Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Oceaniczna wyspa, na której panuje wiosna, miejsce urodzenia Cristiano Ronaldo — tak można zaprezentować wyspę Madera. Wyjazd na Maderę spokojnie można zorganizować bez względu na porę roku dzięki łagodnemu klimatowi przez cały rok. Lot do Madery trwa 5 i pół godzin, a różnica w czasie z Polską to 1 godzina do tyłu.

Największym miastem i ośrodkiem administracyjnym wyspy jest Funchal. To jest miasto z najbardziej rozwiniętą na całej wyspie infrastrukturą wypoczynkową. Tu się mieszczą liczne hotele all inclusive oraz atrakcje na każdy gust. Wielbiciele plażowania mają do dyspozycji wybrzeża piaszczyste, kamieniste oraz baseny pochodzenia wulkanicznego.

madeira1.jpeg 

Piasek do tych pierwszych został przywieziony prosto z afrykańskich pustyni. Największa publiczna plaża Formosa ma nawierzchnię kamienistą, częściowo pokryta czarnym piaskiem. W centrum miasta jest mała kamienista plaża Gavinas. Wstęp jest bezpłatny i w okolicach mieści się sporo restauracji i barów.

W Funchal urodził się i spędził dzieciństwo Cristiano Ronaldo. Zwiedzanie Madery nie byłoby kompletnym bez odwiedzenia muzeum poświęconego piłkarzowi i zakupów w sklepie jego siostry. Usytuowana jest tu jego rezydencja, w której spędził pierwsze miesiące pandemii. Jest on żywym symbolem tego miasta i wyspy w całości.

Poza wypoczynkiem na plaży i zwiedzaniem muzeów w Funchalu jest możliwość spoglądania delfinów z bliska w okolicach wybrzeża. 

Niedaleko Funchal znajduje się góra Monte, z której turyści codziennie zjeżdżają w wiklinowym koszu. To jest współczesna atrakcja turystyczna, która pochodzi od dawnego środku transportu w tamtej miejscowości. W żadnej ofercie turystycznej last minute nie znajdzie się propozycji takiej rozrywki, ona musi być zorganizowana już na miejscu.

Kolejną atrakcją Madery jest Park Wodny Santa Cruz. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek rodzinny. Zjeżdżalnie i wielotorowe rynny wodne zadowolą zachcianki dzieciaków, a “lazy river” przypadnie do gustu zwolennikom spokoju.

Wakacje na Maderze uosobieniem wypoczynku nad oceanem, wędrówek wśród zielonych lasów i wodospadów oraz krajobrazów z Cabo Girao. Maderyjczycy chwalą się, że Cabo Girao jest szczytowym klifem Europy. A tak naprawdę jest on jednym z najwyższych. Platforma widokowa jest zrobiona ze szkła. Dostać się tu można wypożyczonym autem, komunikacją miejską lub pieszo.

madeira2.jpeg

Wczasy na Maderze wyróżnia spośród innych wypoczynek nad naturalnym basenem wulkanicznym. Najsłynniejszym na świecie jest basen Porto Moniz. Składa się on z części płatnej i bezpłatnej. Płacąc za wstęp mamy zapewnioną wodną służbę ratowniczą oraz płytsze zbiorniki. Baseny z wstępem bezpłatnym są bardziej autentyczne, ale wejście tam jest na własną odpowiedzialność. 

Lokalne biuro podróży może zaproponować wycieczki objazdowe po wyspie. To się spodoba aktywnym urlopowiczom lubiącym zwiedzanie. Objazdówki tradycyjnie proponują obejrzeć punkt widokowy w Ilheus, Seixal z czarną plażą, jaskinie Sao Vincente, Santana ze swoimi tradycyjnymi domkami, uzdrowisko Camara de Lobos. 

Wycieczka na Maderze zdecydowanie może mieć charakter gastronomiczny. Na wyspie występuje kuchnia portugalska. Dania nie są skomplikowane, a zioła i przyprawy dodają niesamowitego aromatu. Dzięki przyjaznej pogodzie i położeniu wyspy kuchnia jest obfita w owoce, zioła, wino, ryby i owoce morza. Jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można zjeść olbrzymi świeżutki stek z tuńczyka. A tradycyjną potrawą na wyspie jest solony suszony dorsz.

Wyjątkowość wycieczki na Maderze polega na niepospolitej kombinacji wypoczynku nad oceanem na jednym równiku z Afryką, przebywając na terytorium państwa europejskiego. Znajdzie się tu rozrywka dla pływacza i opalacza, dla dziecka i dla wędrownika. Odpoczynek tu ujawni dlaczego ta wyspa wciąż w 2022 roku mianowana jest wiosennym rajem na Ziemi.