Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Czy marzec jest dobrym pomysłem na wycieczkę do Egiptu?

Wakacje w Egipcie w marcu mają wiele zalet — przyjemne warunki pogodowe, atrakcyjne ceny oraz kurorty nie są zatłoczone podróżnikami. Kraj mumii i piramid o każdej porze się stara zadowolić swoich gości. Prócz tego w marcu w dolinie Nilu wszystko zaczyna kwitnąć, co czyni podróż do Egiptu w marcu bardziej malowniczą. Główkujesz czego dokładnie się spodziewać od wyjazdu w marcu? Czytaj!

Warunki klimatyczne

Zróżnicowany egipski klimat sprawia, iż nadmorskie kurorty Egiptu oferują dogodne warunki pogodowe przez cały rok. Generalnie średnia roczna temperatura powietrza wynosi +24°C ... +27°C, ale każdy sezon czymś się odróżnia. Gdy najchłodniejszy period styczeń-luty, w którym średnia temperatura powietrza stanowi +21°C, dobiega końca, nadchodzi wiosna. Z początkiem tego sezonu w kraju faraonów robi się cieplej — słupek rtęci sięga do +24°C. Rzeczywiście temperatury w marcu nie są jeszcze na tyle gorące jak w sezonie letnich wakacji, ale są dość przyjazne dla wycieczki do Egiptu w marcu. 

W pierwszym miesiącu wiosny śmiało można się pluskać w morzu, ponieważ woda wtedy się rozgrzewa do +20°C. Ale, pakując do walizki stroje kąpielowe, również zalecamy zabrać ze sobą kilka cieplejszych ubrań, bo wieczory nadal są chłodne. Co więcej, w marcu z pustyni wieje gwałtowny wiatr chamsin, który powoduje burzy piaskowe. Gdyż zaplanowany jest wyjazd do Egiptu w marcu w celu zwiedzania ciekawych miejsc, zalecamy z tego zrezygnować, bo nieraz burzy piaskowe doprowadzają do poważnych zakłóceń na drogach oraz do wypadków. 


Który kurort wybrać

Uwzględniając to, że w marcu wybrzeże mogą opanować chmury piasku, najlepszym wyborem będą otoczone górami kurorty. Wśród takich są:

  • Sharm El Sheikh — położona na półwyspie Synaj miejscowość turystyczna. Ten kurort od mocnych wiatrów chronią Mount Catherine i Jabal Umm Shūmar, więc wycieczka do Egiptu w marcu do Sharm El Sheikh nie zawiedzie. Ponadto, ten zakątek Egiptu zapewnia cudowną rozrywkę dla każdego. Zapierająca dech rafa koralowa przyciąga zwolenników nurkowania, dzielnica Naama Bay zachwyci miłośników życia nocnego, a szeroko rozbudowane resorty oferują niezmierną ilość zabawy dla najmłodszych. 
  • Hurghada — jeden z najpopularniejszych punktów wakacyjnych, który przyciąga wiele turystów na urlop w Egipt w marcu. Fantastyczne plaże, które płynnie opadają do błękitnej wody, są największym atutem oraz głównym powodem, dlaczego Hurghada jest ochoczo wybierana na rodzinne wakacje. Co więcej, ten region idealnie pasuje dla wielbicieli sportów wodnych, wśród których najpopularniejszymi są kitesurfing, snorkeling, żeglarstwo, windsurfing i nurkowanie. 

Ile trwa podróż 

Żeby pokonać 3000 km odległości między Polską a ojczyzną faraonów, najlepiej się wybrać w podróż samolotem. Stalowy ptak podrywa się na wysokość 9-11 km z prędkością 850-950 km/h. Dlatego na pokładzie samolotu turyści spędzają około 4-5h. Agencja turystyczna «Pojedź z nami» organizuje czarterowe przeloty, które lecą bezpośrednio do Egiptu, co zapewnia krótszy czas podróży. 


Koszt podróży

Stuprocentową przewagą niskiego sezonu są ceny ofert wakacyjnych. Na Pojedzznami.pl jest szeroki wybór rozmaitych pakietów turystycznych do Egiptu w rozsądnych cenach. Przykładowo, jednoosobowy tygodniowy urlop w resorcie 3* z formułą «all inclusive» kosztuje od 1950 zł, a w hotelu 5* — od 2400 zł. Choć wartość rzeczywiście jest niska, ale koszty mogą być jeszcze niższe, jeśli uda się złapać promocję last minute lub kupić wycieczkę w przedsprzedaży.