Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Belek — perełka Turcji

Podróż do Belek jest wyborem milionów turystów zewsząd. Wyjątkowy mikroklimat, piaszczyste plaże i luksusowe resorty sprawiają, że ten, ukryty w malowniczym regionie, słoneczny kurort jest idealnym miejscem, żeby zapomnieć o codzienności i maksymalnie się odprężyć.

Klimat 

Zanim planować wyjazd do Belek, rekomendujemy sprawdzić kiedy na kurorcie będzie najlepsza dla podróży pogoda. W Belek panują charakterystyczne śródziemnomorskiego klimatu warunki pogodowe — gorące lato i umiarkowanie ciepła zima. Prawdziwy sezon turystyczny w tej dzielnice zaczyna się w czerwcu i trwa do początku października. Średnia temperatura powietrza wtedy stanowi +34°C, a wody — +26°C. Okres letnich wakacji jest wysokim sezonem turystycznym w kraju półksiężyca, co sprawia, że napływ podróżników jest strasznie duży, a ceny pobytu są wyższe. Przeto, zalecamy kupować wycieczki z wyprzedzeniem. 

Jeżeli organizm nie znosi skwarnego słońca i spiekoty, najlepszym wyborem będzie wyjazd w kwietniu-maju lub w październiku. Średnia temperatura powietrza wtedy wynosi +25°C, a morze jest wystarczająco ciepłe. Można zatem śmiało odpoczywać na plaży, łapać brąz i zażywać kąpieli morskich. Ponadto, warunki pogodowe w tym okresie idealnie pasują dla zwiedzania ciekawych miejsc. Wczasy w Belek w period listopad-marzec są najtańsze, ponieważ są to najchłodniejsze miesiące — średnia temperatura wynosi +17°C. 


Atrakcje turystyczne 

Szerokie piaszczyste plaży z łagodnie opadającym dnem kuszą turystów do leniwego plażowania, a spokojne i przejrzyste wody doskonale się nadają do snorkelingu i nurkowania. Poza tym dostępne są żeglarstwo, windsurfing, narty wodne oraz kayaking. Wycieczka do Belek jest super pomysłem dla miłośników gry w golf, bo ta, słynąca z rozległych zielonych ogrodów, miejscowość jest kolebką golfowego raju. Dla chętnych pozwiedzać okolicy kurortu lub zobaczyć inne zakątki Turcji, zalecamy skorzystać z organizowanych biurami podróży wycieczek fakultatywnych. Wśród najciekawszych wyróżniamy wyjazd do Magicznej Kapadocji, starożytnego Side, olśniewającego Pamukkale oraz wycieczkę jeepową w góry Taurus. 


Top-5 hoteli

  • Calista Luxury Resort 5* — wyróżniający się unikatową architekturą i odznaczony «Zieloną Gwiazdą» prestiżowy hotel. Do dyspozycji gości dostępne są prywatna plaża, pola golfowe, szkoła surfingu, siłownia, komplet SPA, kręgielnia, 8 restauracji i zjeżdżalnie wodne. 
  • Dobedan Exclusive Hotel & SPA 5* — doskonale pasuje dla poszukiwaczy cichego i spokojnego ośrodku wypoczynkowego na wakacje w Belek. Ten resort oferuje gościom korty tenisowe, pole do minigolfa, 7 basenów, 15 zjeżdżalni, centrum SPA i 7 restauracji. 
  • Voyage Belek Golf & SPA 5* — elegancki resort, w którym dla odpoczywających są dostępne prywatne plaża, park rozrywki dla dzieciaków, 5 basenów, 14 barów oraz rozmaite zabiegi relaksujące w centrum SPA. 
  • Robinson Nobilis 5* — ulokowany tuż pod miastem Belek ekskluzywny hotel, który będzie trafnym wyborem dla chętnych spędzić urlop w Belek w cichym, pozwalającym na całkowity relaks zakątku. Otoczony rozległym, bujnym ogrodem resort zachwyca gości unikalnym klimatem i uroczą florą. 
  • Kaya Palazzo Golf 5* — luksusowy obiekt wypoczynkowy, oferujący gościom rozległą i dobrze zagospodarowaną prywatną plażę, liczne zjeżdżalnie, mini klub dla maluchów, 3 pola golfowe, 8 restauracji, cukiernie i centrum SPA. 

Zaplanuj wakacje z Pojedzznami.pl i ciesz się udano zorganizowaną podróżą do jednego z najpiękniejszych kurortów Turcji!