Wycieczki do Turcji z Warszawy

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Ultra all inclusive Turcja z Warszawy bezspornie cieszę się niemałym powodzeniem wśród turystów. Lokalne hoteli starają się o komfort i porządną obsługę swoich gości. Tureckie wybrzeża są wygospodarowane i nadają się do leniuchowania pod palącym słońcem, a przezroczysto-turkusowa woda zachęca do pluskania. Na turystów tutaj czeka bezlik atrakcji i zabawy.

Klimat

Planując wczasy w Turcji z Warszawy, przydatnym będzie wiedzieć o warunkach klimatycznych w kraju. Na tureckich wybrzeżach dominuje podzwrotnikowy morski klimat, dzięki któremu lokalny warunki pogodowe są przyjemniejsze niż europejskie. W letnie miesiące temperatura na zewnątrz się utrzymuje powyżej +30°C, nie raz sięgając się do +37°C. Ratunkiem podczas takiej spiekoty są delikatne podmuchy wiatru znad morza. Zarówno wiosną, jak i jesienią, pogoda jest przyjazna. Średnia temperatura wtedy wynosi +20°C...+25°C.


Ile trwa powróz

W cenę zakupionych w biurze podróży biletów są wliczone bilety na loty czarterowe oraz transfer do ośrodku wypoczynkowego. Więc, wyjazd do Turcji z Warszawy się zaczyna w portu lotniczym. W zależności od wybranego miasta docelowego, długość podróży się różni. Z Warszawy można dolecieć do portów lotniczych w:

  • Antalyi (czas lotu ~ 3 h);
  • Stambule (czas lotu ~ 2 h 40 min);
  • Bodrumie (czas lotu ~ 2 h 45 min).

Po przylocie na turystów czeka transfer, który rozwozi gości do wybranych resortów. Czas przejazdu zależy od odległości pomiędzy hotelem a portem lotniczym, ale zazwyczaj wynosi 1-3 h. 


Kiedy są tańsze oferty

Koszt wycieczki do Turcji z Warszawy się różni od niektórych czynników: wybrany kurort, termin podróży, warunki pobytu. Ogólnie Turcja jest tanim kierunkiem, jednakże zawsze można więcej zaoszczędzić na bytowaniu w tym kraju. Zalecamy kupować bilety co najmniej 3 miesięcy przed planowanym wyjazdem, bo ceny wtedy są o 30-40% niższe. Kolejnym sposobem, który pozwoli wydać na bilety mniej pieniędzy, są oferty last minute. Takie promocje zazwyczaj się pojawiają tydzień przed wyjazdem i obejmują zniżki do −70% na wakacje w Turcji z Warszawy. Trzecia opcja — podróż w sezonie niskim, czyli druga połowa wiosny, lub wrzesień — październik. Wtedy koszty pobytu również są niższe.


Co zobaczyć 

Rozległa historia Turcji zostawiła po sobie ogromny ślad i dziś kraj jest wypełniony starożytnymi zabytkami, które zachwycają podróżników z każdego zakątku świata. Wycieczka do Turcji z Warszawy jest dobrą okazją, by odwiedzić najbardziej znane miejsca osobiście. Na przykład:

  • Stambuł — prawdziwe serce tureckiej historii i kultury. Jednego dnia bez wątpienia nie wystarczy, żeby całkowicie zasmakować atmosferę tego niezwykłego miasta. Obowiązkowo trzeba odwiedzić znamienitą Błękitną Meczet, świątynię Hagia Sophia i wytworną Meczet Sulejmana. Warte uwagi również Wielki Bazar i kolorowa dzielnica Balat.
  • Efez — długowiekowe miasto, do którego warto się wybrać, będąc w Turcji. Na jego terytorium zachowało się niemało ruin, za pomocy których można się domyślić jak tu wszystko wyglądało w czasach starodawnych. Wędrując miastem, warto odwiedzić Bibliotekę Celsiusa, ruiny amfiteatru, świątyni Hadriana i Artemidy. 
  • Kapadocja — niesłychanie urocza, pokryta różnorodnymi formami skalnymi dolina z niesamowitymi krajobrazami. Tutaj można pospacerować stworzonymi przez pradawnych obywateli podziemnymi miastami i poczuć atmosferę tych czasów. Lecz główną atrakcją są latające od wschodu słońca nad równiną różnokolorowe balony. Dzięki temu Kapadocja robi naprawdę duże wrażenie na zwiedzających. 

Zorganizowany przez menedżerów biura «Pojedzznami» wyjazd do Turcji będzie o dużo wygodniejszy, niż zaplanowany na własną rękę. Sprawdź dostępne oferty i skontaktuj się z nami, a my zadbamy o każdą detal twojej podróży!