. Również tutaj jest muzeum lokalniej historii, w którym można zapoznać się z tunezyjską kulturą. 

Kolejna atrakcja — wyspa Flamingów. Jest to jedno z najbardziej zachwycających miejsc na Dżerbie, ponieważ jest domem dla niesłychanie uroczych różowych flamingów. Rejs statkiem na tą wyspę pozwala podziwiać się zniewalającym krajobrazom, innym gatunkom ptaków oraz piękniej lagunie. 


Ile trwa lot?

Oferowane na Pojedzznami.pl pakiety wakacyjne, oprócz zakwaterowania w wybranym ośrodku wypoczynkowym i ubezpieczenia, uwzględniają też przeloty i transport do hotelu. Zazwyczaj są to bezpośrednie połączenia lotnicze, które odbywają się na czarterowych samolotach i trwają około 3,5h. Marzysz o egzotycznych wakacjach w Dżerbie? Wybierz się w podróż z nami, a warunki oraz ceny wycieczek znajdziesz na naszej stronie.