Ile kosztuje wycieczka do Turcji?

Olga Demenchuk
22.11.2022

Turcja to kraj uwielbiany przez turystów z całej Europy, a Polacy nie są wyjątkiem. Łagodny klimat, zadbane plaże wyróżnione Błękitną Flagą, ciepłe morze przez 6-7 miesięcy w roku, system All Inclusive w hotelach, to dlatego Turcja zawsze jest w czołówce plażowych preferencji. Wakacje w Turcji przyciągają podróżników swoją bogatą ofertą dostępną w szerokim przedziale cenowym. Zarówno miłośnicy luksusowych wczasów, jak i zwolennicy skromnego wypoczynku znajdą tutaj to, czego pragną.

hagia-sophia.jpeg

Ile kosztuje bilet na wakacje?

Cena noclegu w Turcji zależy od pory roku, kurortu i wybranej oferty wycieczki. Jeżeli wybór odpowiedniego okresu na wakacje i kurortu nie stanowi problemu, to zapoznanie się z ofertami wycieczek wymagają więcej uwagi.

Istnieją 2 sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie vouchera — rezerwacja wycieczki first minute lub zakup wycieczki last minute. W ten sposób możesz zorganizować wczasy w Turcji ze znaczną zniżką.

Rezerwacja first minute zakłada, że zdecydujesz o ośrodku i terminach z dużym wyprzedzeniem, średnio na 5-6 miesięcy przed podróżą, i dokonasz pierwszej wpłaty za wycieczkę. Dzięki takiej formie współpracy z biurem podróży zaoszczędzisz do 30% standardowej ceny i zapewnisz sobie zakwaterowanie w wybranym hotelu na korzystnych dla siebie warunkach.

Wycieczka last minute to co innego. Kupując taką wycieczkę, powinieneś być gotowy do wyjazdu w dowolnym momencie w ciągu 2-3 dni, bez potrzeby uzgodnienia terminu urlopu z kierownictwem i nie uzależniając od innych spraw domowych. Kupując wycieczkę last minute rzadko jest możliwość wyboru hotelu i pokoju, ponieważ to są wycieczki po rezygnacji lub niesprzedane oferty. Przyznaj jednak, że zniżka 30-50% zrekompensuje pewne niedociągnięcia.

turk-money.jpeg

Tureckie kurorty — co wybrać

Wróćmy do kurortów. Tak szczęśliwie się złożyło, że brzegi Turcji oblewają jednocześnie 4 morza: Marmara, Czarne, Egejskie i Śródziemne. To położenie geograficzne przyczyniło się do rozwoju ogromnej liczby terenów rekreacyjnych w kraju. Na wypoczynek nad morzem turyści najczęściej udają się na wybrzeże Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego, gdzie koncentrują się najsłynniejsze tureckie perełki. Odpowiedź na pytanie ile kosztuje hotel w Turcji zależy od pory roku i lokalizacji.

Oczywiście wszędzie są różne opcje cenowe, ale nadal istnieje warunkowy podział na drogie i budżetowe destynacje turystyczne.

Tak więc Belek, Bodrum, Fethiye są uważane za kurorty, do których podróżni wybierają się na wakacje standardu premium. Ceny w Turcji za noclegi w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach z systemem wyżywienia All inclusive zaczynają się od 840 USD dla dwojga.

Uważa się, że ośrodki z przyjazną polityką cenową to:

  • Kemer (od 665 $)
  • Alanya (od 475 $)
  • Side (od 720 $)
  • Marmaris (od 600 $)

* ceny wycieczek są aktualne w momencie publikacji i mogą ulec zmianie

Każdy turysta będzie musiał sam zdecydować, czy w Turcji jest tanio czy drogo, ponieważ ludzie mieć odmienne wizje idealnego wypoczynku. Niewielkie wahania cen występują w sezonie wysokim i niskim. Wakacje w Republice Turcji będą kosztować najmniej poza sezonem, czyli kwiecień-maj i wrzesień-październik. W morzu można pływać od maja do połowy października. Na Morzu Śródziemnym sezon pływacki jest dłuższy niż na Morzu Egejskim — warto mieć to na uwadze kupując wycieczki poza sezonem.

Szczyt sezonu turystycznego przypada na miesiące letnie, kiedy zarówno wycieczki, jak i ceny w ośrodkach osiągają swój szczyt.

antalya1.jpeg

Jeśli wybierasz się nad morze i chcesz poznać ceny wycieczek do Turcji, najszybszym sposobem jest skorzystanie z pomocy biura podróży. Doświadczeni podróżnicy wiedzą, że jest kilka krajów, do których taniej jest wyjechać na wakacje w ramach pakietu turystycznego niż planować podróż samodzielnie. Turcja  znajduje się na tej liście. Sieć biur podróży “Pojedź z nami” oferuje wycieczki na każde życzenie i kieszeń. Zostaw zgłoszenie na stronie internetowej firmy, a nasz specjalista wkrótce skontaktuje się z Tobą i pomoże zorganizować wyjazd. Możesz również udać się do najbliższego biura, gdzie menedżerowie wszystko wytłumaczą i wypełnią dokumenty. Jeśli jest Ci wygodniej zaplanować podróż w domu, możesz wybrać i zarezerwować wycieczkę bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Na liście rozwijanej wybierz kraj, preferowany kurort, standard hotelu, termin wyjazdu, preferowane miasto wylotu, liczbę wczasowiczów — i voila! Wybierz najbardziej pasującą Ci ofertę.
Następny artykuł

Wycieczki last minute

"Pojedź z nami” poleca

Sprawdzone hotele polecane przez naszych najlepszych managerów.