Wakacje na Sycylii

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Wakacje na Sycylii to pogrążenie się w niepowtarzalnej kulturze. Lokalizacja wyspy spowodowała że jest unikatowa. W ciągu stuleci cywilizacje panujące w danych okresach starały się władać Sycylią, trójkątną wyspą z największym terytorium w morzu Śródziemnym. Najbardziej optymalnym okresem wyjazdu na wczasy na Sycylię jest maj-listopad, gdy woda jest najcieplejsza. Ale południowe rejony wyspy dysponują takim klimatem, że odpoczynek morski będzie komfortowy przez cały rok.

Największe i najstarsze miasta, pełne rozrywki i atrakcji, usytuowane są głównie na wybrzeżach wyspy. Dlatego więc można urozmaicić swój urlop zmieniając miejsce wypoczynku co kilka dni, a zatem zwiedzić więcej ciekawych destynacji. Na dodatek logistyka drogowa i lokalizacja węzłów transportowych będzie tylko temu sprzyjała. Na Sycylii można skutecznie połączyć relaksowanie na plaży ze zwiedzaniem zabytków historycznych, ekstremalną wyprawą na wulkan albo shoppingiem. Gdy cel wyjazdu zostanie określony biuro podróży pomoże dopasować odpowiednią destynację na wyspie.

sicilia1.jpeg

Ośrodki wypoczynkowe

Największe i najpopularniejsze kurorty Sycylii to Palermo, Syrakuzy, Katania oraz Trapani. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze rekreacyjno-wypoczynkowej z tamtąd prościej jest dotrzeć do innych atrakcji. Z Katanii blisko jest do Mesyny i Taorminy. To są miasteczka z licznymi hotelami all inclusive, zabytkami oraz wyjątkowym wybrzeżem ze “srebrzystym przylądkiem” Sant’Alessio Siculo. Ale najsłynniejszą destynacją Katanii jest wulkan Etna. Mimo stałego niebezpieczeństwa ludzie nadal pozostają w miejscowościach u podnóża wulkanu. Cykliczne erupcje powodują duże zniszczenia, ale także wzbogacają tutejszą naturę i dodają jej wyjątkowości. 

Blisko Katanii leży Outlet Village — wieś z centrum handlowym, bogatym w oferty znanych marek odzieżowych po obniżonych cenach.

Stolica Sycylii wyróżnia się kontrastem. W Palermo odkrywamy całkiem zniszczone uliczki sąsiadujące z wypolerowanymi ulicami pełnymi luksusowych butików. Duże miasto portowe połączone stambulskimi uliczkami, meczetami muzulmańskimi przerobionymi w kościoły i normandzkimi pałacami. Wycieczka na Sycylię nie będzie pełnowartościowa bez zwiedzania stolicy. Tym bardziej, że niewielkie rozmiary wyspy pozwalają na krótką podróż. Plaża Mondello z eleganckimi willami, które komplementują cały widok ma najlepszą infrastrukturę. Jest dużo pięciogwiazdkowych hoteli, więc warto skorzystać z propozycji last minute, jeśli nadarzy się taka okazja.

sicilia2.jpeg

Syrakuzy to cicha spokojna miejscowość idealna do wypoczynku od miejskiego hałasu. Ogrom plaży do wyboru oraz bogactwo atrakcji historycznych — to są powody, żeby tam się wybrać. W okolicznych wybrzeżach woda jest krystalicznie czysta, co docenią nurkowie, są specjalne plaże dla wczasowiczów ze zwierzętami. Wideomonitoring, darmowe leżaki i parasole też tu się znajdą. W miejskich muzeach Syrakuz eksponowane są prace Caravaggio. 

Wypoczynek w prowincji Trapanii będzie przeważnie plażowo-zwiedzaniowy. Wybrzeża głównie są piaszczyste i płaskie, dlatego woda jest ciepła. Są tu plaże zagospodarowane oraz całkiem “dzikie”. Samo miasto posiada zabytki architektury: katedra, kaplica, muzea.

Najsłynniejszym obszarem do klasycznego wypoczynku nad morzem jest Taormina. Zlokalizowane tu są najbardziej prestiżowe plaże wyspy. Latem ceny są wysokie, ale jesienią można już przyjemnie wypocząć względnie niskim kosztem. Na ogół ogrom takich miejsc wypoczynkowych znajduje się na południu i na północy wyspy. Nie można zapominać, że na najlepsze atrakcje często jest obowiązkowa wstępna rezerwacja.

Sycylia — mieszanka włoskiego i greckiego kolorytu, pełna morza, opalenizny, smacznego jedzenia i zabawy. Życie tam jest chaotyczne i spokojne na raz. Trzeba tam się wybrać, żeby się w tym przekonać.