Hotele Albania

Sortuj:

Polecane hotele Albania

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Filtry
Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Top-5 rzeczy do zobaczenia w Albanii

Albania sąsiaduje z Grecja, i podobnie jak ona oferuje szeroki wybór miejsc wypoczynku na plaży. Niezależnie od tego, czy podróżujesz z ograniczonym budżetem, czy szukasz luksusu na wakacjach, zawsze znajdziesz najlepsze hotele w Albanii. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych punktów, które należy odwiedzić podczas wizyty w tym kraju.  

  1. Średniowieczne zabytki Beratu

Berat jest najstarszym miastem Albanii i posiada wiele zabytków i budynków historycznych. To właśnie tutaj znajdują się najładniejsze hotele w Albanii.  Nazywane jest "Miastem tysiąca okien" ze względu na unikalny wygląd nowoczesnych budynków z jasno oświetlonymi oknami, które najlepiej widać z wody. Tu można zobaczyć artefakty z różnych epok, a w odległości spaceru (i wspinaczki) znajduje się zamek, na obejrzenie którego warto poświęcić godzinę lub dwie. Poznaj bogatą, ale zapomnianą przeszłość Albanii i podziwiaj cuda ostatnich dwóch tysiącleci w tym tętniącym życiem mieście. 

albania6.jpeg

  1. Jezioro Skadar

Ponad tysiąc lat temu miejsce to było źródłem pożywienia i życia dla różnych zwierząt i roślin. Dziś jezioro służy do żeglowania, opalania, jazdy na rowerze i ogólnie do cieszenia się życiem w wolniejszym i bardziej rekreacyjnym tempie. Dla wszystkich, którzy lubią cichy i spokojny wypoczynek to jest  świetne  miejsce, a ceny hoteli są przystępne.

  1. Stare miasto Gjirokastra

To starożytne miasto jest doskonałym przykładem starożytnej architektury islamskiej i ludzkiej pomysłowości.  Miasto jest tak blisko Korfu, że można zobaczyć wyspę gołym okiem. Poza widokiem na Korfu, znajdziemy tu zamek na szczycie góry oraz naturalne źródło z krystalicznie czystą wodą. Gjirokastra - miejsce gdzie znajdują się polecane hotele w Albanii nad morzem. 

albania7.jpeg

  1. Pierwsze muzeum Szkolne

Muzeum Edukacji Narodowej jest zlokalizowane w budynku, który został otwarty 7 marca 1887 roku jako pierwsza albańska szkoła, pomyślana jako sposób na zachowanie języka i kultury albańskiej. Dziś jest to muzeum fascynujących artefaktów, tekstów i książek, a sam budynek jest ciekawy sam w sobie.

  1. Bunkry Albanii

Podczas podróży po Albanii można natrafić na dziwne, beniespodziewanych miejscach. Są to bunkry, których w maleńkiej Albanii jest około 750 tysięcy. Zbudował je kiedyś albański przywódca Enver Hoxha, ponieważ obawiał się wojny atomowej. Niektóre z nich są opuszczone, a w innych otwierane są koncepcyjne restauracje i muzea. Można odwiedzić jeden z nich, który akurat napotka się na drodze. Można też udać się do największego bunkra w Tiranie, który miał uratować samego dyktatora — cały podziemny kompleks, gdzie obecnie znajduje się muzeum Bunk'art. To będzie naprawdę wyjątkowa rozrywka.

Pojedź z  nami — znajdziemy dobre hotele w Albanii!