Hotele Grecja

Sortuj:

Polecane hotele Grecja

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Filtry
Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Grecja, jako jedno z najdawniejszych krajów świata, jest maksymalnie różnorodna pod względem turystycznym. Na bardzo wysokim poziomie jest turystyka wypoczynkowa, zdrowotna, religijna, biznesowa, rozrywkowa oraz aktywna. Europejczycy przyjeżdżają tu spędzić krótki weekend jak również pełnowartościowy urlop. Wszystkie wymienione rodzaje turystyki wymagają dobrania dobrego hotelu. Greckie hotele świadczą usługi na wysokim poziomie. Zaskakującym jest brak kategoryzacji hoteli według gwiazd. Przeciętny ranking greckich hoteli zawiera w sobie litery A, B i C oraz słowo “Deluxe”, które odpowiadają 5, 4, 3 i 2 gwiazdkom. Jeśli celem urlopu jest zwiedzanie zabytków półwyspu w zupełności wystarczy zarezerwować nocleg w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych, zaś wypoczynek plażowy będzie bardziej komfortowy w hotelu 5-gwiazdkowym. Hotele w Grecji nie zawsze są położone blisko turystycznych atrakcji lub plaży, dlatego przed wykupieniem pobytu w hotelu wyszukaj na stronie “Pojedź z nami” czy jego lokalizacja jest zgodna z celem podróży.

greece-hotel1.jpeg 

Warta uwagi jest turystyka kempingowa, ponieważ po całym półwyspie nalicza się do 300 zorganizowanych kempingów. Funkcjonują one pod patronatem Greckiej Organizacji Turystycznej. Grecja jest bardzo popularną pod kątem turystyki konferencyjnej. Na terenie kraju mieści się 50 autonomicznych centrów kongresowych oraz 300 hoteli oferujących usługi i przestrzeń konferencyjną.

Najlepsze hotele w Grecji dysponują własną restauracją, barem, SPA, salą konferencyjną, parkiem wodnym, klubem dziecięcym, krytym basenem z podgrzewaniem. I wcale nie musi to być hotel pięciogwiazdkowy. Jako przykład takich ośrodków można wymienić Peninsula Resort & Spa na Krecie oraz Grecotel Olympia Oasis Aqua Park na Peloponezie. 

Najładniejsze hotele w Grecji to Abaton Island Resort & Spa, Hersonissos na Krecie oraz Amanzoe, Peloponez. Charakterystycznym dla takich hoteli jest arystokratyczny minimalism oraz reprezentacja Grecji we współczesnym obliczu. W pierwszym hotelu są wyłącznie wille z prywatnym zejściem na plażę. Z kolei drugi ma do dyspozycji wille i pokoje hotelowe, dostępne są duże tereny zielone, a pływanie jest możliwe wyłącznie w basenach.

greece-hotel2.jpeg

Najczęściej rezerwowane hotele w Grecji to Nirvana Beach 5★, Rodos Palladium 5★ na wyspie Rodos oraz San Panteleimon Beach 3★ w Pierii. Ten ostatni pozycjonowany jest jako destynacja cichego wypoczynku, ponieważ nie ma szerokiej oferty atrakcji turystycznych. Niemniej jednak to nie znaczy, że nie jest wart uwagi.

Polecane hotele w Grecji nad morzem mają wspólne cechy charakterystyczne:

  • dobry poziom usług w przystępnej cenie;
  • aktywne animacje dla dzieci i dorosłych;
  • nieprzeciętne krajobrazy dookoła hotelu;
  • różnorodność kuchni oraz wysoki poziom czystości;
  • wyszkolony i miły personel.

Grecja rzeczywiście jest bogatym krajem pod względem turystycznym. Z przyjemnością spędzisz tu urlop na każdy gust: od hoteli all inclusive do kempingów, od religii do konferencji,- w każdym razie pozostaną niezapomniane wrażenia.