Trwa wyszukiwanie wycieczek

Popularne kierunki

Podziel się z nami swoją opinią na temat pracy serwisu.
Czego brakuje Ci na naszej stronie?

Maj w Turcji — czas zanurzyć się w lato!

Gdy w Polsce w maju zaznajemy pierwszych ciepłych dni, Turcja w maju już pełną parą przyjmuje spragnionych słońca i ciepłego morza turystów. Wspaniale przygotowane do sezonu turystycznego hotele, mnóstwo dostępnej atrakcji i dogodne warunki pogodowe — dzięki temu ulicy głównych punktów wypoczynkowych w maju szybko się wypełniają podróżnikami!

turkey.may1.jpeg

Maj w Turcji — jakiej pogody się spodziewać 

Wczasy w Turcji w maju to wspaniała opcja dla tych, którzy nie mogą się doczekać lata. Panujący w kraju klimat podzwrotnikowy morski charakteryzuje się dość ciepłą wiosną, a w maju już można złapać pierwsze letnie promienie słońca. Leżące na wybrzeżu morza Egejskiego kurorty w tym miesiącu pociesza turystów średnią temperaturą powietrza sięgającą do +24°C. Nieco cieplej w maju będzie na kurortach leżących na wybrzeżu morza Śródziemnego — słupki termometrów sięgają do +26°C. Temperatura wody sięga do +22°C, co pozwala na pluskanie w morzu podczas wycieczki do Turcji w maju.
 

Maj w Turcji — gdzie pojechać

Wśród bestsellerowych destynacji turystycznych na kajaki wyjazd wakacyjny do Turcji są:

  • Bodrum. Malownicze wzgórze otaczające kurort, lazurowa woda i cudne widoki — dzięki temu Bodrum przypomina Lazurowe Wybrzeże Francji. Ten kurort jest usiany rozmaitymi barami i klubami, które tętnią życiem imprezowym do białego rana. Będąc w Bodrum, warto skorzystać z wycieczki promem na grecką wyspę Kos.
  • Alanya. Ta miejscowość wypoczynkowa jest trafnym wyborem dla tych, komu się marzy Turcja na majówkę z dzieciakami. Znajdzie się tutaj mnóstwo wspaniałych baz noclegowych ze zjezdzialniami, placami zabaw i polskojęzycznymi animatorami dla najmłodszych podróżników. Będąc w Alanyi, warto odwiedzić uroczy plaż Kleopatry.
  • Marmaris. Ten kurort leży w otoczeniu tworzących niesamowite krajobrazy, malowniczych gór. Marmaris słynie głównie ze wspaniałych plaż i rozmaitych barów i klubów ulokowanych na Bar Street, gdzie odbywają najznakomitsze w całym kraju imprezy. Będąc w Marmaris, warto zobaczyć licyjskie grobowce w Tlos.  

turkey.may2.jpeg


Maj w Turcji — najlepsze atrakcje

Panujące w Turcji w maju warunki pogodowe sprawiają, że tanie wakacje w maju do Turcji to wspaniała możliwość, żeby odwiedzić kilka znanych z ciekawych zabytków miast. Przykładowo:

  • Stambuł — słynące z bogatej kultury i zachwycających zabytków. W gronie wartych zwiedzania obiektów są Hagia Sophia, pałac Topkari, Błękitny Meczet i Wielki Bazar. 
  • Efez — tętniące starożytnością miasto. Wśród głównych skarbów archeologicznych są Biblioteka Celsusa, Świątynia Artemidy, Amfiteatr i Świątynia Hadriana.  
  • Kapadocja — miasto przedziwnych formacji skalnych, w których kryją się podziemne miasta i kościoły. Główną atrakcją tego uroczego zakątku świata jest lot balonem. 
  • Side — piękne antyczne miasteczko położone na Riwierze Tureckiej. Wśród najciekawszych obiektów są ruiny Teatru Rzymskiego, muzeum Archeologiczne, świątynia Apollina i Agora.
Oprócz mnóstwa ciekawych atrakcji, ten zachwycający kraj w maju oferuje obniżone ceny na odpoczynek. Zapoznaj się z dostępnymi ofertami na Pojedzznami.pl.