Wycieczki do Tunezji z Katowic

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Wycieczki last minute

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Tunezja z Katowic

Marzenia o kąpieli w krystalicznym i ciepłym morze, leżakowaniu na złotym piasku cudnego wybrzeża i przyjemnym klimacie spełniają się w Tunezji. Ten kraj proponuje wiele - bogatą historię, unikatową naturę i komfortowe warunki przebywania.

Dlaczego Tunezja jest tak popularna?

Tak naprawdę, Tunezja spełnia wymogi rajskiego odpoczynku, w dodatek nie jest droga, więc tanie wakacje w Tunezji z Katowic są całkiem wykonalne. Wzorowa woda Morza Śródziemnego umożliwia kąpiel przez dwanaście miesiące. Wiele plaż osłoniętych złotym piaskiem są wygospodarowane, że dech zapiera.

Poza tym tunezyjska kuchnia oferuje niezmierną ilość wyjątkowego jedzenia na każdy smak. Nadto wyjazdy do Tunezji z Katowic utkną się w pamięci dzięki możliwym atrakcjom. W kraju zachowano dużo pomników świata starożytnego, część z którym chroni UNESCO. Wśród aktywnej zabawy - golf, nurkowanie, tenis, yachting, narty wodne, a nawet jeep safari pustynią. 

Dojazd 

Najszybszym sposobem lokomocji, by dostać do Tunezji, jest samolot. Z Katowic bezpośrednie połączenie możliwe do Tunisu. Czas lotu ~ 3h. Również z 1-2 przesiadkami można dolecieć do Djerby i Monastyru. Wykupiona wycieczka do Tunezji z Katowic w naszym biurze najlepiej się opłaca. 

Warto wiedzieć

Język oficjalny - arabski, lecz obywatele powszechnie używają francuskiego, a w turystycznych placówkach - angielski, włoski lub niemiecki.  Waluta - dinar tunezyjski. Euro i dolary można wymienić w kantorze na lokalną walutę. Można płacić zarówno gotówką, jak i kartą. Żeby przekroczyć granicę wystarczy tylko paszportu, aktualnego jeszcze chociażby 3 miesięcy. Należy szanować religię i kulturę arabską.

Kiedy najlepiej kupować oferty?

Wczasy w Tunezji z Katowic możliwe o dowolnej porze roku. Lecz istotnie zależy od preferencji urlopowiczów. Poznać prawdziwe tunezyjskie słońce uda się w czerwcu-wrześniu. Wtedy kurorty są zatłoczony turystami, korzystającymi ze wszelkich możliwych rozrywek. Osobom nieznoszącym skwaru, jak i mającym słabsze zdrowie, wyjazd do Tunezji warto organizować w mniej upalne okresy. Wiosna i jesień wtedy będą bardziej przydatne dla zwiedzania, pogoda jest przyjemna. Żeby uciec od zimowych klimatów z Katowic - Tunezja będzie odpowiednim kierunkiem, bo tutaj zimy nie istnieje.

Planując odwiedziny Tunezji, nie zapomnij sprawdzić oferty na Pojedzznami.pl. Nasi specjaliści zaoszczędzą twój czas i dobiorą ofertę z najbardziej dogodnymi warunkami.