Hotele Cypr

Sortuj:

Polecane hotele Cypr

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Filtry
Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Cypr jest jedną z najbardziej popularnych śródziemnomorskich destynacji wypoczynkowych. Wyspa nie jest duża, ale mimo to pełna atrakcji. Przytulne autentyczne wioski, współczesne ośrodki wypoczynkowe, pasma górskie oraz bezkresne morze — to tylko ułamek oferty ciekawych miejsc, którymi dysponuje wyspa. Każdego roku ponad 4 mln turystów przybywa tu na wakacje i ta liczba ciągle rośnie. Z tego powodu rząd stawia akcent na rozwoju infrastruktury. Co roku liczba luksusowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych rośnie.

cyprus-hotel1.jpeg

Zaletą Cypru jest jego powierzchnia. Najbardziej popularną miejscowością wypoczynkową jest Limassol, także najbardziej różnorodny pod względem liczby narodowości przyjeżdżających tu turystów. Niedrogi region wypoczynkowy na Cyprze to Larnaka. Ceny na zakwaterowanie i jedzenie są bardzo niskie. To jest miejsce na spokojne plażowe wakacje bez aktywności. Ajia Napa jest młodzieżową i jednocześnie tanią strefą na Cyprze. Jeszcze jedną zaletą wyspy jest niedrogi wynajem samochodów bez potrzeby opłaty kaucji. 

Najlepsze hotele na Cyprze to pięciogwiazdkowe Apollonia Beach oraz Elysium. Usytuowane one są w miejscowościach wypoczynkowych: pierwszy na południu wyspy w miejscowości Limassol, drugi leży na zachodzie w mieście Pafos. Pafos uznaje się za najbardziej elitarny kurort. Limassol zaś jest potężnym centrum kulturalnym i gospodarczym wyspy.

cyprus-hotel2.jpeg

Za najładniejsze na Cyprze hotele uznawane są Anassa oraz Parklane, A Luxury Collection Resort & Spa Deluxe, 5. Parklane mieści się w Limassol, jest wybudowany w 2018 roku i posiada 7 restauracji, 3 bary, SPA, 4 baseny, aktywne animacje dla dzieci i dorosłych. Anassa leży na zachodnim wybrzeżu wyspy w mieście Pafos, ma duże tereny zielone i zaciszną atmosferę do relaksu. Ranking najdroższych hoteli wyspy obejmuje wspomniany ośrodek.

Prawie wszystkie hotele na wyspie leżą na pierwszej linii brzegowej. Im wyższej kategorii jest ośrodek wypoczynkowy tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on posiadał plażę prywatną. Polecane hotele na Cyprze to Four Seasons Hotel Cyprus, 5 oraz Nissiblu Beach Resort, 5w Ajia Napa. W obu hotelach można zrelaksować się w SPA, są dostępne restauracje oraz dużo animacji.

Podsumowując: Cypr jest uniwersalną lokalizacją wakacyjną, jeśli chodzi o wiek, budżet oraz rodzaj wypoczynku. Turystyka na wyspie ciągle się rozwija, usługodawcy już mają duże doświadczenie, co sprawia że odpoczynek tu będzie pełen przyjemności.