Ile trwa lot do Turcji?

Olga Demenchuk
20.01.2023

Przede wszystkim pytanie “ile trwa lot z Polski do Turcji?” zadają podróżnicy, którzy wybierają się na wakacje z małymi dziećmi, bo dzieci nie znoszą długiej podróży. Również odległość i czas lotu ma znaczenie dla osób starszych i turystów z problemami zdrowotnymi. Im mniej stresu podczas podróży, tym lepiej dla wszystkich. Przedstawiciele biura podróży “Pojedź z nami” opowiadają, ile trwa lot do Turcji Antalya i innych kurortów kraju.

turk-airplane.jpeg

Dlaczego Turcja jest mekką wakacji na plaży?

Turcja to kraj o wyjątkowo dogodnym położeniu. Zacznijmy od tego, że państwo graniczy z 7 krajami: Grecją, Bułgarią, Gruzją, Armenią, Syrią, Irakiem i Iranem. Co więcej, jest to jedno z niewielu państw na świecie, które położone jest  jednocześnie na dwóch kontynentach — południowo-zachodniej Azji i południowo-wschodniej Europie. I ostatni argument. Jeśli zobaczysz na mapie, gdzie leży Turcja, staje się jasne, dlaczego jest to ulubiony kierunek turystyczny dla wielu Polaków. Brzegi Republiki Turcji są oblewane jednocześnie przez 4 morza: Czarne, Śródziemne, Marmara i Egejskie.

Podróżni uwielbiają kraj sułtanów za ciepłe morza, zadbane plaże wyróżnione Błękitną Flagą, przemyślaną infrastrukturę i lojalne ceny wycieczek.

Na koniec Republika Turcji ma jescze jedną zaletę — jej położenie to kilka godzin lotu z Polski. Rozrywki w tym przyjaznym kraju nie zabraknie dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Republika Turcji może zaoferować swoim gościom zarówno bogate zaplecze kulturowe i historyczne, jak i wspaniałe naturalne krajobrazy. A ogromna baza hotelowa ze słynnym All Inclusive pozwala zaplanować wakacje na każdą kieszeń — od klasy ekonomicznej po wakacje w klasie premium.

W każdym razie, niezależnie od tego, czy pogubiłeś się w obfitości ofert od touroperatorów, czy dokładnie wiesz, czego chcesz, pomogą Ci doświadczeni menedżerowie sieci “Pojedź z nami”. Nasi eksperci mają solidne doświadczenie w turystyce i są w stanie spełnić najbardziej skomplikowanie wymagania.

turk-aircraft.jpeg

Jak długo zajmie lot?

Na terenie Republiki Turcji istnieje sieć ponad 50 lotnisk, w tym 7 lotnisk międzynarodowych w miastach Ankara, Stambuł, Izmir, Antalya, Dalaman, Bodrum, Gazipasa-Alanya.

Turyści, którzy przyjeżdżają odpocząć na wybrzeżu Morza Śródziemnego, są przyjmowani przez lotnisko Antalya. Podróżnicy zmierzający do kurortów Morza Egejskiego są przyjmowani w miastach Izmir i Dalaman.

Średni czas lotu do Turcji trwa 3 godziny. Dokładny czas lotu zależy od miasta, lotniska, z którego odlatuje Twój samolot i w jakim mieście ląduje. Czyli 2 godziny 30 minut lotem bezpośrednim — to odpowiedź na pytanie “lot z Warszawy do Turcji ile trwa”.

Ważny jest również przewoźnik. Loty między Turcją a Polską obsługiwane są przez kilka linii lotniczych: Turkish Airlines, Lufthansa, LOT, SunExpress, Hahn Air Systems, Smartwings Poland.

Z Warszawy do Antalyi dowożą turystów w 2 godz. 35 minut — 3 godziny. W tym samym czasie dolecisz z Katowic do tureckiego kurortu Bodrum. Jeśli interesuje Cię, ile trwa lot do Turcji z Katowic z przesiadką, to czas lotu się wydłuża: 4 godziny 20 minut. Turyści muszą zmienić pokład w Warszawie, samolot wyląduje w Stambule.

Mała rada

Przed zakupem biletów lotniczych zapoznaj się z mapą Turcji. Po wybraniu poszukiwanego ośrodka sprawdź, które tureckie lotnisko jest najbliżej i ile czasu zajmie dotarcie stąd transportem naziemnym do miejsca docelowego. Jazda 2 godziny zatłoczonym autobusem w środku tureckiego lata to żadna przyjemność. Podróżowanie na własną rękę to ciekawe doświadczenie, ale wymaga dużo energii i zawsze istnieje ryzyko pomyłki. A błędy w planowaniu trasy będą kosztować stracony czas i pieniądze na wakacje. Dlatego zdecydowanie preferowane są wycieczki pakietowe do Turcji.

Następny artykuł

"Pojedź z nami” poleca

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.