Hotele Chorwacja

Sortuj:

Polecane hotele Chorwacja

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.

Filtry
Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Niesamowita Chorwacja: miejsca, które warto zobaczyć

Planujesz wycieczką do Chorwacji? Świetnie! Nasz przewodnik "Pojedź z nami" pomoże Ci ustalić, gdzie się zatrzymać w Chorwacji.

croatia6.jpeg

Najlepszy czas na odwiedzanie Chorwacji

Jeśli chodzi o pogodę, najlepszym czasem na podróż do Chorwacji jest okres od maja do września. Wrzesień nadal oferuje wiele słonecznych dni, a morze jest ciągle dość ciepłe, by się w nim wykąpać. Maj daje możliwość wyboru najlepszych hoteli, które bez wątpienia będą zajęte w wysokim sezonie. Wycieczka do Chorwacji w maju to świetna okazja do zaoszczędzenia pieniędzy, ponieważ ceny w tym miesiącu są znacznie niższe.

Szczyt sezonu wakacyjnego przypada na okres lipiec-sierpień, i jest to najlepszy czas by poznać Chorwację. Pamiętaj jednak, że temperatura może być bardzo wysoka. Nie przegapcie lawendowego “boomu” na wyspie Hvar i obowiązkowo odwiedźcie muzyczny festiwal “Ultra Europe”. W tych okresach podróż lepiej zaplanować zawczasu, żeby zarezerwować najładniejsze hotele w Chorwacji.

Gdzie zatrzymać się w Chorwacji

Chorwacja — to kraj z bogatą kulturalną spuścizną, która widać w kościołach, galeriach i muzeach. Wakacje w Chorwacji — czy to spacer po zamkach i twierdzach, lub po wąskich uliczkach miast — to zawsze nowe wrażenia. Chorwacja — to również kraj miejskiej kultury, w której istnieje więcej miast, niż w dowolnej innej części Śródziemnomorza. Przed wami ranking najciekawszych miejsc do odwiedzenia:

  • Zagreb

Zagrzeb, stolica kraju, jest bardzo „żywym” miastem. Jest w nim śliczne średniowieczne miasto z brukowanymi ulicami i architekturą, przypominająca  Pragę, Budapeszt, Wiedeń.

croatia5.jpeg

  • Dubrownik

Dubrownik — najbardziej znane, otoczone murami miasto na wybrzeżu morza Adriatyckiego, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tutaj znajdziesz najlepsze hotele w Chorwacji.

  • Zadar

Zadar — stare miasto Chorwacji, znajdujące się na półwyspie. Przepiękna alternatywa dla Dubrownika. Miasto choć niezbyt duże, oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Można tu znaleźć stare kościoły, kawiarnie, galerie artystyczne, muzea i antyczne ruiny, а także ciekawe oferty wakacyjne

  • Wyspy Chorwacji

Wyspa Hvar — często nazywana „Wyspa lawendy”. Jest jednym z dwóch winiarskich regionów w Chorwacji, który słynie z doskonałych win czerwonych i białych.

Zobacz najbardziej polecane hotele w Chorwacji nad morzem na naszej stronie!