Wycieczki do Grecji z Katowic

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wycieczka do Grecji z Katowic — to wycieczka do jednego z najpiękniejszych krajów świata. Fascynująca historia, niesamowita architektura, gościnne obywateli, wspaniałe wyspy i lazurowe morza bez wątpienia cieszą się gigantyczną popularnością wśród turystów zewsząd.

Ile trwa podróż

Najszybszym sposobem, żeby dostać się na wczasy w Grecji z Katowic, jest samolot. Czas podróży się różni w zależności od wybranego kierunku. Z Katowic są połączenia lotnicze z wyspami:

 • Kreta (około 2 h 40 min);
 • Rodos (około 2 h 10 min);
 • Kos (około 2 h 45 min);
 • Korfu (około 2 h 15 min);
 • Zakynthos (około 2 h 20 min);
 • Mykonos (około 1 h 50 min).

Najlepszy czas dla wyjazdu

Wiadomo, że wakacje w Grecji z Katowic, będą bardziej przyjemne, gdy się uda kupić toury w niższej wartości. Planując wyjazd w period czerwiec — wrzesień, zalecamy rezerwować bilety wcześniej, bo cena na pewno będzie o 30-40% niższa. Lecz wtedy trzeba być pewnym w wybranym terminie, bo późniejsze zmiany się wiążą z dodatkowymi kosztami. Decydując się na podróż w ostatniej chwili, można złapać promocyjne bilety Grecja last minute z Katowic, zniżka na które sięga do −70%. Również, można rozważyć wakacje w niski sezon, czyli kwiecień — maj lub październik. Oprócz niższych cen, greckie wybrzeża wtedy są mniej ludne. 


Gdzie pojechać 

W gronie najpopularniejszych turystycznych kierunków Grecji są:

 • Kreta — wyspa, na której co roku melduje się najwięcej podróżników. Zachodnia jej część bezspornie jest idealnym miejscem na beztroski odpoczynek wśród niesamowitych krajobrazów. Natomiast wyjazdy do Grecji z Katowic na wschodnią część Krety będą pełne rozrywek i ciekawych atrakcji. 
 • Rodos — jest najbardziej słoneczną wyspą, bo ma ponad 300 pełnych słońca dni w roku. Zachodnia część wyspy jest pokryta górami, a wschodnia — plażami. Prócz leżakowania pod rozgrzanym słońcem, można zwiedzić okolicy wyspy, na których znajdują się chronione UNESCO średniowieczne zabytki.
 • Zakynthos — najchętniej wybierana dla rodzinnych wczasów wyspa. Łagodne zejście do krystalicznie turkusowej wody pozwoli na bezpieczną kąpiel dla najmłodszych. Wielkie wrażenie zostawi wycieczka do Zatoki Wraku oraz do Błękitnych Gór.
 • Korfu — jest to zupełnie niepasująca do greckich klimatów wyspa. Nie ma tutaj tradycyjnych biało-niebieskich domków. Korfu roztacza się zielonymi barwami, bo cały teren wyspy jest otoczony zielonymi wzgórzami. Na turystów tutaj czeka niemało atrakcji i miejsc do zwiedzania. Zalecamy również spróbować lokalne specjały. 
 • Mykonos — to prawdziwy raj dla fanatyków życia nocnego. Niezliczona ilość barów i klubów zlokalizowanych na wąskich uliczkach wyspy tworzą najlepszą imprezową atmosferę. Także, na Mykonosie są doskonale warunki dla uprawiania sportów wodnych. 
 • Santorini — to urokliwe skalne miasto, pokryte biało-niebieskimi budynkami. Nie bez powodu wyspa jest utytułowana jako najbardziej romantyczny zakątek Grecji. Czarujące krajobrazy i przecudne zachody słońca chwycą za duszę każdego. 

Dzięki profesjonalizmowi pracowników biura «Pojedzznami», podróż do niesłychanie uroczej Grecji odbędzie się na najwyższym poziomie. Sprawdzić dostępne oferty można na naszej stronie.