Wycieczki do Turcji - pazdziernik

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Turcja niezmiennie się cieszy wielkim zainteresowaniem wśród poszukujących beztroskiego wypoczynku turystów. Co więcej, bądź to początek czy połowa europejskiej jesieni — w Turcji nadal trwa lato, a ilość podróżników maleje, co pozwala na odprężenie bez tłumów.

Pogoda w październiku

Zazwyczaj turysty planują wakacje w letnie miesiące, oby zrelaksować na tureckich wybrzeżach pod upalnym słońcem. Ze względu na różne czynniki, nie zawsze wypada taka możliwość. Ale nie warto się smucić, bo panujący na terenie kraju śródziemnomorski klimat zapewnia dogodne warunki pogodowe przez cały rok. Przeto wakacje w Turcji w październiku nie zawiodą pogodą. 

Najlepsze warunki klimatyczne w październiku są na wybrzeżach w zachodniej części Turcji. Temperatura na zewnątrz nieraz sięga do +27°C, a temperatura wody — do +25°C. Deszczowa pogoda rzadko kiedy się zdarza. Mimo wszystko warto spakować do walizki parę ciepłych rzeczy, ponieważ wieczory już robią się chłodne. Na kurortach Morza Czarnego pogoda jest podobna. Wyjazd do Turcji w październiku w okolicy Morza Marmara ma mniej powodzenia na słoneczne dni, bo wilgotność tu jest wyższa, co powoduje pochmurne dni i częste opady. 


Na jaki kurort Turcji wybrać się w październiku

Aby ułatwić wybór miejscowości wypoczynkowej i zaplanować odpoczynek w Turcji w październiku, nasi specjaliści przygotowali krótki opis najchętniej wybieranych w tym miesiącu kierunków. 

  • Alanya — ulokowany przy górach Taurus kurort z pięknym krajobrazem. Dzięki szerokim plażom, bogatej rozrywkę, komfortowym hotelom i niskim cenom, ta miejscowość cieszy się niesłychaną popularnością wśród turystów. Dokładnie tutaj się znajduje najcudniejsza plaża Kleopatry, która dogodnie dostosowana dla błogiego relaksu. W mieście można zwiedzić Twierdzę Kalesi, Czerwoną Wieżę oraz zrobić zakupy na Bazarze Piątkowym. 
  • Belek — najlepszy wybór na rozkoszne wczasy w Turcji w październiku. Ten kurort słynie z luksusowych resortów, oferujących wiele rekreacyjnej rozrywki. Wobec tego, że kurort rozpościera się na rozległej zielonej równinie, są tutaj różne pola golfowe, piękne plaże i niesamowite widoki. W międzyczasie można poćwiczyć sporty wodne, m. in. parasailing, żeglarstwo i windsurfing. 
  • Bodrum — ten kurort słynie z białych domków i oliwnych gajów. Spędzając urlop w Turcji w październiku w Bodrum, oprócz plażowania, można osobiście zobaczyć należący do 7-u cudów świata grób Mauzolosa. Bogaty podwodny świat zachwyca fanatyków nurkowania, a w centrum miasta znajdzie się świetna rozrywka dla miłośników życia nocnego. 
  • Side — bezbłędny wybór dla rodzinnych wakacji. Są tutaj dogodne dla kąpieli z najmłodszymi szerokie plaże ze spokojnym schodzeniem do wody. Prawie w każdym hotelu są zjeżdżalnie i animatorzy dla dzieci. W centrum miasta zostały schronione antyczne ruiny. 

Wartość odpoczynku w październiku

Generalnie, koszty bytowania w Turcji nie są ponad miarę nawet w najbardziej odwiedzany turystami wysoki sezon. Październik jest początkiem niskiego sezonu, dlatego wycieczka do Turcji w październiku przyjemnie zdziwi swoją ceną. Wartość oferty tygodniowego pobytu dla 2 osób zależy od wybranego kurortu. Najtańsze ceny są w hotelach 3*.Przykładowo, w Alanyi są od 450$, w Side i Kemer — od 500$, w Marmaris i Bodrum — od 600$. Rozważając hotele 5*, należy być gotowym na większe wydatki, a dokładnie w Alanyi — od 650$, w Side i Kemer — od 750$, w Marmaris i Bodrum — od 800$. Powyższe ceny obejmują hotele z koncepcją all inclusive. 


Korzystne informacje

Podróże do Turcji w październiku niewątpliwie zakarbują się w pamięci dobrymi wrażeniami. Lecz, zanim się przygotowywać do wyjazdu, najpierw warto zapoznać się z niezbędną informacją. Obowiązująca w kraju waluta — liry, ale również można zapłacić w euro lub w dolarach. Na lokalnych bazarach znajdzie się wiele podróbek na każdą prestiżową markę, które zakazują przywozić do Polski. Dla wjazdu do Turcji wystarczy mieć ważny paszport oraz ubezpieczenia. Zalecamy zerknąć na dostępne oferty wakacyjne na stronie biura «Pojedź z nami», w cenie których już są wliczone ubezpieczenie podróżnicze.