Wycieczki do Grecji z Warszawy

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Zastanawiasz się, dokąd uciec od gigantycznego tempa życia w warszawskim megapolis? Zachęcamy rozejrzeć wczasy w Grecji z Warszawy. Ten uroczy zakątek naszej planety oczarował obecnie miliony ludzi zewsząd. Rocznie tutaj meldują się ponad 25 mln turystów. Rozmaitość dostępnych atrakcje turystycznych, dogodne warunki wypoczynku, gościnne obywatele i wysoki poziom bezpieczeństwa — to tylko mała część korzyści, przez którą Grecja, już od wielu lat, jest wśród najpopularniejszym turystycznych kierunków.

Klimat

Wyjazdy do Grecji z Warszawy na bank się zapamiętają idealnymi dla podróży warunkami klimatycznymi. Na terenie kraju panuje śródziemnomorski klimat. Lecz Grecja jest pełna różnych bogactw natury — wspaniałe masywy górskie na północy, najpiękniejsze wyspy na południu i jej kontynentalna część. Dlatego w powyżej wymienionych strefach warunki pogodowe warunki nieco się różnią.

Niezmiernie dużo turyści wybierają południe wyspy dla wakacji lub miejscowości wypoczynkowe w jej kontynentalnej części. Pogoda latem tutaj rozpieszcza — do +40°C, a zimą termometr podskakuje do +20°C. Oby nie trafić na wrzące słońce, zalecamy odwiedzić kraj w maju lub w pierwszej połowie jesieni. Średnia temperatura wtedy wynosi +25°C. Północna część wyspy się wyróżnia chłodnymi i śnieżnymi zimami, a lato jest umiarkowanie ciepłe. 


Co zwiedzić w Grecji?

Wycieczka do Grecji z Warszawy daje cudowną możliwość zapoznać się z historią i tradycjami kraju, oraz zwiedzić najsławniejsze jej pomniki. Wśród których:

  • Ateny — to nie tylko stolica Grecji, a i miasto pełne zabytków. Najpopularniejsze — antyczne ruiny Akropolu, główny rynek Agora, świątynia Partenon i wzgórze Lykavittos.
  • Meteory — niezwykły masyw pionowych skał, na szynach których zostały zbudowane monastyry. 
  • Olimpia — siedziba, gdzie się narodziły sławetne Igrzyska Olimpijskie. 
  • Peloponez — w tym regionie są mnóstwo zabytków dawnej greckiej kultury. Między innymi, Aktokorynt, teatr w Epidauros, Mukeny lub chronione UNESCO Ruiny Tiryns.

Zapewne, warto choćby raz w życiu zaglądnąć do tego malowniczego i pełnego ciekawych atrakcje kraju, a specjaliści agencji turystycznej «Pojedź z nami» pomogą zorganizować tanie wakacje do Grecji z Warszawy. Wybierz najbardziej pasującą ofertę na naszej stronie, wypełnij formularz i my się z tobą skontaktujemy!