Wycieczki do Grecji - czerwiec

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wypoczynek w Grecji w czerwcu jest marzeniem mnóstwa turystów z każdego zakątku świata. Ciepły śródziemnomorski klimat, niesłychanie urocze wyspy, biało-niebieskie budynki i starożytne zabytki — z tego słynie wspaniała Grecja!

greece.june2.jpeg 

Czerwiec w Grecji — jakiej pogody się spodziewać 

Pierwszy miesiąc lata jest jednym z najlepszym miesięcy dla odpoczynku na greckich kurortach. Choć, w porównaniu do lipca i sierpnia, czerwiec jest „najchłodniejszym” letnim miesiącem, ale wakacje w Grecji w czerwcu również będą pełne słońca i ciepła. Warunki pogodowe w czerwcu pociesza podróżników średnią temperaturą powietrza + 30°C, a morze się rozgrzewa do +22°C. Dominujący w Grecji delikatny śródziemnomorski klimat w czerwcu sprzyja, że odpoczywające w kraju turyści mogą godzinami spędzać czas na plaży lub zwiedzać najciekawsze miejsca kraju.
 

Czerwiec w Grecji — gdzie pojechać 

Grecja słynie z ogromnej ilości wspaniałych miejsc na wyjazd do Grecji w czerwcu. Przepiękne, położone na wyspach obszary wypoczynkowy czy przepełniona zachwycającymi zabytkami i ciekawymi miejscami kontynentalna część kraju — każdy odkryje coś dla siebie. Postaraliśmy się wybrać top-5 najbardziej wybieranych dla odpoczynku regionów Grecji. Oto nasza lista:

  • Kreta. Posiadająca tytuł„Królowa greckich wysp” wyspa Kreta jest jedną z najpopularniejszych greckich destynacji wypoczynkowych na wczasy w Grecji w czerwcu. Zachodnia część wyspy charakteryzuje kameralną atmosferą i typowo greckimi miasteczkami, a wschodnią część Krety jest bardziej opanowana turystami i słynie z szerokiej oferty resortów wypoczynkowych i mnóstwa ciekawych atrakcji.
  • Rodos. Pełna słońca i wakacyjnych rozrywek wyspa Rodos jest uniwersalną miejscowością turystyczną. Okolice Prasonisi doskonale pasują dla aktywnego wypoczynku, na kurorcie Faliraki meldują się miłośnicy imprezowania. Odpoczywając na wyspie z dziećmi, zalecamy odwiedzić malowniczą Dolinę Motyli. 
  • Korfu. Ta najmniejsza Grecja wyspa odznacza się bujną roślinnością i jest utytułowana „zielonym sercem Grecji”. Urlop w Grecji w czerwcu na Korfu zakarbuje się w pamięci przepięknymi widokami, malowniczymi plażami, błękitnego morzem i niezliczoną ilością atrakcji. 
greece.june1.jpeg
  • Mykonos. Ta grecka wyspa nigdy nie śpi — zapalające imprezy trwają tutaj bez przerwy przez całą noc. Choć ceny na toury na Mykonos w porównaniu do innych wysp są nieco wyższe, ale panująca na wyspie, niepowtarzalna atmosfera, malownicze plaże i kultowe atrakcje tworzą unikatowy klimat, który zachęca wrócić tutaj jeszcze raz. 
  • Chalkidiki. Leżący w kontynentalnej części kraju półwysep Chalcydycki jest najchętniej wybieranym na rodzinny wypoczynek w czerwcu regionem turystycznym. Główną zaletą Chalkidiki są przecudne piaszczyste plaże z delikatnym zejściem do przezroczysto-turkusowego morza. Oprócz tego, niedaleko tej miejscowości znajdują się starożytne miasteczka Olint, Afitos i przepełnione ciekawymi zabytkami miasto Saloniki.  


Czerwiec w Grecji — najlepsze atrakcje

Grecja w czerwcu wabi nie tylko piękną pogodą i dogodnymi warunkami do plażowania i morskiej kąpieli, a i możliwością aktywnie spędzić wakacje. Wśród najpopularniejszych atrakcji są nurkowanie, wakeboard, windsurfing, kitesurfing oraz wędrówki szlakami górskimi i szlakami turystycznymi w parkach narodowych. Wycieczka do Grecji w czerwcu to także wspaniała możliwość, żeby odwiedzić stolicę tego kraju — miasto Ateny. Tutaj starożytne klimaty przeplata się z nowoczesnością. Spacerując ulicami miasta, zalecamy odwiedzić Akropol, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Forum Rzymskie i Teatr Dionizosa. Rezerwuj swoje najlepsze wakacje na Pojedzznami.pl!