Wycieczki na Sardynię

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Sardynia jest najładniejszą wyspą włoską. Sardynię i Włochy dzieli 250 km morza. W tym regionie jest 75% słonecznych dni w roku. Chodzą legendy, że właśnie na Sardynii zstąpił na Ziemię Stwórca Wszechświata. Klimat jest łagodny, śródziemnomorski, komfortowy. Najwięcej turystów odwiedza wyspę w sierpniu. Stolicą i najważniejszym portem wyspy jest Cagliari. Ostatnimi czasy turystyka na wyspie rozwijała się dość intensywnie, o czym świadczy konkurencyjno wysoki poziom usług.

Wakacje na Sardynii biorą początek z lotniska. Najczęściej odpoczywający korzystają z Costa Smeralda w Olbii — jest ono zlokalizowane najbliżej większości destynacji turystycznych. Wynajem aut na wyspie cenowo jest bardzo dostępny, podczas gdy kaucja jest dosyć wysoka. Sardynia mimo niedużego rozmiaru posiada sporo atrakcji.

sardinia1.jpeg

Wczasy na Sardynii to duża dawka witaminy D, kuracja inhalacyjna dzięki wodzie morskiej i posiłki z naturalnych świeżych składników. Te korzyści można zdobyć w trakcie wylegiwania się na plażach, których liczba sięga 360 sztuk. 

Najbardziej lubianą przez celebrytów nadmorską lokalizacją jest Costa Smeralda. Nalicza się tu sporo klubów jachtowych, zadbanych plaż, hoteli i restauracji. Wspomnieć warto o plażach Mari Ermi oraz Is Arutas, które pokrywa biały kwarcowy piasek. Sprawdzi się tu wypoczynek rodzinny z racji na stopniowe zejście do morza. A plaża Lido w Aldego słynie jako najlepsza w Koralowej Riwierze. Prócz tego na Sardynii leży wyjątkowa plaża, obserwować którą można wyłącznie z łodzi. Pływanie i przebywanie bezpośrednio na niej jest zakazane. Spiaggio Rosa pokryta jest różowym piaskiem. Zakazy wprowadzone z myślą o zachowaniu przyrody i wyjątkowego koloru.

Przy zakupie urlopu w biurze podróży na miejscu jest możliwa rezerwacja wycieczek na Sardynii. Ta opcja będzie wygodna dla osób chcących wyjechać na wakacje i mieć za sobą kwestie organizacyjne. Biorąc pod uwagę różnorodność i bogatą ofertę atrakcji nietrudno jest w nich się pogubić i lepiej o to zadbać zanim się wyjedzie. Chyba że ktoś lubi spontaniczność. Biuro podróży samodzielnie dokonuje wstępnej selekcji rozrywek pod względem komfortu dotarcia do destynacji, odległości oraz bezpieczeństwa. Najbardziej popularne atrakcje to paralotniarstwo, nurkowanie lub zwiedzanie wybrzeża kajakiem lub speed boatem.

Hotele

Ciekawostką miejscowych hoteli jest funkcjonowanie większości z nich w formacie hoteli klubowych. Znaczna część sardyńskich ośrodków all inclusive to solidne hotelowe kompleksy z własnym SPA, klubem fitness, basenem i restauracją. Dominująca część hoteli oferuje system rezerwacji first minute, co pomoże zaoszczędzić pieniądze i nerwy dzięki wczesnemu zaplanowaniu urlopu w wysokim sezonie. Ponadto opłaca się wychwycić okazję last minute, która również zabezpieczy Twój portfel przed dużymi wydatkami.

sardinia2.jpeg

Kuchnia

Dawnym tradycyjnym rzemiosłem Sardyńczyków, oprócz rybactwa, była hodowla owiec. Tak więc główne skrzypce w daniach lokalnej kuchni odgrywają owoce morza, ser owczy, warzywa, wieprzowina, baranina, kozina oraz wypieki. Desery przygotowywane z kaszy manny z dodatkiem migdałów, cytryny, białego sera i syropu z winogron. Na ogół ceny w restauracjach i supermarketach są wyższe w porównaniu do polskich.

Słynnym sardyńskim produktem jest Casu marzu — ser owczy pełen żywych larw much serowych. Chociaż do przygotowania takiego delikatesu używany jest dojrzały ser twardy to dzięki larwom staje on aksamitny jak masło. Na Sardynii jest mocno rozwinięta produkcja piwa. Różne odmiany browaru kraftowego dostępne do degustacji i nabycia w restauracjach i sklepach.

Wycieczka na Sardynii to okazja doświadczyć niezapomnianych śródziemnomorskich wrażeń w komfortowych warunkach. Dzięki doskonale rozwiniętej infrastrukturze i wyrazistej atmosferze ona jest mocno lubiana i odwiedzana. Sporo turystów pragnie zabrać kawałek tej autentyczności do domu poprzez wywiezienie piasku plażowego, co jest karane mandatem. Mimo to na lotniskach Sardynii co roku są konfiskowane tony piasku u turystów.