Wycieczki do Bodrumu

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Bodrum - tureckie Santorini

Półwysep Bodrum jest znanym regionem w południowo-zachodniej części Turcji. Otoczone Morzem Egejskim wybrzeże od lat przykuwa wzrok turystów z całego świata. Krystalicznie czysta woda laguny zachęca do kąpieli, a rozmaity podwodny świat - do nurkowania o różnym poziomie zaawansowania. Malownicze zbocze, piękne zakątki i piaszczyste plaży oczarują poszukiwaczów rajskich widoków, a ilość i unikatowość klubów i barów zachwyci każdego miłośnika życia nocnego. Przy tym, ceny wycieczek do Turcji -  a dokładnie okolice Bodrum, przyjemnie zaskakują.

Kiedy jechać? 

Bodrum kusi swoim przyjemnym śródziemnomorskim klimatem. Minimalną temperaturę termometr pokazuje zimą — nie niższą niż 14°C. Sezon letniej pogody zaczyna się w maju i kończy się w październiku. Najlepiej zajrzeć na wakacje w Bodrum w okresie od czerwca do września. Łagodne podmuchy suchego wiatru znad morza delikatnie chłodzą, a ukryte od słońca pod gałązkami winogrona ulice miasta umożliwiają przybywanie na półwyspie w największe upały. 

Co zwiedzić? 

Nie bez powodu kompozycja miasta przypomina Santorini - swego czasu tureckie wybrzeże było greckim miastem. Dlatego białe budynki z niebieskimi dachami dotychczas tworzą unikatowe turecko-greckie klimaty urlopu w Bodrum. Na własne oczy warto poznać zabytki, zachowane do dzisiejszych czasów. Do ich grona należą: 

  • Mauzoleum w Halikarnasie;
  • Teatr w Bodrum;
  • Stratonikeia;
  • Muzeum Archeologii podwodnej;
  • Zamek św. Piotra;
  • Wiatraki w Bodrum;
  • Muzeum Sztuki Zekiego Müren. 

Poza tym warto zwiedzić okolice miasta – grecką wyspę Kos, gorące termy plaży Therma, Marmaris oraz wioskę rybacką Karamena - żeby wycieczki do Bodrum były godne pamięci.

Kuchnia

Dzięki swemu położeniu, lokalne jedzenie wyróżnia się wśród tradycyjnej kuchni tureckiej świeżą rybą i owocami morza. Nadmorskie specjały smażą, grillują, pieczą i wędzą. Duże zainteresowanie mają balik ekmek (rybny kebab), midye dolma (faszerowane małże) oraz różnorodne przystawki meze. Ostatnie pochodzi z kuchni greckiej i dopasowuje się z raki, najbardziej znanym tureckim alkoholem. Oprócz śródziemnomorskich delikatesów oferują też klasyczne tureckie potrawy wraz z napojami. Wiec wczasy w Bodrum niewątpliwie zapamiętają się pełnym pysznego jedzenia brzuchem.

Komunikacja miejska 

Wielkim plusem wybrzeża jest świetnie sformowana komunikacja miejska. Turyści, jak i mieszkance miasta bez problemu korzystają z dolmusze. Są to małe busiki, które dowożą pasażerów do każdego zakątku miasta oraz jego okolic. Kolejne środki lokomocji to promy oraz taksówki, ale dolmusz jest najtańszą jednostką do przesuwania się po półwyspie. 

Sumując, można zawyrokować, że nie ma wątpliwości dlaczego Bodrum wchodzi w TOP-5 kurortów Turcji. Pięknie okolicy, różnorodne atrakcje, mnóstwo restauracji i życie nocne sprawiają, że ani jeden wczasowicz nie uschnie z nudów. Sprawdź nasze propozycje last minute Bodrum, wybrzeże Morza Egejskiego czeka na twoje odkrycie!