Wycieczki do Marmarisu

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Witamy w Marmaris!

Nadzwyczajny Marmaris mieści się na linii brzegowej riwiery tureckiej, gdzie Morze Egejskie jednoczy się z Morzem Śródziemnym. Dogodne możliwości geograficzne odbiły się na rozkwicie miasta jako porta, co historycznie się ułożyło tak, że Marmaris nadal jest największym portem kraju. Niebywałe urokliwa zatoka charakteryzuje się lazurową wodą morza otoczoną zachwaszczonymi sosnami wzgórzami. Dlatego wypoczynek w Marmaris sprawi niesłychaną przyjemność i relaks. Ponadto znamienita Bar’s Street nasycona barami i nocnymi klubami rozpala ognie życia nocnego.

Klimat

W okolice panuje charakterystyczna śródziemnomorskiemu klimatu pogoda - umiarkowanie ciepła zima i skwarne lato. Dla chętnych zwiedzić miejscowość w czasie, gdy jest łagodna pogoda polecamy rozważyć wyjazd wiosną lub jesienią. Doskonałą porą na podróż do Marmaris są miesięcy letnie.

 

wakacje w Marmarisie

Historia 

Najciekawsza część historii schowana w nazwie miasta. W trakcie wojen odbywających się na terytorium regionu zmieniało się wielu zdobywców władzy. Dopóki dzielnicę nie opanował Sulejman Wspaniały, który zażyczył odbudować zrujnowaną twierdzę. Zobaczywszy wyniki pracy, krzyknął «Mimari as!», dokładnie tłumacząc «Powiesić architekta!». Stąd się wzięła nazwa miasta.

Atrakcje turystyczne

Pod czas wycieczki do Marmarisu polecamy odwiedzić:

  • Zamek, z murów którego otworzy się bezkonkurencyjny widok na wybrzeże. Na terytorium działa muzeum z rzeczami wyłowionymi z morza. 
  • Starówkę, znajdującą tuż obok zamku. Ulica napełniona cudzymi starymi domkami, w jednym z których funkcjonuje muzeum Kapurcuk.
  • Marinę Netsel - największą i przede wszystkim najbardziej luksusową przystań. 
  • Park narodowy Marmaris z bogatą florą i fauną. Jest to cichy zakątek z malowniczymi płazami.
  • Wyspę Sedir, gdzie, jak legenda głosi, kąpała się Kleopatra.
Wakacje w Marmaris dopełnią podróży do Efezu, Fethiye, Icmeler czy wyspy Rodos. Żeglarstwo, nurkowanie, windsurfing, rejsy z polowaniem ryb, safari konne, rafting, jeep safari czekają na poszukiwaczy aktywnego wypoczynku. Szeroka gama aquaparków zapełni świetną zabawę dla najmłodszych.

 

wakacje w Marmaris

Plaży

Dobrą pociechą zatoki są piaszczysto-żwirowe plaży. Wzdłuż promenady rozpościera się Plaża Miejska. Wybrzeże Icmeleru wysadzone palmami jest w topie miejsc do leżakowania pod słońcem. Dzikie plaży Kumlubuk i Turunc są miejscami na stuprocentowy relaks. Nie wypada się martwić o dojazd - komunikacja miejska jest porządnie zorganizowana. Taksówki, wypożyczalnie aut, rejsy morskie lub dolmusze (małe busiki) - wszystko, żeby uprościć urlop w Marmaris!

Hotele

Nasi goście przeważnie oddają głos hotelom z ofertą all-inclusive. Ich głównym atutem jest całkowite wyżywienie 3-5 razy dziennie i transport do hotelu. Dobrym plusem są przestronne pokoje z okien których widać krajobrazy miejscowości. Sprawdź nasze bestsellerowe oferty - cena cię zachwyci!