Hotele Hiszpania

Sortuj:

Polecane hotele Hiszpania

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Hiszpania jest kołyską zagranicznej turystyki. Ranking Światowej Organizacji Turystyki wskazuje, że większy ruch turystyczny na świecie jest tylko we Francji. Liczne pamiątki architektury, atrakcje typu winnego SPA, outlety luksusowych marek, stoki narciarskie, dzieła Gaudi, korrida, wypoczynek all inclusive — te wszystkie przynęty wabią na wczasy do tego kraju. Ale plażowanie jest  podstawowym celem przyjazdu zdecydowanej większości turystów. Plaże są co roku wyróżniane mnóstwem błękitnych flag za czystość i wysoką jakość. Spotkamy tu wybrzeża skaliste, piaszczyste, kamieniste oraz z piasku wulkanicznego — wszystkie są bezpłatne.

spain-hotel1.jpeg

Przed wyjazdem na pewno powstanie pytanie gdzie się zatrzymać w Hiszpanii? Podział hoteli według gwiazdek ma charakter formalny, w rzeczywistości dwa różne hotele w jednej kategorii mogą radykalnie różnić się. To się zdarza z powodu nadmiernego oszczędzania przez właścicieli hoteli oraz przez luki w wymaganiach prawnych ze strony państwa. Schemat jest taki: hotelowi przyswaja się niższą kategorię, co powoduje mniejsze podatki dla hotelarza oraz wysoką jakość usług za niską cenę dla klienta. 

Najlepsze hotele w Hiszpanii to Estival Park Hotel 4★, La Pineda oraz pięciogwiazdkowy Grand Hotel Bahia Del Duque na Teneryfie. Lokalizacja każdego jest doskonała pod względem celu wyjazdu. Pierwszy jest położony na drugiej linii brzegowej, a drugi jest przyjazny czworonogom.

spain-hotel2.jpeg 

Z kolei za najładniejsze hotele w Hiszpanii uznawane są pięciogwiazdkowe hotele barcelońskie Hotel Arts oraz The One Barcelona. Pierwszy leży na wybrzeżu Barcelony. Meldowało się w nim sporo światowych gwiazd kina i muzyki. Drugi usytuowany jest w samym centrum Barcelony z niepowtarzalnym widokiem na miasto. Obaj są ze światowych sieci hotelarskich. Większość hoteli tutaj ma charakter miejski i nie posiada plaży prywatnych. Polecane hotele w Hiszpanii nad morzem to 3-gwiazdkowe Alhambra na Costa Brava, Acta Voraport w Barcelonie oraz Hovima Jardin Caleta na Teneryfie. Te ośrodki oferują własne imprezy wieczorne, choć w pobliżu nie brakuje atrakcji i rozrywki. 

Turystyka przynosi najwięcej dochodu hiszpańskiej gospodarce. To dzięki otwartości i gościnności hiszpanów. Ceny na wczasy w Hiszpanii w stosunku do innych europejskich krajów turystycznych są przystępne. Goście nie będą się nudzić latem ani zimą. Tu występuje najwięcej obiektów UNESCO. Przepyszna paella i schłodzona sangria marzą się wszystkim urlopowiczom. Grzechem jest nie skorzystać z takiej okazji i nie wybrać się tu na wakacje.