Wycieczki do Turcji z Katowic

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Polecane hotele Turcji

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wycieczka do Turcji z Katowic — to doskonała możliwość wyrwać się z codziennych obowiązków i maksymalnie się odprężyć. Nadzwyczajne plaże, ciekawa kultura, idealna pogoda i zaawansowany poziom infrastruktury turystycznej od razu przypadnie każdemu do gustu.

Kiedy najlepiej jechać

Planując wyjazd do innego kraju, przydatnym będzie wiedzieć w którym okresie są najlepsze warunki klimatyczne. Oby wakacje w Turcji z Katowic były pełne płomiennego słońca, warto rozważyć terminy podróży pomiędzy początkiem czerwca a początkiem września. Temperatura na zewnątrz wtedy sięga do +37°C, a morze jest w sam raz do kąpieli. Dla urlopowiczów, które źle znoszą upały, radzimy odwiedzić Turcję w drugiej połowie wiosny lub w terminach od końca września do początku listopada. Pogoda wtedy mniej dotkliwa, trafna dla spacerów.


Popularne kierunki

Żeby na pewno wybrać odpowiadającą własnym życzeniom miejscowość dla odpoczynku, krótko opiszemy każdy z najbardziej popularnych kierunków. 

  • Antalya. Antalya jest liderem według wyboru turystów wśród wszystkich kurortów na Riwierze Tureckiej. Dzięki różnorodności dostępnych atrakcji, każdy będzie miał czym się tu zająć. Rozległe cudne plaże i parki wodne są najlepszą pociechą dla dzieci. Zwolennikom aktywnego wypoczynku zalecamy spróbować siebie w spływach raftingowych lub złapać adrenalinę na jeep-safari. 
  • Bodrum. Bodrum jest najlepszym miejscem na wczasy w Turcji z Katowic dla miłośników imprez. Teren kurortu jest naładowany barami i klubami, w których tance są do białego rana. Takoż jest tutaj mnóstwo dawnych pomników, które warto zwiedzić. Więc, w Bodrum się znajdzie świetna zabawa o każdej porze dnia i nocy. 
  • Marmaris. Marmaris zdecydowanie jest cudem natury w Turcji i zachwyca podróżników swymi niesamowitymi widokami. Tutaj się znajdują dobrze zagospodarowane, otoczone wzgórzami plaże. Spacerując po miastu, można zwiedzić pozostałe zabytki, kupić lokalnie produkty oraz pamiątki na Grand Bazaar lub wpaść do którejś restauracji na promenadzie w centrum. Marmaris słynie z jachtingu i żeglarstwa, czym się wyróżnia na tle innych kurortów.
  • Alanya. Alanya — jeden z najchętniej wybieranych kurortów na Riwierze Tureckiej. Ten rejon oferuje najtańszy odpoczynek w Turcji z Katowic. Rozluźniona atmosfera w ciągu dnia oraz piaszczyste plaże z łagodnym zejściem pasują dla rodzin z małymi dziećmi. Lecz w nocy miasto zmienia swoje barwy i każdy miłośnik rozrywki nocnej znajdzie swoje miejsce wśród mnóstwa barów i klubów. 
  • Belek. Z kolei Belek jest najdroższym kurortem w Turcji. Wzdłuż całego wybrzeża w tym regionie widnieją się luksusowe resorty, oferujące rozszerzone pakiety ultra all inclusive Turcja z Katowic. Belek jest najbardziej zieloną miejscowością, bo jest położony na rozległej równinie. Dlatego wiele hoteli mają własne pola golfowe, z których mogą korzystać odpoczywające ludzi. Kolejną zaletą Belek są szerokie piaszczyste plaże. 
  • Side. Side jest zacisznym zakątkiem Turcji. Najbardziej odpowiada dla spokojnych rodzinnych wczasów. Prawie każdy hotel ma zjeżdżalni i baseny dla najmłodszych podróżników oraz własne programy rozrywkowe z animatorami. Lokalne plaże są piaszczyste, z lekkim schodzeniem do wody. W centrum Side można zwiedzić starożytne ruiny. 
  • Kemer. Kemer jest lubianym przez wszystkich podróżników. Ten rejon wyróżnia się wspaniałymi krajobrazami, bo jest otoczony malowniczymi górami, które płynnie schodzą do morza. Centrum miasta jest wystarczająco ożywiony. Dla chętnych spokojnie odpocząć w Kemerze, radzimy rozważyć meldunek dalej od centrum.

Zorganizować niezapomniany wyjazd do Turcji z Katowic pomogą pracownicy biura «Pojedzznami». Zgłoś się do nas i nie przegap możliwości zrelaksować na znanych tureckich wybrzeżach!