Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Luty w Turcji

Szukasz dokąd uciec od chłodnej i szarej zimy, żeby znaleźć ciepłe słońce i bezchmurne niebo? Turcja w lutym przyjemnie zaskoczy każdego — dominujący na nadmorskich tureckich kurortach śródziemnomorski klimat odznacza się całorocznym ciepłem. W ostatni miesiąc zimy temperatura powietrza się kolebie pomiędzy +16°C a +22°C. Obywatele Turcji określają luty jako najchłodniejszy miesiąc, natomiast, w porównaniu do europejskiej zimy, panujące w Turcji w lutym temperatury są dość komfortowe dla Polaków. 


Który kurort wybrać

Wybierając się na wakacje w Turcji w lutym, zalecamy wybierać kurorty, gdzie panują najlepsze warunki klimatyczne. Wśród takich są ulokowane na Riwierze Tureckiej kurorty: 

  • Alanya — bardzo lubiany przez podróżników region wypoczynkowy. Rozległe zielone tereny, szeroka plaża, niesamowite widoki i intensywne życie nocne zachwycają turystów. Blisko Alanyi jest położona przecudna plaża Kleopatry. 
  • Kemer — otoczony górami, popularny nadmorski region, który słynie z rozległych, pokrytych złocistym piaskiem plaż, turkusowego morza i malowniczych krajobrazów. Podróż do Turcji w lutym to idealna okazja na zwiedzanie kurortu Kemer oraz leżących obok drewnich miast Phaselis i Olympos.
  • Antalya — ze względu na mieszczący się tutaj port lotniczy, jest to najbardziej rozpoznawalna turecka miejscowość wypoczynkowa. Otoczony sosnami i gajami oliwnymi kurort wyróżnia się ogromną ilością atrakcji, fascynującymi pejzażami, zadbanymi plażami oraz niesamowitą rozrywką dla najmłodszych.
  • Side — najbardziej pasujący na rodzinne wycieczki do Turcji w lutym obszar turystyczny. Miejsce to kusi spokojną atmosferą, rozległą piaszczystą plażą z płytkim zejściem do morza oraz rozbudowanymi resortami z bezlikiem atrakcji dla maluchów. Ponadto, w najstarszej części kurortu można zwiedzić pozostałości antycznego amfiteatru, biblioteki i świątyni Apollina.
  • Belek — najbardziej zielony, słynący z unikatowego klimatu zakątek Turcji. Pakiet wakacyjny do Turcji w lutym do Belek pozwala nacieszyć się rozkosznymi warunkami pobytu w ekskluzywnych i luksusowych hotelach. Położony na zielonej równinie kurort wyróżnia się dużą ilością pól golfowych, doskonałymi warunkami dla uprawiania sportów wodnych i przyjazną atmosferą.

Wycieczki fakultatywne

Dla chętnych pozwiedzać kraj półksiężyca, zalecamy planować wyjazd do Turcji w lutym, ponieważ wtedy można odwiedzić ciekawe historyczne obiekty oraz cuda przyrody bez tłumów turystów. Przygodę ze zwiedzaniem Turcji warto zacząć ze Stambułu. Dawna stolica Bizancjum zachwyca na każdym kroku. Wśród głównych pomników są Błękitny Meczet, kościół Hagia Sophia, sułtański Pałac Topkapi i Meczet Sulejmana. Chronione UNESCO miasto Efez posiada niemało skarbów archeologicznych, które warto zobaczyć. Wśród głównych pomników są ruiny starożytnego amfiteatru, Świątynia Hadriana, pozostałości Biblioteki Celsusa i Świątynia Artemidy. 

Promocyjne last minute pakiety wakacyjne to również świetna okazja, żeby zobaczyć bogactwa tureckiej przyrody. Do nich zaliczamy:

  • Kapadocja — usytuowany skalnymi formacjami obszar. 
  • Pamukkale — zachwycające swoim kształtem i kolorem wapienne tarasy z basenami termalnymi. 
  • Zielony Kanion — położony w górach zbiornik wody o szmaragdowym kolorze. 
  • Dolina Motyli — ulokowany między masywami górskimi rajski zakątek z cudną plażą, wodospadem i dużą ilością rozmaitych gatunków motyli. 

Sprawdź dokładne ceny wczasów na Pojedzznami.pl i wybierz swoją wymarzoną ofertę wakacyjną!