Wycieczki do Egiptu - czerwiec

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Czerwiec — idealny czas na zwiedzanie Egiptu!

Wycieczki do Egiptu w czerwcu są marzeniem milionów turystów zewsząd. Rozkoszne „all inclusive” resorty wypoczynkowe, zachwycająca kultura, niesamowite krajobrazy i doskonałe warunki pogodowe — dokładnie tym zachwyca podróżników ten pustynny kraj!

egypt.june1.jpeg

Czerwiec w Egipcie — jakiej pogody się spodziewać 

Wyjazd do Egiptu w czerwcu jest dobrym pomysłem dla chętnych już w pierwszym miesiącu lata zanurzyć się w wakacyjne klimaty. Gdy w Polsce temperatura powietrze nie przekracza +24°C, na ulokowanych na wybrzeżu Morza Czerwonego kurortach w pełni świeci rozgrzane afrykańskie słońce i słupki termometrów sięgają powyżej +30°C. Spędzając czas na plaży, warto pamiętać o częstym stosowaniu kosmetyków z filtrem SPF oraz zadbać o nakrycie głowy.
 

Czerwiec w Egipcie — gdzie pojechać

Sprawdzasz tury do Egiptu w czerwcu i nie wiesz który kierunek wybrać? Zapoznaj się z krótkim opisem najbardziej atrakcyjnych destynacji wypoczynkowych w kraju faraonów.

  • Sharm El Sheikh — rozciągający się na południu Półwyspu Synajskiego region wypoczynkowy, który słynie z zapierających dech krajobrazów, świetnie przygotowanej infrastruktury, szerokiego wyboru resortów, niesamowitej rafy koralowej i mnóstwa różnorodnych atrakcji. 
  • Dahab — leży niedaleko od Sharm El Sheikhu. Ta niewielka wioska turystyczna jest znana z malowniczych krajobrazów, nowoczesnych resortów wypoczynkowych, wspaniałych warunków do dla nurkowania i windsurfingu i panującej na terenie kurortu kameralnej atmosfery. 
  • Hurghada — rozpościerająca się na wschodnim wybrzeżu uniwersalną miejscowość nadmorska. Najczęściej na wakacje w czerwcu do Egiptu do Hurghady przyjeżdżają rodziny z dzieciakami, ponieważ ten region jest doskonale przygotowany dla rodzinnego odpoczynku. 
  • Marsa Alam — jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w kraju piramid, który zyskał uznanie podróżników dzięki niesamowitym plażom, przecudnym koralowcom, rozkosznych ośrodków wypoczynkowych i możliwością podziwiać się dziękuję przyrodzie. 
  • El Gouna — nowoczesna miejscowość nadmorska, która powstała na sztucznych małych wysepkach. Ze względu na ogromny wybór luksusowych i unikatowych resortów, ceny pakietów wakacyjnych do El Gouna są nieco wyższe. Głównymi zaletami tego kameralnego kurortu są dobrze rozwinięta infrastruktura i szeroka oferta aktywacji turystycznych. 
  • Safaga — portowe miasteczko, które prężnie się rozwija jako kurort wypoczynkowy. Wielkim plusem tej miejscowości jest unikatowy piasek, który pozytywnie pomaga w leczeniu stawów i chorób skóry.  

egypt.june2.jpeg

Czerwiec w Egipcie — najlepsze atrakcje

Tajemniczy kraj piramid i faraonów słynie z zachwycającej historii sięgającej czasów antycznych. Pierwszy miesiąc lata odznacza się cudownymi warunkami pogodowymi, więc podczas wczasy w Egipcie w czerwcu można wybrać się na kilka ciekawych wycieczek fakultatywnych. Dla chętnych bliżej się zapoznać z historią kraju, zalecamy odwiedzić:

  • Kair. Stolica tego pustynnego kraju jest jego prawdziwym ozdobieniem. Potężne meczety, zachwycające muzeum i wąskie uliczki pełne handlarzy — temu miastu warto poświęcić kilka dni. Głównymi atrakcjami są meczet Al Azhar, muzeum Egipski, koptyjska dzielnica miasta i bazar Khan el-Khalili. Koło Kairu znajdują się znane na całym świecie Piramidy w Gizie.
  • Luksor. Położone w południowej części Egiptu starożytne miasto jest największym muzeum na wolnym powietrzu. Planując odwiedzić Luksor podczas podróż do Egiptu w czerwcu, warto zobaczyć Świątynię Luksorską, Dolinę Królów, Świątynię Karnak i Muzeum Luksorskie. 
  • Aleksandria. Te założone Aleksandrem Macedońskim miasto było ważnym regionem kulturowym i religijnym. Główną perełką wśród starożytnych zabytków miasta jest odnowiona Biblioteka Aleksandryjska, która do pożaru zawierała bogatą kolekcję papirusów. Oprócz Biblioteki zalecamy zobaczyć Rzymski amfiteatr, meczet Anula Abbasada, Fort Kaitbeja oraz Kolumnę Pompejusza. 
Planujesz odwiedzić Egipt w czerwcu? Rozległe plaży Hurghady, zapalające imprezy Sharm El Sheikhu, luksusowe resorty El Gouna czy zachwycająca przyroda Marsa Alam — z Pojedzznami.pl masz to na wyciągnięcie ręki. Zaplanuj swoją podróż z nami i ciesz się długo wyczekiwanym urlopem na rajskich egipskich kurortach.