Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Lipiec w Albanii 

Wycieczka do Albanii w lipcu to wspaniała możliwość, żeby odskoczyć od codzienności i niezapominanie spędzić czas. Zastanawiasz się co ten nieznany kraj może Ci zaoferować? Opowiemy o tym w tym artykule!

albania3.jpeg

Lipiec w Albanii — jakiej pogody się spodziewać 

Położona w południowej części Bałkanów Albania znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się bardzo ciepłym i suchym latem. Wybierając się na wakacje w Albanii w lipcu  można się spodziewać około 15 słonecznych godzin w ciągu dnia i średniej temperatura powietrza sięgającej do +29°C. Wybrzeże Jońskie w tym miesiącu pocieszy gości średnią temperaturą powietrza +25°C, a znajdujących się na Albańskiej Riwierze kurortach wypoczynkowych słupki termometrów sięgają do +33°C. Temperatura morza w lipcu stanowi +24°C, co pozwala maksymalnie się nacieszyć kąpielą morską. 

Lipiec w Albanii — najpopularniejsze kierunki 

Ten uroczy bałkański kraj ma dostęp do morza Jońskiego i morza Adriatyckiego. Planując spędzić wczasy w Albanii w lipcu, turyści najczęściej meldują się na Riwierze Albańskiej lub wybrzeżu Jońskim. 

Wybrzeże Jońskie

Na wybrzeżu Jońskim ogromną popularnością się cieszą poniżej wymienione regiony wypoczynkowe: 

  • Durres
  • Golem
  • Vlora
  • Shengjin
  • Spille

Najpopularniejszym zakątkiem morza Jońskiego bezwątpliwie jest portowe miasteczko Durres. Ten kurort słynie z szerokich plaż z delikatnym zejściem do morza, co idealne pasuje na beztroską kąpiel z najmłodszymi podróżnikami. Oprócz wspaniałych warunków do plażowania, znajdziemy tutaj mnóstwo ciekawych zabytków. Dla chętnych spędzić urlop w Albanii w lipcu z dala od dużych kurortów, zalecamy wyjazd do Spille. Panująca w tym mieście kameralna atmosfera pozwoli maksymalnie odpocząć w ciszy i spokoju.

Polskie podróżnicy najchętniej meldują się w najstarszym miasteczku kraju Vlora. Leżący na styku dwóch mórz kurort słynie z różnorodnych plaż, wspaniałych parków krajobrazowych i wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Golem jest znany z szerokiego wyboru wspaniałych nowoczesnych resortów wypoczynkowych i kameralnej atmosfery. Te niewielkie miasteczko turystyczne jest bardzo lubiane wśród turystów doceniających ciszę i spokój.

Riwiera Albańska 

Na wypoczynek w Albanii w lipcu na Riwierze Albańskiej turyści najczęściej wybierają te kurorty nadmorskie: 

  • Saranda
  • Ksamil 

Saranda, w porównaniu do leżących na wybrzeżu Jońskim obszarów wypoczynkowych, jest tętniącym życiem wakacyjnym kurortem. Te zakątek Albanii słynie z dogodnej infrastruktury, świetnych krajobrazów i oczarowującej nadmorskiej promenady. Ponadto, ten kurort ma zaledwie kilku kilometrów do greckiej wyspy Korfu, więc rejsy dotąd są jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych. Ksamil jest najchętniej wybieranym na wyjazd do Albanii w lipcu wśród Polaków. Jest to wspaniała miejscowość wakacyjna dla spragnionych zapalających imprez i fantastycznych rozrywek turystów. Ogromny wybór baz noclegowych, przepiękne plaży, malownicze krajobrazy i dobra infrastruktura — dokładnie tym się kusi Ksamil.

albania4.jpeg

Lipiec w Albanii — czym się zająć  

Zastanawiasz się czym może zachwycić Albania w lipcu? Wybraliśmy najciekawsze i bezwątpliwie warte uwagi miejsca, które warto zwiedzić podczas odpoczynku w Albanii. Zapierająca dech przyroda, niesamowite zabytki, wodne szaleństwo i mnóstwo zabawy dla najlepszych — czas w Albanii okaże się niezapomnianym dla każdego. Miłośnikom wspaniałych krajobrazów zalecamy wycieczkę na jezioro Koman, Ochrydzkie i Szkoderskie, piesze wędrówki do Alp Albańskich i wycieczkę do przełęczy Llogara. 

Zwiedzanie Albanii również warto urozmaicić o wizytę w kilku miast pełnych wyjątkowych zabytków. Obowiązkowym punktem jest chronione UNESCO „miasto-muzeum” Gijrokastry — tutaj warto odwiedzić Stary Bazar, Dom Skënduli, zamek Kalaja e Gjirokastrës i Dom Zakate. Ciekawym pomysłem na wycieczkę objazdową będzie miasto Berat. Ten chroniony UNESCO zakątek słynie z uroczych uliczek kryjących historyczne miejsca.

Choć ten kraj póki co nie jest najpopularniejszym kierunkiem wypoczynkowym, ale starannie pracuje nad tym, by przyciągać coraz więcej podróżników. Głównymi przewagami Albanii są niewysoki ceny wycieczek i dogodne warunki wypoczynku. Znajdź swoją ofertę wakacyjną do Albanii na Pojedzznami.pl!