Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Ojczyzna mumii i piramid w maju

Marzysz o popularnym wypoczynku «all inclusive» pod rozgrzanym tropikalnym słońcem na którymś z egzotycznych kurortów? Z całą pewnością możemy powiedzieć, że wycieczka do Egiptu w maju to idealna szansa zmienić polskie klimaty na afrykańskie. Rozległe urokliwe wybrzeża, zachwycające pustynne krajobrazy, niezwykle urozmaicona podwodna flora i fauna, ciekawa kultura i bogata historia wprowadzą Cię w zachwyt już z pierwszej sekundy. Niezależnie od sezonu, w kraju faraonów na turystów czeka mnóstwo rozrywki!


Pogoda w maju

Pod względem temperatur, maj jest początkiem letnich upałów. Temperatura powietrza wtedy się kolebie od +25°C do +35°C. Egipt w maju wyróżnia się dużą ilością słońca. W maju szczególnie jest już ciepło, ale jeszcze nie dokucza taka spiekota jak w period czerwiec-sierpień, a więc są doskonale warunki do plażowania oraz do zwiedzania kraju. Temperatura wody wynosi +25°C, co pozwala na beztroską wodną zabawę. 


Który kurort wybrać 

Planując wyjazd do Egiptu w maju, proponujemy najpierw zapoznać się z najbardziej ulubionymi wśród turystów kierunkami. W ich gronie są:

  • Hurghada — popularne miasteczko turystyczne, które przyciąga jak magnez urlopowiczów z dziećmi. Rozległe i dobrze zagospodarowane plaże z płytkim zejściem do morza tworzą fantastyczne warunki do kąpieli z najmłodszymi podróżnikami. Dopóki maluchy szczęśliwie się pluskają w morzu, rodzice mają czas na leniwe leżakowanie lub uprawianie aktywności wodnych.
  • Marsa-Alam — ten uroczy zakątek idealnie pasuje dla poszukiwaczy kameralnej atmosfery i spokoju podczas wycieczki do Egiptu w maju. Jest to najnowszy region turystyczny, w którym tuż przy luksusowych ośrodkach wypoczynkowych nadal można podziwiać się dziką florę i faunę. Główną atrakcją Marsa Alam jest przecudna rafa koralowa.
  • Sharm El Sheikh — najpopularniejszy obszar wypoczynkowy w Egipcie. Zalecamy podróż do Egiptu w maju do Sharm El Sheikh dla prawdziwych fanów nurkowania, ponieważ niedaleko stąd znajduje się rezerwat Ras Muhammad z fantastyczną rafą koralową. Mimo tego, ten kurort oferuje ogromny wybór komfortowych ośrodków wypoczynkowych z formułą «all inclusive» i rozrywką dla dzieciaków oraz bezlik barów i restauracji.
  • Makadi Bay — trafny wybór na wakacje w Egipcie w maju dla tych, kto nie znosi natłoku turystów i hałasu. Ten region wypoczynkowy słynie z ekskluzywnych i prestiżowych hoteli, piaszczystych plaże, krystalicznej wody i ośrodków SPA. Choć w Makadi Bay panuje kameralna atmosfera, ale wieczorem na plaży na turystów czekają otwarte do białego rana bary i restauracji.
  • Dahab — ta najmniej znana wioska turystyczna jest mekką dla zwolenników aktywnego odpoczynku. Ulokowana nieopodal Dahabu ogromna głębia Blue Hole jest poważnym wyzwaniem dla zaawansowanych nurków. Dzięki wiejącym wiatrom, amatorzy windsurfingu, żeglarstwa i nart wodnych również się nie znudzą. 

Wartość odpoczynku 

W Egipcie w maju panują wspaniałe warunki pogodowe, więc ceny pobytu są podwyższone. Ale na Pojedzznami.pl są przygotowane bezspornie najwygodniejsze oferty. Przykładowo, tygodniowe wakacje w resorcie 5* z koncepcją «all inclusive» dla jednej osoby w Sharm El Sheikh kosztują od 2670 zł, w Hurghadzie od 2750 zł, a w Marsa Alam — od 3150 zł. 

Szukasz gdzie spędzić majówkę? Sprawdź last minute promocji do Egiptu. Słoneczna pogoda, ciepłe morze i dogodny serwis — to twoja szansa na beztroski odpoczynek i całkowity relaks.