Wycieczki do Turcji z Poznania

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Polecane hotele Turcji

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Turcja — to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznych zakątków świata. Ciepły klimat, szeroko rozbudowane nowoczesne resorty, mnóstwo atrakcji i dostępne ceny sprawiają, że kraj półksiężyca odwiedza coraz więcej obywatele Polski. Żeby wybrać wśród mnóstwa przecudnych kurortów, warto najpierw się zastanowić jaki rodzaj wakacji jest preferowany.

Dokąd w Turcji z dziećmi?

Rzecz jasna, że zanim zaczniemy planować rodzinne wczasy w Turcji z Poznania, warto wybrać taką miejscowość wypoczynkową, by udało się zapewnić rozrywkę każdemu członkowi rodziny. Jeżeli na pokładzie są małe dzieciaki, zdecydowanie polecamy rozważyć pobyt w Side, Alanyi lub Belek. Główną zaletą tych kurortów są rozległe piaszczyste płazy z delikatnym zejściem do morza, co pozwala na bezpieczną kąpiel dla najmłodszych. Na dobitek, wszędzie się znajdzie zabawa dla dzieciaków. W Side hoteli zapewniają dzieciom zjeżdżalnie i baseny. W Belek są największe aquaparki, a w Alanyi można popływać na pirackim statku. 

Podróżując z dziećmi, radzimy rozpatrywać oferty all inclusive lub ultra all inclusive Turcja z Poznania. Wartość takich pakietów oprócz noclegów obejmuje również całkowite wyżywienie, przeloty w obie strony oraz transfer do ośrodku wypoczynkowego. 


Dokąd w Turcji na plażowanie?

Turcja słynie z rozległych, doskonale zagospodarowanych plaż. Piaszczyste i kamieniste nadmorskie wybrzeża bezspornie są głównymi powodami dlaczego wiele turystów celuje się na wakacje w Turcji z Poznania. Największą popularnością chwalą się plaże na kurortach Egejskiego i Śródziemnego Morz. Odpoczywając tutaj, urlopowicze łapią promienie ognistego słońca i pluskają się w ciepłej wodzie. Według opinii podróżników dla najlepszego plażowania warto się wybrać do: 

  • Antalya — najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na Riwierze Tureckiej. Blisko gór Taurus leżą urokliwe plaże Adalar, Kanyaalti i Beach Park. W centrum miasta się znajduje odznaczona Błękitną Flagą czarująca plaża Lara, na której życie tętnie do białego rana. 
  • Fethiye — otoczona skałami cudna zatoka. Najcudniejsze plaże znajdują się w okolicach kurortu. Plaże Dolina Motyli, Kabak i Błękitna Laguna — to są ciche bajeczne zakątki z wspaniałymi widokami.

Oprócz wymienionych wyżej plaż, zalecamy odwiedzić plażę Kleopatry w Alanyi oraz plażę Icmeler w Marmaris, które maja niesamowite pięknie krajobrazy.


Dokąd w Turcji na aktywny wypoczynek?

Zróżnicowane tureckie regiony gwarantują, że wycieczka do Turcji z Poznania jest wspaniałym pomysłem dla zwolenników aktywnego odpoczynku, jak zaawansowanego poziomu, tak i dla osób, które nigdy nie mieli do czynienia ze sportami wodnymi. Najlepsze warunki, a dokładnie — silne wiatry i fali, dla windsurfingu i kitesurfingu są w Alacanti, niedaleko Izmiru, oraz w Akyaka, blisko Marmaris. Wybrzeża, leżące w południowo-zachodnim obszarze Turcji, najbardziej się nadają na spływy kajakowe, a mianowicie rzeka Köprülü w Antalyi i rzeka Dalaman, cieknącą przez Bodrum i Fethiye. Rybacka miejscowość Kas jest uznana jako jedno z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Zielone okolice Belek są przepełnione polami golfowymi, a Marmaris popularne są yachting i żeglarstwo.

Wyjazd do Turcji z Poznania to również dobra okazja skorzystać z dostępnych wycieczek fakultatywnych. Fanatykom historii polecamy zwiedzić Stambuł, Kapadocję i Efez. Dla osób chętnych uzyskać prawdziwy relaks i zregenerować własne siły rekomendujemy lecznicze termalne ośrodki w Pamukkale i Yalova. Miłośnikom natury radzimy statkową wyprawę do Zielonego Kanionu lub pieszą wędrówkę w Parku Narodowym Uludag.

Porównać ceny wycieczek do Turcji z Poznania oraz wybrać swoją odpowiednią ofertę można na stronie biura podróży «Pojedzznami».