Wycieczki do Dubrownika

Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Perła Adriatyku - Dubrownik

Wakacje w Dubrowniku - nieco podróż do stolicy Siedmiu Królestw znanego serialu amerykańskiego „Gra o tron”. Nieobszerne ulice nasycone pomnikami i klimatyczne knajpy pozwolą złapać klimaty bogatej historii i kultury miejscowości. Cudne plaże i urokliwe krajobrazy z kolei umożliwią przyjemny i zrelaksowany odpoczynek. Dlatego Dubrownik i jego okolice są niejednokrotnie wybierane na wakacje w Chorwacji obywatelami Polski.

Zabytki Dubrownika

Miasto jest naszpikowane zabytkami, sztuką i piękną architekturą. Starówka Dubrownika choć nie jest rozległa, lecz mieści wiele pomników swojej historii. W ich gronie: 

 • Stari Grad - znamionuje „stare miasto” ze Słowackiego. Wpisane na listę chronionych UNESCO obiektów, bo miasto schroniło średniowieczny układ.
 • Brama Pile - tu się zaczynają wycieczki do Dubrownika. Odznacza się jako najdawniejsza brama miasta. 
 • Wzgórze Srd, otwierające fantastyczne widoki na całe miasto. Koleją liniową szybko przemieści chętnych bezpośrednio do góry. Zarówno jest ścieżka, żeby dotrzeć na piechotę lub dojechać autem.
 • Wielka fontanna Onufrego - wznosi się koło Bramy Pile. Dawno temu była źródłem wody dla obywateli miasta. Podobno, jeżeli napić się z każdego kranu, to fontanna spełni marzenie.
 • Mury miasta, otaczające całą jego przestrzeń. Ich długość sięga ~ 2 km.
 • Kościół i klasztor Franciszkanów - wytwór czasów gotyckiej i romańskiej architektury. Działa tutaj muzeum i duża biblioteka. 
 • Pałac Rektorów - opinią zwiedzających jest najpiękniejszym miejscem w Dubrowniku. 
 • Stradun - główna ulica miejscowości.

Dubrownik Card

Zasadniczo na wyjazd do Dubrownika do starówki turyści wydzielają parę godzin, bo koszty zwiedzania zaskakują. Z racji tego pomocną będzie Dubrownik card, pozwalająca na darmowe lub w niższej cenie wejścia. Są opcje na 1, 3 lub 7 dni. Z każdą przejazd transportem publicznym jest bezpłatny, a z 3 i 7-dniowymi nawet zniżka na prom.

Okolice - co zobaczyć?

Wczasy w Dubrowniku zadziwią również zakątkami w pobliżu. Ze Starego Portu wyruszają łodziami do wyspy Lokum. Wycieczki kajakowe pozwalają odwiedzić Fort Lovrijenac. Całodzienny wyprawy statkiem na wyspy Elafickie kusi możliwością uciec od nawały turystów. Autobusem kursują do Zatoki Kotorskiej.

Plaże

Urlop w Dubrowniku również zwabia stronników leżakowania i opalania się. Urzekające plaże z widokami na starówkę:

 • Banje - najpopularniejsza. Zalecamy przychodzić od samego rana, iż później zabraknie na plaży miejsca.
 • Bellevue - uroczy zakątek niedaleko starówki, schowany kamienistym klifem. 
 • Lapad - dobrze znana plaża. Minusem jest szybko opadające dno, co utrudnia kąpiel z dziećmi.