Ile trwa lot na Zanzibar? Czy na wyspę można dolecieć bezpośrednio?

Valeriia Plechko
22.12.2023

Zanzibar słynie ze spokoju, wspaniałego klimatu i niesamowitych widoków. Od jakiegoś czasu ulokowane na tej krajobrazbarwną wyspie kurorty są wakacyjnym celem wielu podróżników z Polski. Jednakże wyjazd dotąd się wiązy z długotrwałą podróżą. Sprawdź ile dokładnie czasu spędzisz w powietrzu, wybierając się na Zanzibar! 


Odległość między Zanzibarem a Polską

Pytanie o dystansie pomiędzy egzotyczną wyspą Zanzibar a Rzeczpospolitą Polską jest zdecydowanie istotne, ponieważ ten turystyczny zakątek mieści się na znacznej odległości od granic naszego kraju. Do przemierzenia na pokładzie samolotu są prawie 7000 km. Ten środek lokomocji ma prędkość 850 km/h. Próbując za pomocą prostej matematyki wyliczyć ile trwa lot na Zanzibar z Polski, wynik końcowy będzie nieprawidłowy, bo samolot przez całą podróż zmienia prędkość — rozpędza się z 0 km/h na starcie i zwalnia przed lądowaniem. Co gorzej, warunki atmosferyczne też wpływają na prędkość samolotu. Dlatego poniżej dokładnie opiszemy jak długo leci się na Zanzibar. 

ile trwa lot na Zanzibar z Polski

Zanzibar z polskich lotnisk

Na tanzańską wyspę są połączenia lotnicze z pięciu polskich miast, m. in. Gdańsk, Poznań, Katowice, Warszawa, Kraków i Wrocław. Ilość godzin spędzonych na pokładzie samolotu ostatecznie zależy od miejsca startu oraz czasu oczekiwania, gdyż będzie robiona przesiadka.

  • Najwięcej ofert są z znajdującego w stolicy Polski lotniska. Co więcej, stąd najszybciej dotrzemy do celu. Ile trwa lot na Zanzibar z Warszawy? Długość bezpośredniego przelotu jest zbliżona do 10 h. Jeśli rozważasz podróż z przesiadką, to możliwy jest transfer uwzględniający przesiadkę w Dubaju lub Stambule. Czas podróży w obu przypadkach, nie uwzględniając przerwy na lotnisku, wynosi niecałe 12 h.
  • Planując wyjazd z Gdańska lub z Poznania, bądź gotowy do trwającej podróży z dwoma przesiadkami. Czas lotu na Zanzibar z Gdańska przez Wiedeń i Addis-Abebie stanowi 15,5 h, a z Poznania przez Frankfurt i Mombasę — 15 h 5 min. 
  • Transfer z Krakowia uwzględnia przesiadki, podobno jak i trasa z Gdańska, tzn. w Wiedniu oraz etiopskim Addis-Abebie. Natomiast, porównując wszystkie oferty, czas lotu z Kraków-Balice jest najdłuższy — około 16 h. 
  • Najwięcej ilość przesiadek zrobią turyści, wylatujące na wyspę z Katowic. Konieczne są trzy transfery przez Warszawę, Frankfurt i Mombasę. Jeśli interesuje Cię ile się leci na Zanzibar z Katowic — podróż trwa tyle samo, jakbyś miejscem startu było lotnisko w Gdańsku, czyli 15,5 h.

czas lotu na Zanzibar

Ceny biletów 

Zamierzając zwiedzić Zanzibar o własnych siłach, turyści starają się złapać okazji lotnicze w osiągalnych cenach. Są to głównie transfery z przesiadką, bo czartery latają rzadko i są droższe. W period maj-październik wartość biletu w jedną stronę wynosi 3000 zł. Nieco tańsze loty są w niskim sezonie w okresie listopad-kwiecień — od 2000 zł w jedną stronę. Gdyż zależy na bezpośrednim przelocie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup wycieczki u agencji turystycznych, ceny których już obejmują loty czarterowe. Również można złapać promocyjne okazji i odwiedzić rajską wyspę w atrakcyjnych kosztach. Zapraszamy na Pojedzznami.pl, gdzie znajdziesz bezkonkurencyjne oferty w kierunku słonecznego Zanzibar!

ile trwa lot na Zanzibar z Warszawy
Poprzedni artykuł Następny artykuł

"Pojedź z nami” poleca

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.