Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Lipiec w Bułgarii 

Bułgaria od lat przeżywa spore zainteresowanie ze strony podróżników. Ten kraj bałkański jest trafnym wyborem na wyjazd wakacyjny dla chętnych beztrosko spędzić urlop na słonecznych nadmorskich kurortach. Zastanawiasz się czym może zaskoczyć Bułgaria w lipcu? Przeczytaj ten artykuł!

bulgaria19.jpeg

Warunki pogodowe w Bułgarii w lipcu 

Dominujący na bułgarskich kurortach klimat śródziemnomorski w lipcu pocieszy turystów intensywnym słońcem i dogodnymi dla plażowego odpoczynku temperaturami. W niektórych regionach można się spodziewać mocnych upałów, ale wiejącą znad morza bryza przynosi ulgę, gdy jest bardzo gorąco. Wycieczka do Bułgarii w lipcu w Albanię, Elenite lub Sozopole warto się spodziewać średnich temperatur powietrza sięgających do +25°C … +28°C. Nieco gorętszej będzie w Złotych Piaskach i Słonecznym Brzegu — średnia temperatura powietrza w lipcu wzrasta do +30°C. Lipiec jest wspaniałym okresem na beztroskie opalanie i nieustanną morską kąpiel.

Popularne kierunki wakacyjne

Wśród najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych są: 

  • Słoneczny Brzeg cieszy się ogromną popularnością wśród chętnych spędzić wakacje w Bułgarii w lipcu podróżników. Najczęściej tutaj melduje się spragniona zabawy młodzież, podróżujące w gronie przyjaciół turysty i windsurferzy. Ten region wypoczynkowy słynie z dobrze zagospodarowanych plaż, ogromnego wyboru baz noclegowych, zapalającego życia nocnego i dogodnych warunków dla kitesurfingu i windsurfingu.
  • Sozopol jest doskonałym wyborem na romantyczny urlop w Bułgarii w lipcu. Stara część Sozopolu słynie z drewnej architektury i pełnych zabytków uliczek, co sprawia, że ten malowniczy kurort jest kulturalną stolicą Bułgarii. Natomiast Nowy Sozopol tętni życiem wakacyjnym i zachwyca szeroką ofertą hotelową, usianymi restauracjami uliczkami, dobrymi imprezami i wspaniałymi plażami.
  • Złote Piaski jest jednym z najlepszych regionów wypoczynkowych Bułgarii. Ten kurort jest mekką dla chętnych beztrosko spędzić wczasy w Bułgarii w lipcu z dziećmi. Znajdziemy tutaj szeroki wybór rozkosznych resortów wypoczynkowych z rozmaitymi udogodnieniami dla rodzinnego odpoczynku, mnóstwo rozrywki dla maluchów i szerokie piaszczyste plaży z delikatnym zejściem do morza. Złote Piaski jest trafnym wyborem na spokojniejsze i pełne relaksu wczasy.
  • Elenite to malowniczy zakątek Bułgarii leżący na zatoce, gdzie usiane dużą ilością zieleni góry się spotykają z morzem. Dzięki połączeniu świeżego górskiego powietrza i morskiej bryzy tworzących dobrotliwy dla zdrowia mikroklimat, wypoczynek w Bułgarii w lipcu w Elenite przebiegnie niezapominanie. Oprócz wspaniałych krajobrazów i rozległych lasów iglastych, ten obszar wypoczynkowy na wiele do zaoferowania. Piaszczyste plaży, windsurfing, liczne placu zabaw, trasy spacerowe i mnóstwo restauracji — nikt tutaj nie będzie się nudził.
  • Albena jest najmłodszym i najdroższym regionem wypoczynkowym na bułgarskim wybrzeżu. Ten kurort słynie z nowoczesnych luksusowych resortów wypoczynkowych, wspaniałego mikroklimatu, gęstych lasów, spokojnej atmosfery i lokalnych złóż wód mineralnych. Jest to dobry kierunek na rodzinne wyjazdy. Oprócz tego, w Albenie panują rewelacyjne warunki do uprawiania windsurfingu, nart wodnych i żeglarstwa. 

bulgaria18.jpeg

Czym się zająć w Bułgarii w lipcu

Choć Bułgaria głównie się kojarzy z nadmorskim „all inclusive” wypoczynkiem, ale w tym kraju znajdziemy również wspaniałe pasma górskie, malownicze rezerwaty i pełne zabytków miasta. Wyjazd do Bułgarii w lipcu można urozmaicić wycieczkami do najciekawszych miejsc. Perełką kraju jest chronione UNESCO stare nadmorskie miasto Nesebyr, które kryje ogrom fascynujących zabytków. Kolejnym ciekawym punktem na mapie dla miłośników historii jest dawne antyczne miasto Płowdiw, głównymi atrakcjami którego są pozostałości po rzymskim stadionie, amfiteatrze i forum. Słoneczna stolica kraju Sofia też zachwyca turystów. Te miasto kontrastów wspaniale łączy nowoczesność z zabytkami i tradycjami Bułgarii. 

Niewysokie ceny, doskonałe warunki pogodowe i wspaniale zadbane resorty wypoczynkowe — z tego jest znana Bułgaria. Zaplanuj swój wyjazd z Pojedzznami.pl, a my zadbamy o najlepszy przebieg twojej podróży!