Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Czego się spodziewać w Egipcie w lutym?

Gdyż mroźne dni i szare niebo się znudzi, spragnione ciepła i słońca ludzi poszukują ratunku w ciepłych, egzotycznych kierunkach wakacyjnych. Ojczyzna mumii i faraonów gości turystów o każdej porze roku. Egipt w lutym kusi mnóstwem atrakcji, dogodną pogodą i przyjemnymi cenami.

Pogoda w lutym

Choć Egipt rozpościera się w kilku strefach klimatycznych, ale dominującym na terenie kraju jest klimat półpustynny. Ten typ klimatu odznacza się upalnym latem i dość ciepłą zimą. Najwyższe temperatury są w lipcu-sierpniu, a najniższe — w styczniu-lutym. Ale egipski «chłód» jest w miarę przyjemnym dla Polaków, ponieważ wakacje w Egipcie w lutym zaskakują turystów średnią dzienną temperaturą powietrza, która stanowi +21°C. Z kolei wieczory są chłodniejsze — temperatura powietrza stanowi +15°C ... +17°C, więc przyda się wrzucić do walizki parę ciepłych ubrań. 


Który kurort wybrać

Żeby podczas wycieczki do Egiptu w lutym cieszyć się cieplutkimi promieniami afrykańskiego słońca, zalecamy rozważyć kurorty: 

  • Sharm El Sheikh. Ten rejon Egiptu jest najpopularniejszą miejscowością turystyczną, która przyciąga turystów znakomitymi warunkami do wypoczynku, piaszczystym płazem, niesamowitym krajobrazem i najpiękniejszą rafą koralową. Choć do Sharm El Sheikh przyjeżdża wiele zwolenników nurkowania i snorkelingu, jest tu uniwersalny kurort z niesamowitą zabawą dla maluchów, wspaniałymi imprezami dla wielbicieli rozrywki nocnej oraz urokliwymi zakątkami dla miłośników ciszy i spokoju. 
  • Marsa Alam. Ten region turystyczny jest trafnym wyborem na podróż do Egiptu w lutym dla doceniających spokojną i kameralną atmosferę turystów. Marsa Alam podziwia gości bogactwem i rozmaitością świata podwodnego, szerokimi plażami i miejscami dziką, ale absolutnie unikatową florą i fauną. Ponadto, są tutaj wspaniałe koralowce i liczne centrum nurkowe, które proponują naukę dla debiutantów oraz zaawansowane wyprawy dla profesjonali. 
  • Hurghada. Tę niepowtarzalne miasteczko turystyczne jest ochoczo wybierane dla rodzinnego odpoczynku. Długie i płytkie zejście do wody tworzą doskonałe warunki do bezpiecznej kąpieli z najmłodszymi podróżnikami. Hurghada również się wyróżnia dużą liczbą barów i klubów, w których muzyka leci do białego rana. 

Wycieczki fakultatywne

Wyjazd do Egiptu w lutym to idealna możliwość, żeby zwiedzić ciekawe miejsca i historyczne zabytki kraju bez natłoku podróżników. Najbardziej znaną atrakcją kraju faraonów są znajdujące w okolicach Kairu, gigantyczne piramidy w Gizie. Zalecamy połączyć zwiedzanie piramid z wycieczką do stolicy kraju — Kairu. Jeśli bardziej interesują starożytne obiekty, warto udzielić czas na zwiedzanie Doliny Królów oraz świątyń w Luksorze lub ruin biblioteki i fortu w Aleksandrii. 

Kupując pakiet wakacyjny do Egiptu w lutym, warto również zaopatrzyć się w oferowanie agencjami turystycznymi wycieczki fakultatywne do naturalnych skarbów Egiptu. Wśród cud natury wyróżniamy Białą Pustynię, rezerwat Ras Muhammad i Kolorowy Kanion. Nie mniej ciekawą będzie wyprawa jeepami do Wioski Beduinów. 


Wartość tourów

Atrakcyjne ceny ofert wakacyjnych do Egiptu w lutym są jedną z kluczowych przyczyn dlaczego warto odwiedzić ziemię faraonów w ostatni miesiąc zimy. Najniższa wartość tygodniowego wyjazdu z formułą «all inclusive» do Egiptu stanowi 2900 zł/os. W lutym do Egiptu przyjeżdża najmniej turystów, więc w katalogu biur podróżniczych pojawia się więcej promocyjnych last minute ofert.