Wycieczki do Chorwacji z Warszawy

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Czarujący kierunek z Warszawy

Chorwacja - niewielki słoneczny kraj na wybrzeżu morza Adriatyckiego z przykuwającymi wzrok miejscami. Dogodna pogoda, malownicze zakątki, dobra infrastruktura i gościnne obywatele są uwielbiane przez turystów.

Klimat

Opinią turystów urlop w Chorwacji z Warszawy wiąże się z rajską pogodą. Każdy rejon ma swój klimat - śródziemnomorski, kontynentalny czy górski. Na północnej Dalmacji zimą zawijają wiatry, temperatura średnio +5 °C, a na południowej Dalmacji podnosi się maksymalnie do +15 °C. Lato w każdej z części jest przyjemnie ciepłe.

Na wakacje w Chorwacji z Warszawy zimą polecamy wybrać się do gór. Puszysty śnieg tworzy wygodne warunki dla fanatyków sportów zimowych. Czasami termometr opuszcza się do -30 °C, w cieplejsze miesiące maksymalnie wzrosnąć do +20 °C.

Gdzie pojechać?

Dla lubiących plażowanie i morską kąpiel na wyjazd do Chorwacji z Warszawy się odnajdzie wiele miejsc. Makarska - popularny kurort Dalmacji. Tłumnie przyciąga wczasowiczów swoim połączeniem turkusowej wody z bijącym w niebo masywem gór Biokovo. Omis - dla zwolenników sportów ekstremalnych, m. in. windsurfing, rafting i wspinaczka. 

Wycieczka do Chorwacji z Warszawy na którąś z setek wysp - must have dla podróżnika. Wyspę Hvar nazywają królową wysp, ponadto wchodzi do dziesiątki najpiękniejszych na całym świecie. Wyspa Krk pełna atrakcji i wyróżnia się žlahtiną (lokalne białe wino). Wyspa Brac kusi fanatyków sportów wodnych. Wyspa Korčula - „mały Dubrownik”, pasuje dla miłośników przygód.  Wyspa Pag - imprezowy ośrodek kraju. Wyróżnia się leczniczym błotem, tradycyjnym serem i gajami oliwnymi. Każda z wysp jest praktyczna dla odpoczynku z maleństwem.

Dla zwolenników zwiedzania:

  • Dubrownik - chronione UNESCO obmurowane miasto z mnóstwem zabytków ulokowanych na jego wąskich ulicach. Cena wejściówek może zdziwić, więc zalecamy zakup Dubrownik Card. W pobliżu są cudne plaże. 
  • Rovinj - zakątek półwyspy Istria, nosi tytuł „Chorwacka Wenecja”. Z historii miejscowości następuje, że klimaty wąskich kolorowych uliczek miasta przypominają Włochy, a część obywateli używa język włoski.
  • Pula - jest stolicą półwyspy Istria. Kiedyś miasto było własnością Rzymu, także dziś ma sporo rzymskich zabytków. Najbardziej znany - amfiteatr.
  • Split - miasto, dzisiejsza starówka którego niegdyś była cesarskim pałacem. Wczasy w Chorwacji z Warszawy w Splicie pozwolą na udaną zabawę dzięki cudnym terenom rekreacyjnym, zachwycającym zabytkom i pulsującym życiu nocnym.

Jeziora Plitwickie takoż zasługują uwagi - 16 jezior i 90+ wodospadów wśród malowniczych mieszanych lasów. Najlepiej zwiedzić jesienią, jak okolicy parku wybuchną feerią kolorów. Park Narodowy Paklenica - dwa kaniony w górach. Chroniony UNESCO obiekt.

Dojazd

Zanim wycieczka do Chorwacji się odbędzie, warto pomyśleć jakim środkiem lokomocji chcemy tam się dostać. Decydując na podróż autem, na drogę zejdzie ~ 13 godzin. Z Warszawy są bezpośrednie połączenia lotnicze z Dubrownikiem, Zagrzebiem i ze Splitem, średnio trwające ~ 1 h 40 min. Biuro podróży Pojedzznami.pl oferuje włączone w cenie bilety lotnicze do Chorwacji.