Wycieczki do Tunezji z Warszawy

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Tunezja z Warszawy

Szukając gorącego słońca i doskonałych warunków bytowania, turyści coraz więcej stawią na odpoczynek w tunezyjskich rejonach wypoczynkowych, ciągnących na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Goście Tunezji oceniają jej urocze plaże, różnorodne rozrywki morskie oraz nieporównywalne zabytki historyczne, część których chroni UNESCO.

Ile potrwa podróż?

Choć Tunezja nie leży po sąsiedztwu z Polską, ale dojazd dotąd nie zajmie dużo czasu. Samodzielnie zaplanowana wycieczka do Tunezji z Warszawy wiąże się z 1+ przesiadkami po drodze, co wydłuża czas dojazdu. Bezpośrednie połączenia lotnicze, trwające ~ 2,5-3h, między Warszawą a wypoczynkowymi miejscowościami Tunezji dostępne w ofertach, zerknąć na które można na stronie Pojedzznami.pl.

Jedzenie

Wczasy w Tunezji z Warszawy zasmakują aromatyczną tunezyjską kuchnią, która ma akcenty francuskiej, śródziemnomorskiej i tureckiej kuchni. Ze śródziemnomorskiej kuchni słyną pyszne dania z owocami morza. Obywatele kraju, zapewne jak francuzi, jedzą dużo chleba i pikantnie przyprawiają jedzenie, jak turki. Dla turystów celowo gotują łagodniejsze wersje, żeby wczasy w Tunezji nie zaskoczyły brzusznymi dolegliwościami. Typowe tunezyjskie potrawy:

  • Harissa - ostra pasta;
  • Kuskus - lekka potrawa, bo gotują na parze; 
  • Odżdża - jajko z harissą;
  • Ojja Merguez - szakszuka z kiełbasą Merguez;
  • Brik - chrupiące faszerowane pierożki;   
  • Chorba - zupa, ma dużo wariacji. 

Hotele

Planując wyjazdy do Tunezji z Warszawy urlopowicze najcięższej oddają głos regionom Monastyr, Hammamet, Sousse i Djerba, każdy z których oferuje mnóstwo miejsc do zamieszkania od 3⭐️ do najbardziej luksusowych. Turyści szybko rozchwytują oferty all inclusive. Prócz całkowitego wyżywienia niemało hoteli mają Aquaparki oraz pola golfowe.

Dla obywateli Tunezji podróżnicy są jedynym środkiem utrzymania, dlatego na kurortach wygospodarowane najlepsze warunki, by dogodzić gościom kraju. Nowoczesny Port El-Kantaoui odpowiada dla najbardziej wymagających wczasowiczów. Słynie z najdroższych jachtów, wyśmienitych restauracji i markowych sklepów. Nawet można natknąć się na znanych ludzi. Ceny zasadniczo wyższe.

Tanie wakacje w Tunezji z Warszawy stworzone naszymi specjalistami są wysoko oceniane naszymi klientami. Udaj się na popisowe wakacje z nami!